• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
علیرضا رضایی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

دانشگاه آزاد جوان‌ترین تیم لیگ را دارد/ ممنوعیت حضور مربیان ملی در لیگ به نفع کشتی است

حضور مربیان ملی حواشی زیادی در لیگ به‌وجود می‌آورد و ضرر آن به کشتی بیشتر از سودش بود. امیدوارم با تمهیداتی که فدراسیون داشته است، امسال لیگ خوبی را شاهد باشیم. درواقع تصمیم فدراسیون به کم حاشیه شدن کشتی کمک می‌کند.

دانشگاه آزاد جوان‌ترین تیم لیگ را دارد/ ممنوعیت حضور مربیان ملی در لیگ به نفع کشتی است
0.00

به گزارش «فرهیختگان»، با وجود شیوع ویروس کرونا و با توجه به اینکه هنوز شرایط برگزاری لیگ کشتی مشخص نشده است، این روزها تیم‌های بزرگ درحال مذاکره با کشتی‌گیران هستند تا بهترین تیم را روانه مسابقات کنند. به‌عنوان مثال تیم بازار بزرگ ایران به‌عنوان مدافع عنوان قهرمانی در لیگ برتر دیروز با کشتی‌گیرانی همچون رضا اطری، مجید داستان، امیرحسین مقصودی، بهنام احسان‌پور، پیمان یاراحمدی، میثم نصیری، امیرحسین حسینی، احمد بذری، کامران قاسم‌پور، محمدجواد ابراهیمی، مجتبی گلیج و محمدحسین محمدیان قرارداد امضا کرد تا استارت رسمی خود را برای حضور در لیگ برتر کشتی سال 99 بزند و این یعنی تیم‌های دیگر کار سختی برای رقابت با این تیم متمول خواهند داشت. تیم کشتی دانشگاه آزاد اسلامی هم که دومین سال حضورش را در لیگ تجربه خواهد کرد امسال با مربیگری علیرضا رضایی‌قدم پا به میدان رقابت می‌گذارد. وی که به‌تازگی به‌عنوان سرمربی انتخاب شده و قبلا تحت عنوان مدیرفنی با این تیم همکاری داشت درباره جذب بازیکنان، شرایط تیم و... گفت‌وگویی را با روزنامه «فرهیختگان» انجام داده که در زیر می‌خوانید.

درباره وضعیت تیم بگویید. شرایط با توجه به اوضاع کرونایی به چه صورت است؟

ما با برخی از کشتی‌گیران قرارداد بستیم و با برخی دیگر نیز درحال مذاکره هستیم. هنوز زمان دقیق شروع تمرینات مشخص نیست. هر زمانی که به ما مجوز بدهند اردوها را برای شروع آماده‌سازی آغاز خواهیم کرد.

زمانی برای شروع لیگ هم اعلام نشده است؟

خیر، فعلا به ما چیزی نگفته‌اند.

تاکنون با کدام کشتی‌گیران قرارداد بسته‌اید؟

فعلا با نفراتی مثل عرفان آیینی، خدابخشی، نوری، کمربند، شهبازی، جلالی، عبدی، طاهری و گودرزی قرارداد بستیم. البته با چند کشتی‌گیر دیگر هم درحال مذاکره هستیم و احتمالا نفرات دیگری هم جذب می‌شوند.

با توجه به‌شرایط کرونا ممکن است ورزشکاران افت‌هایی در این مدت داشته باشند، شرایط کشتی‌گیرانی که جذب کرده‌اید را چطور می‌بینید؟

بچه‌ها به‌صورت انفرادی تمرینات اختصاصی و بدنسازی خود را انجام می‌دهند، اما باید به این نکته توجه کنیم که همه تیم‌ها تقریبا شرایط یکسانی دارند و این قضیه فقط مختص به تیم ما نیست.

در لیگ امسال پیش‌بینی چه مقامی را دارید؟

پیش‌بینی نمی‌کنم. اجازه دهید لیگ شروع شود و یکی دو هفته از مسابقات بگذرد، بعد در این باره صحبت کنیم.

تیم بازار بزرگ با ورزشکاران سرشناسی قرارداد بسته و به‌نظر می‌رسد شانس قهرمانی سایر تیم‌ها را کمتر کرده است. نظر شما در این باره چیست؟

هر تیمی که شرایط بهتری دارد نفرات بهتری را هم جمع می‌کند. بازار بزرگ سابقه چندساله در لیگ دارد و شرایط این تیم با ما متفاوت است. به این نکته توجه کنید که ما دومین سال حضورمان را در لیگ تجربه می‌کنیم. شرایط بودجه‌ای و فنی ما با این تیم یکسان نیست بنابراین براساس داشته‌ها باید با حریفان رقابت کنیم. ما تیم بسیار جوان اما باانگیزه‌ای داریم. درواقع دانشگاه آزاد اسلامی جوان‌ترین تیم را دارد. تمام سعی ما این است که نتیجه‌ای خوب و درخور شأن نام دانشگاه آزاد اسلامی کسب کنیم.

فدراسیون کشتی ممنوعیت حضور مربیان ملی کشتی‌ آزاد در لیگ را اعلام کرد. نظر شما چیست؟

به‌نظر من تصمیم هوشمندانه و درستی بود و به فدراسیون برای این تصمیم تبریک می‌گویم. حضور مربیان ملی حواشی زیادی در لیگ به‌وجود می‌آورد و ضرر آن به کشتی بیشتر از سودش بود. امیدوارم با تمهیداتی که فدراسیون داشته است، امسال لیگ خوبی را شاهد باشیم. درواقع تصمیم فدراسیون به کم حاشیه شدن کشتی کمک می‌کند.

* نویسنده: بهاره محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار