• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
مغانلو در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

از یک ماه قبل از بازی با پرسپولیس تلاش کردند تمرکزم را به‌هم بریزند

حاضرم گل‌هایم صفر شود، اما پیکان بین مدعیان باشد

من حاضرم الان تعداد گل‌هایم در جدول گلزنان صفر شود، اما پیکان از منطقه سقوط فرار کرده و حتی در بین تیم‌های بالانشین جدول باشد.

از یک ماه قبل از بازی با پرسپولیس تلاش کردند تمرکزم را به‌هم بریزند
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، ، پارادوکس حاکم بر فوتبال ایران آنجایی است که آقای گل فعلی فوتبال ایران از یک تیم قعر جدولی به‌شمار می‌رود. مهاجم پیکان اگرچه با ۱۱ گل از همه مهاجمان لیگ بالاتر است، اما تیمش با کسب کمترین امتیاز فعلا تیم قعرنشین رقابت‌هاست و به‌قول خودش حال‌وروز خوبی ندارد، هرچند او می‌گوید حاضر است گل‌هایش در جدول گلزنان صفر شود، اما تیمش در بین تیم‌های مدعی باشد! با ستاره این روزهای پیکان بعد از دیدار با پرسپولیس به گپ‌وگفت پرداختیم، هرچند او به‌شدت از حاشیه‌های قبل از این دیدار دلخور و معترض بود و این‌طور عنوان کرد که خدا برخی دوستانش را به راه راست هدایت کند. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با شهریار مغانلو را در ادامه می‌خوانید.

حال و روز پیکان در قعر جدول چطور است؟

متاسفانه فعلا که حال و روز خوبی نداریم و سه امتیاز مهم را هم واگذار کردیم.

البته تو نمایش بدی مقابل پرسپولیس نداشتی و حتی گل هم زدی.

چه بگویم؛ به‌نظر من امتیازگرفتن تیم بیشتر از گلزنی من مهم است. زمانی که یک تیم در انتهای جدول باشد، مطمئنا بازیکنانش هم کمتر دیده می‌شوند و دیگر به‌چشم نمی‌آیند. به‌شخصه خود من همه سعی و تلاشم را در بازی و تمرینات می‌کنم و مهم نیست مقابل کدام تیم بازی می‌کنم؛ حالا می‌خواهد حریف پرسپولیس باشد یا هر تیم دیگری. من در همه دیدارها تمرکزم را روی یک عملکرد خوب می‌گذارم و همه فکر و ذکرم می‌شود آن مسابقه و همه تلاشم را می‌کنم، اما اینکه آیا مثمرثمر هستم یا خیر و یا عملکرد خوبی دارم، کادر فنی باید در این خصوص نظر بدهد. این موضوع را از کادر فنی سوال کنید، هرچند طبیعتا نباید راضی باشند!

می‌دانستی پنالتی‌ات در سالگرد گرفتن پنالتی کریس رونالدو توسط بیرانوند تبدیل به گل شده است؟

من نمی‌دانستم سالگرد گرفتن پنالتی رونالدو است، اما بیرانوند دروازه‌بان بزرگی است و گلر شماره یک تیم ملی به‌شمار می‌رود و قطعا مقابل او بازی‌کردن سخت است و تمرکز زیادی لازم دارد. با این‌حال در آن لحظه من سعی کردم به تیمم با گل کردن آن ضربه کمک کنم که خدا را شکر این اتفاق افتاد، اما حیف که درنهایت کمکی به امتیازگیری تیمم نکرد.

نکته عجیب جایی است که بازیکن تیم قعر جدولی در صدر جدول گلزنان قرار دارد.

چه بگویم! خودمان هم در کارمان مانده‌ایم و نمی‌دانیم چه چیزی درست است. فعلا که هیچ چیزی سر جای خودش نیست.

شاید پیکان سقوط کند، ولی احتمال دارد تو در پایان فصل آقای گل شوی!

من حاضرم الان تعداد گل‌هایم در جدول گلزنان صفر شود، اما پیکان از منطقه سقوط فرار کرده و حتی در بین تیم‌های بالانشین جدول باشد.

در این یکی‌دو ماه اخیر و به‌خصوص در این چند روز قبل از بازی با پرسپولیس خیلی‌ها سعی کردند تمرکز تو را با شایعه‌پراکنی به‌هم بریزند. به‌طور مثال برخی نوشتند سال آینده پیراهن قرمز پرسپولیس را بر تن می‌کنی یا شایعاتی از این دست. در این‌مورد چه صحبتی داری؟ آیا این شایعات روی عملکردت تاثیرگذار بود؟

دقیقا درست می‌گویید، اما این حرف‌ها برای بازیکنی است که او را نمی‌شناسند، وقتی شخصیت یک بازیکن را از قبل بشناسند و روحیات و اخلاق او را بدانند، هیچ‌وقت این حرف‌ها و داستان‌ها را برایش درست نمی‌کنند. در هرصورت دوستان می‌خواستند شیطنت کنند و من هم سعی کردم با عملکردم جلوی این شیطنت‌ها و شایعه‌سازی‌ها را بگیرم.

به نظر از این موضوع خیلی دلخور و ناراحتی؟

بله خیلی. تا به امروز طوری زندگی نکرده‌ام که کسی در موردم این‌طوری فکر کند یا نظر بدهد. قطعا هم جرات نکرده‌اند رودرروی خودم این حرف‌ها را بزنند و از جاهای دیگر برایم پیغام و پسغام فرستاده‌اند. اینکه چه کسانی این کار را کرده‌اند بماند، اما در این یک ماه اخیر مدام تلاش کردند تمرکزم را به‌هم بریزند و سعی کردند با حرف‌هایشان من را به حاشیه ببرند، هرچند بعید می‌دانم در این امر موفق بوده باشند. برای این دیدار هم سعی کردم همه تمرکزم روی موفقیت پیکان باشد و همه فکر و ذکرم همین موضوع است و حالا هم ۸ بازی دیگر باقی مانده و امیدوارم از این شرایط خارج شویم و تیم را در لیگ برتر نگه داریم.

در حالی‌که خیلی‌ها فکر می‌کردند برای این دیدار پیکان لقمه گلوگیری برای پرسپولیس باشد، اما گل بدی که شیخ ویسی از علیپور خورد، به‌نظر می‌رسد شیرازه تیم‌تان را از هم پاشاند و کار را خراب کرد.

در هر صورت فوتبال است و اگر یک بازیکن هم اشتباه نکند که هیچ موقعی یک فوتبالیست خوب نمی‌شود. همه بازیکنان دنیا اشتباه می‌کنند، اما مهم این است که از اشتباهات‌مان درس بگیریم و در این هشت بازی باقیمانده جبران کنیم. اشتباه برای هر بازیکنی امکان دارد پیش بیاید. اگر گل خوردیم کل تیم گل خورده و اگر گلی زدیم تمام تیم آن را به ثمر رسانده است.

هر بازیکنی آرزو دارد در یکی از دو تیم استقلال یا پرسپولیس بازی کند، اما به‌نظر می‌رسد درخصوص تو نسبت به این امر کمی سوءاستفاده شده است.

دقیقا همین‌طور است. به‌جز استقلال و پرسپولیس که هر بازیکنی دوست دارد در آنها بازی کند، حتی تیم‌هایی مثل سپاهان، تراکتور و شهر خودرو هم هستند که بازیکنان زیادی علاقه دارند عضو این تیم‌ها شوند، چون آنها هم طرفداران زیادی در فوتبال ایران دارند، اما این رفتارها به‌نظر من اصلا درست نیست.

در این‌مورد با مسئولان یا کادر فنی پیکان صحبتی نکرده بودی؟

به‌شخصه این صحبت‌ها چندان برایم مهم نبود که بخواهم به آن فکر کنم یا واکنشی نشان دهم، چون آبرویم را بیشتر از هرچیز دیگری دوست دارم. پرسپولیس تیم بزرگی است و بازیکنان بزرگی هم دارد، اما من به‌شدت از دست شایعه‌سازان ناراحتم که این فضا را قبل از برگزاری این دیدار به‌وجود آوردند. در این بین از دست چندنفر از دوستانم که نمی‌توانم اسم آنها را دوست بگذارم، خیلی ناراحتم و امیدوارم خدا به راه راست هدایت‌شان کند.

طی این سال‌ها بازیکنانی مثل نکونام و شجاعی یا آزمون و عزت‌اللهی و علیرضا جهانبخش را داشته‌ایم که بدون حضور در تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس به فوتبال اروپا رسیده‌اند و حسابی در تیم‌ملی درخشیدند. به‌نظر تو راه ورود به دروازه اروپا از سرخابی‌های پایتخت می‌گذرد یا هدف دیگری در سر داری؟
 

هیچ‌کدام از بازیکنانی که نام بردید، قبل از رسیدن به اروپا در تیم‌های استقلال و پرسپولیس یا تیم‌های بزرگ دیگری بازی نکرده‌اند، این درحالی است که همه فوتبالیست‌های ایرانی آرزو دارند یک روز بازی در اروپا را تجربه کنند و من هم از این قاعده مستثنا نیستم و دوست دارم در عرصه فوتبال لژیونر شدن را هم تجربه کنم و در این بین تجربیات زیادی به‌دست بیاورم، اما فعلا تمرکزم روی موفقیت پیکان و درحال حاضر بازی بعدی این تیم است و امیدوارم هرچه زودتر از این شرایط خارج شویم.

یک دوره در زمان ویلموتس به تیم ملی دعوت شدی. فکر می‌کنی باز هم این اتفاق برایت بیفتد؟

بله، درست است، به تیم ملی دعوت شدم و امیدوارم این افتخار دوباره نصیبم شود، هرچند که سخت است.

در این دیدار هم به‌نظر می‌رسد تنها نکته امیدوارکننده برای تو حضور اسکوچیچ سرمربی تیم‌ملی در ورزشگاه بود.

او را در ورزشگاه ندیدم، ولی اگر هم آمده، دستش درد نکند.

 * نویسنده :  محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق،روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار