• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

خروج آمریکا از عراق؛ پایان اشغالگری و ایجاد صلح در این کشور

عراق کشوری که از سال ۲۰۰۳ تاکنون در اشغال آمریکا قرار دارد زمانی روی صلح و ثبات را خواهد دید که این اشغالگری به پایان برسد.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، اشکان ممبینی، کارشناس مسائل بین الملل نوشت: اخیراً نیروهای پلیس ضد تروریسم عراق با حمایت نیروهای آمریکایی اقدام به دستگیری تعدادی از نیروهای حزب‌الله و حشد شعبی کردند و دیری نپایید که با اقدام هوشمندانه و به موقع فرماندهان، نیروهای مردمی و نیروهای حشد شعبی عراق با محاصره منطقه الخضراء باعث شد که بازداشت شدگان در صبح همان روز آزاد شوند.

این حرکت و اقدام به طور قطع با تحریک نیروهای آمریکایی در عراق بوده است که می‌تواند به ایجاد تنش و اختلاف بین نیروهای مردمی و احزاب مختلف عراقی و بدبین کردن مردم عراق به دولت جدید الکاظمی بینجامد.

آمریکا با چنین اقدامی قصد دارد َضمن ایجاد تفرقه و تنش در عراق دلایل موجهی را برای ادامه حضور خود در این کشور و دخالت در امور داخلی آن فراهم کند که این روزها شاهد تلاش بی وقفه آمریکا و متحدانش برای محقق شدن این امر هستیم.

از ایجاد جنگ‌های داخلی و جابجایی نیروها در خاک عراق گرفته تا تحریک نیروهای مردمی و مذهبی برای درگیری بین یکدیگر که شاید این تلاش‌ها برای تضعیف نیروهای مردمی و حزب الله باعث تقویت مواضع نیروهای آمریکایی در این کشور و ادامه حضور آنها شود ضم