• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

جزئیات حادثه ریزش معدن «سرتیتان» گیلانغرب + عکس

حادثه در معدن «سرتیتان» گیلانغرب موجب مرگ یک معدن کار و مصدوم شدن ۵ تن دیگر شد. فرماندار این شهرستان حال دو تن از مصدومان را وخیم اعلام کرده است.

جزئیات حادثه ریزش معدن «سرتیتان» گیلانغرب + عکس
0.00

به گزارش «فرهیختگان»، جلیل بالایی مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در خصوص جزییات حادثه حادثه در معدن «سرتیتان» گیلانغرب اظهار داشت: ساعت ۱۲:۴۵دقیقه ظهر امروز خبر مبنی بر ریزش معدن در روستای «سرتیتان» در بخش مرکزی شهرستان گیلانغرب به نیروهای امدادی مخابره شد.

وی افزود: مرکز فوریت‌های پزشکی و هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند و خوشبتخانه توانستند افراد گرفتار شده را نجات دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با بیان اینکه افراد حادثه دیده ۴ نفر بوده‌اند، ادامه داد: خوشبتخانه تمامی افراد گرفتار شده نجات پیدا کرده‌اند و به بیمارستان‌های شهرستان گیلانغرب و قصرشیرین اعزام شدند.

وی افزود: جزییات دقیق حادثه را متعاقباً اعلام خواهیم کرد، اما ریزش معدن و قطعی تهویه موجب این حادثه شده است، در حال حاضر بنده و رئیس جمعیت هلال احمر استان بنابر دستور استاندار محترم راهی قصرشیرین هستیم.

هلال احمر: یک نفر فوت شده است

در همین خصوص، «عادل شفیعی» معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه، اظهار داشت: امروز بر اساس گزارش دریافتی از مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر استان کرمانشاه مبنی بر ریزش معدن در شهرستان گیلانغرب روستای سرتیتان ۳ تیم عملیاتی از شهرستان‌های گیلانغرب و با توجه به وضعیت مصدومین جهت اعزام هرچه سریعتر به مرکز درمانی یک تیم واکنش سریع از هلال احمر استان نیز توسط بالگرد به منطقه حادثه اعزام شد.

وی گفت : تا به این لحظه عملیات آواربرداری توسط تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در حال انجام است و متاسفانه یک نفر از مصدومین به علت شدت جراحات فوت شده است.

فرماندار گیلانغرب:حال دو نفر وخیم اعلام شده است

کوروش محمودیان، فرماندار شهرستان گیلانغرب، در خصوص جزییات این حادثه، گفت: علت حادثه گازگرفتگی اعلام شده است و تماس امدادی به همین دلیل بوده است، در این حادثه یکی از کارگران معدن به علت خفگی جان خود را از دست می‌دهد و چند نفر دیگر دچار مسمومیت می‌شوند که حال دو تن از از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

بالگرد هلال احمر به منطقه اعزام شد

«محمد رضایی» مدیر روابط عمومی هلال احمر استان نیز  در خصوص حادثه رخ داده، اظهار داشت: در پی ریزش معدن زغال سنگ بیتومین در روستای «سرتیتان» از توابع بخش مرکزی گیلانغرب هفت تن دچار گازگرفتگی شدند.

وی افزود: این حادثه ظهر امروز رخ داد که متاسفانه یکی از مصدومان حادثه به علت وخامت حال فوت شده و ۵ تن دیگر توسط آمبولانس های هلال احمر و اورژانس به مرکز درمانی انتقال پیدا کردند.

رضایی خاطر نشان کرد: به منظور نجات ۱ تن از مصدومان که حال عمومی مناسبی نداشت، بالگرد جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه به منطقه اعزام و هم اکنون در حال اعزام مصدوم به مرکز درمانی می باشد./ فارس

گازگرفتگی علت اصلی حادثه معدن گیلانغرب است

سازمان صنعت استان کرمانشاه اعلام کرد: گازگرفتگی علت اولیه حادثه معدن قیر طبیعی «هوارگه برگه» بخش خصوصی روستای «سرتیتان» از توابع بخش مرکزی شهرستان گیلانغرب است. از کار افتادن ۲ عدد جت فن داخل تونل و تراکم گاز معدن بیتومین علت این حادثه است.

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار