• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
پرسپولیسی‌ها دوباره بیانیه دادند، این بار علیه باشگاه!

کجای دنیا؟

بعد از بازی پرسپولیس برابر پیکان، بازیکنان پرسپولیس پست مشترکی در فضای مجازی منتشر کردند و مدیران باشگاه را به باد انتقاد گرفتند.

کجای دنیا؟
0.00

به گزارش «فرهیختگان»، در سال‌های اخیر شاهد یک پدیده جدید در بین بازیکنان فوتبال هستیم که البته بیشتر در تیم‌های سرخابی پایتخت دیده می‌شود؛ انتشار بیانیه مشترک. معمولا هم جنبه انتقادی دارد و در راستای تحت تاثیر قرار دادن افکار هواداران انجام می‌شود. بزرگ‌ترهای تیم (که یا خودشان چنین تصمیمی اتخاذ می‌کنند و یا از دیگران خط می‌گیرند) طراح این واکنش دسته‌جمعی هستند و بی‌شک هم این رفتارشان توانسته آنها را به اهداف‌شان برساند که آن را ادامه می‌دهند.

بعد از بازی پرسپولیس برابر پیکان، بازیکنان پرسپولیس پست مشترکی در فضای مجازی منتشر کردند و مدیران باشگاه را به باد انتقاد گرفتند. در این پست مشترک آمده است: «پرسپولیس کبیر در آستانه قهرمانی دیگر است و راز این توفیق چیزی جز همدلی نیست. اما چه کردند متولیان این تاریخ‌ساز‌ترین باشگاه ایران؟ هیچ! هرکس به‌دنبال فایده‌ای است و هیچ‌کس پاسخگوی این وضعیت اسف‌بار نیست تا بدان جا که مسئول حسابرسی یا ذی‌حساب هم خود را در زمره مالکان تلقی کرده و مستبدانه در شرایط پرداخت حق بازیکنان اظهارنظر می‌کند! واضح است که شخص اول باشگاه قدرت تصمیم‌گیری ندارد و تحت‌تاثیر عده‌ای خاص اقداماتی خلاف منافع باشگاه انجام می‌دهد. دیگر مدیران نیز قطعا از شکست ایشان خرسند خواهند شد. عجب از این همه آشفتگی! پرسپولیس این روز‌ها همانند گوشت قربانی شده است و هر کس دنبال بردن تکه‌ای از آن است. اما ما به پیمانی که با هواداران بسته‌ایم پایبندیم، ولی وای اگر مدیران برای بهره‌برداری و سودجویی بخواهند نفاق و گسستگی خود را به تیم سرایت دهند. دیگر کاری از دست بازیکنان و کادرفنی بر نخواهد آمد. امید است مسئولان ذی‌صلاح داد اعضای تیم را بستانند. هدف از انتشار این متن روشنگری بود که درصورت رخداد اتفاقی ناگوار هواداران علت را بدانند.»

حقیقتش ما هم با پرسپولیسی‌ها و در راس آنها سیدجلال حسینی و افشین پیروانی به‌عنوان بزرگ‌ترهای تیم موافقیم که شخص اول باشگاه قدرت تصمیم‌گیری ندارد و اقدامات درستی انجام نمی‌دهد، اما سوال اینجاست که مگر همین بزرگان نبودند که مدتی قبل کنار شخص اول باشگاه قرار گرفتند و عکسی به یادگار انداختند و پست مشترک منتشر کردند؟ مگر همان زمان ننوشتند که مسند مدیریت پرسپولیس باید به کسانی سپرده شود که بر مشکلات آگاهی دارند و راه درآمدزایی را هم بلد باشند و در حمایت از همین مدیران تاکید کردند که به آنها اطمینان دارند و از هواداران هم خواستند که از باشگاه حمایت کنند؟ حالا چه شده که تغییر موضع داده‌اند؟ همین بازیکنان که اکنون درصد قابل توجهی از قراردادهای خود را هم دریافت کرده و مدام از هواداران خرج می‌کنند اگر به‌موقع پول نگیرند چه واکنشی خواهند داشت؟ جدا از این مساله هنوز هم این سوال بی‌جواب مانده که مشابه این اتفاق (انتشار بیانیه مشترک علیه این و آن) در کجای دنیا رخ می‌دهد؟

* نویسنده:  مسعود خاموشی،روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار