• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سرمربی تیم سنگ‌نوردی دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

ورزشکاران در دوران قرنطینه به‌شدت افت کردند

برای آگاهی از وضعیت تیم سنگ‌نوردی دانشگاه آزاد در ایام کرونایی با سجاده سلطانی‌نژاد، سرمربی تیم بانوان به گفت‌وگو نشستیم .

ورزشکاران در دوران قرنطینه به‌شدت افت کردند
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، قطعا در ورزش‌های غیرتوپی و انفرادی باید سنگ‌نوردی را جزء یکی از مهیج‌ترین ورزش‌ها نامید که در کشورهای مختلف طرفداران پروپاقرصی دارد و به‌خاطر صحنه‌های جذابی که برجای می‌گذارد مورد توجه رسانه‌ها نیز قرار دارد. با اینکه این ورزش در کشورمان هواداران زیادی پیدا نکرده اما در عوض ورزشکاران مستعدی در این رشته تربیت شده‌اند که توانسته‌اند در رقابت‌های خارجی هم خوش بدرخشند و عناوین مناسبی کسب کنند. دانشگاه آزاد اسلامی هم حدود 2 سالی می‌شود که اقدام به تیمداری در این رشته کرده و البته توانسته به موفقیت‌های چشمگیری هم دست پیدا کند. برای آگاهی از وضعیت تیم سنگ‌نوردی دانشگاه آزاد در ایام کرونایی با سجاده سلطانی‌نژاد، سرمربی تیم بانوان به گفت‌وگو نشستیم که ماحصل آن را در زیر می خوانید.

از شرایط کرونایی ورزشکاران سنگ‌نوردی بگویید. دوران قرنطینه برای شما به چه شکل گذشت و آیا توانسته‌اید مجوز آغاز تمرینات را بگیرید؟

ما هم مثل اکثر رشته‌های ورزشی از همان اواسط اسفند تمرینات خود را تعطیل کردیم و تا اوایل تیر هم دوران قرنطینه را سپری کردیم اما با مجوزهایی که وزارت ورزش و جوانان و ستاد مبارزه با کرونا در ورزش صادر کرد توانستیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمرینات خود را آغاز کنیم. البته این تمرینات باید در فضای باز برگزار شود و ما هم به همین منظور فضای بازی را تهیه کرده‌ایم که در مجاورت خانه ژیمناستیک قرار دارد و این روزها در این محل مشغول آماده‌سازی ورزشکاران هستیم.

بعد از این مدت که در قرنطینه خانگی بودید ورزشکاران‌تان از فرم ایده‌آل خارج نشدند؟

متاسفانه این اتفاق رخ داد و ما بعد از تعطیلات با بازیکنانی مواجه شدیم که هیچ شباهتی به روزی که راهی قرنطینه شدند، نداشتند. البته ما خیلی تلاش کرده بودیم که با ورزش‌ها و تمرینات خانگی که برایشان در نظر گرفته بودیم بتوانیم آنها را آماده نگه داریم اما متاسفانه برخی از آنها سن و سال کمی دارند و به اهمیت این ورزش‌های خانگی آگاهی نداشتند و آنها را جدی در دستورکار قرار ندادند و همین موضوع باعث شد تا افت شدیدی بکنند و حالا ما باید دوباره آنها را به شرایط خوب گذشته بازگردانیم.

شرایط آغاز مسابقات سنگ‌نوردی به شکلی است که فرصت بازسازی بازیکنان برایتان وجود داشته باشد؟

فعلا که به ما تاریخ دقیقی اعلام نکرده‌اند و با توجه به اینکه این ویروس در سراسر دنیا شیوع پیدا کرده، کمی مسابقات بین‌المللی را هم تحت‌تاثیر قرار داده است و ما هم باید خودمان را با رقابت‌های جهانی هماهنگ کنیم اما ظاهرا قرار است در زمستان مسابقات آغاز شود که در این صورت فرصت مناسبی برای آماده کردن بازیکنان وجود دارد.

شما در تیم‌تان بازیکن ملی‌پوش هم دارید؟

بله ما یک بازیکن نوجوان ملی در تیم خود داریم و یک بازیکن بزرگسال هم پیش از تعطیلی مسابقات به اردوی تیم ملی‌فراخوانده شد که توانست عملکرد خوبی از خود برجای بگذارد و به‌نظر می‌آید با شروع مجدد تمرینات تیم‌ملی این ورزشکاران دانشگاه آزاد هم در اردوها حضور داشته باشند.

می‌دانید که مدیریت ورزش دانشگاه آزاد هم دچار تغییر و تحولاتی شد و لشگری به‌جای جوانمرد سکان هدایت ورزش دانشگاه آزاد را برعهده گرفت. این تغییرات را چطور می‌بینید؟

من شناخت دقیقی از لشگری ندارم و متاسفانه با او ملاقاتی هم نداشته‌ام که بخواهم درخصوص او اظهارنظر کنم. اما امیدوارم بتواند عملکرد خوبی داشته باشد و باعث رونق ورزش در دانشگاه آزاد شود.

شما در پایان رقابت‌های لیگ برتر قرار بود به روسیه اعزام شوید که این اتفاق نیفتاد.

بله، قرار بود هم تیم آقایان و هم بانوان دانشگاه آزاد به رقابت‌های دانشجویی روسیه اعزام شوند اما درنهایت تصمیم بر این شد که فقط تیم آقایان اعزام شود چراکه شانس کسب مدال برای بانوان زیاد نبود و نمی‌شد قولی داد.

برای فصل آتی با دانشگاه آزاد همکاری می‌کنید؟

خب باید ببینیم نظر مدیران جدید چیست و آنها چه برنامه‌ای دارند. ما هنوز قرارداد جدیدی نبسته‌ایم و باید در آینده در این خصوص صحبت کنیم. 

 * نویسنده :  آرش محمدی،  روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار