• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سپیده توکلی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»: با حمایت لشگری انگیزه گرفتیم

امسال هم اولین جام قهرمانی را تقدیم دانشگاه آزاد می‌کنیم

هم از نفرات باتجربه دعوت به همکاری کرده‌ایم و هم بازیکنان جوان‌تر جذب کرده‌ایم که بتوانند آینده تیم ما را تضمین کنند و امیدواریم با این تلفیق بتوانیم حضوری پرقدرت در بازی‌ها داشته باشیم.

امسال هم اولین جام قهرمانی را تقدیم دانشگاه آزاد می‌کنیم
0.00

به گزارش «فرهیختگان»، یکی از رشته‌هــــــای ورزشی که در باشگاه دانشگاه آزاد اسلامی حضوری پررنگ داشته و توانسته جام‌های زیادی را برای این باشگاه به ارمغان بیاورد، تیم دوومیدانی بانوان بوده که حالا در این رشته ورزشی به یکی از مدعیان اصلی تبدیل شده که هر حریفی را به وحشت می‌اندازد. این روزها با برداشته‌شدن محدودیت‌های تمرینی در دوومیدانی ورزشکاران این رشته در دانشگاه آزاد تمرینات خود را آغاز کرده‌اند تا بتوانند حضوری پرقدرت در لیگ پیش‌رو داشته باشند. از این‌رو با سپیده توکلی، ورزشکار و مربی تیم دوومیدانی دانشگاه آزاد تماس گرفتیم تا از شرایط این تیم در بازی‌های پیش‌رو باخبر شویم. آنچه می‌خوانید ماحصل این گفت‌وگو است.

از شروع تمرینات‌تان بعد از ماه‌هایی که در قرنطینه بودید بگویید و اینکه ورزشکاران شما تا چه اندازه افت کرده بودند؟

ما مدتی است که با مجوز ستاد مبارزه با کرونا تمرینات خود را با رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری آغاز کرده‌ایم اما تمرینات رشته دوومیدانی در کل به‌صورت انفرادی انجام می‌شود. ما حتی پیش از کرونا هم فاصله‌گذاری اجتماعی داشتیم. این روزها هم ورزشکاران رشته‌های مختلف زیرنظر مربیان خود در شهرهای مختلف مشغول آماده‌سازی هستند و با توجه به اینکه در دوران قرنطینه بازیکنان ما در پارک‌های اطراف منزل و همچنین خانه‌هایشان تمرینات خوبی را پشت‌سر گذاشته بودند، از آمادگی لازم دور نبودند. اما خدا را شکر با باز شدن پیست‌ها و سالن‌های بدنسازی این روزها تمرینات خوبی را پشت‌سر می‌گذاریم.

شما خودتان یک ورزشکار در سطح ملی هستید. این دوران روی کار یک بازیکن که در سطح بین‌المللی تمرین می‌کند چقدر تاثیر گذاشته است؟

قطعا در تمام دنیا بازیکنان بین‌المللی دچار افت شده‌اند اما با توجه به اینکه بازی‌های بین‌المللی پیش‌رو نداریم، این فرصت وجود دارد تا آنها بار دیگر خودشان را به شرایط ایده‌آل برسانند. مسلما وقتی برنامه بازی‌های بین‌المللی اعلام شود ورزشکاران برنامه‌ریزی بهتری برای رسیدن به اوج آمادگی خواهند داشت.

و این موضوع درخصوص المپیک هم صدق می‌کند؟

ببینید شاید شرایط المپیک متفاوت باشد. چون ورزشکاری که پیش از این سهمیه کسب کرده قطعا این توانایی را داشته که در المپیک حضوری پرقدرت داشته باشد و حالا این امکان وجود دارد که آن ورزشکاری که در ادامه کسب سهمیه می‌کند با آمادگی بالاتری پا به این رقابت‌ها بگذارد. از این‌رو این امکان وجود دارد که این المپیک، المپیک پدیده‌ها باشد.

 قطعا از تغییرات در مدیریت تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد مطلع هستید. شما با مدیر جدید آشنا شده‌اید؟

بله، خوشبختانه در روزهای اولیه حضور ایشان در دانشگاه آزاد به‌همراه رئیس فدراسیون به دیدن ایشان رفتیم که برای حضور تیم دوومیدانی در بازی‌های لیگ تعیین‌تکلیف کنیم که خدا را شکر ایشان از حضور در مسابقات استقبال کردند و با حمایتی که از ما داشتند، انگیزه‌مان را برای حضور در مسابقات بیش از پیش کردند.

پس شما کار را برای حضور در رقابت‌های لیگ کشوری آغاز کرده‌اید؟

بله، با توجه به اینکه طبق برنامه مسابقات در شهریورماه آغاز می‌شود ما برای حضوری پرقدرت در مسابقات اقدام به جذب بازیکن و بستن تیم کرده و در بخش بانوان نفرات نظرمان را جذب کردیم و آماده حضوری پرقدرت در مسابقات هستیم. این را بگویم که چون مسابقات ما زود آغاز می‌شود و زود هم به پایان می‌رسد در این چند سال گذشته همیشه دوومیدانی اولین جام را به مجموعه دانشگاه آزاد تقدیم می‌کرد و امسال هم قصد داریم همین اتفاق را رقم بزنیم و چراغ اول را روشن کنیم.

بازیکنانی که جذب کرده‌اید نفرات مطرح دوومیدانی هستند یا بیشتر رو به جوانان بااستعداد آورده‌اید؟

هم از نفرات باتجربه دعوت به همکاری کرده‌ایم و هم بازیکنان جوان‌تر جذب کرده‌ایم که بتوانند آینده تیم ما را تضمین کنند و امیدواریم با این تلفیق بتوانیم حضوری پرقدرت در بازی‌ها داشته باشیم.

ظاهرا در تیم آقایان هم شما کمک‌هایی به مربیان آنها می‌کنید. از تیم آقایان هم خبری دارید؟

این تیم هم قرار است در مسابقات پیش‌رو حضور داشته باشد اما با توجه به قدمت کم این تیم در لیگ، بازیکنان خیلی سخت حاضر به قرارداد می‌شوند و منتظر پیشنهادی بهتر از تیم‌های سابقه‌دار می‌شوند. اما با توجه به بودجه مجزایی که برای تیم آقایان در نظر گرفته شده، فکر می‌کنم امسال بتوانند روی سکو قرار بگیرند.

 * نویسنده: آرش محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها