• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
بکهام در گفت‌وگو با سان لندن:

نژادپرستی مشکل ریشه‌دار جهان امروز است

متاسفانه نژادپرستی در دنیای امروز ما ریشه دوانده و به این راحتی از بین نخواهد رفت. من به‌صراحت اعلام کردم که با نژادپرستی مشکل دارم و از کسانی که در مقابل آن سکوت می‌کنند، متنفرم.

نژادپرستی مشکل ریشه‌دار جهان امروز است
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، ستاره محبوب فوتبال بریتانیا در گفت‌وگو با روزنامه سان لندن تصریح کرد که متاسفانه نژادپرستی مشکل ریشه‌دار جهان امروز است و به‌راحتی حل نخواهد شد. این مردم هستند که باید در این مورد تصمیم بگیرند و اجازه ندهند حکام کشورهای مختلف هرکاری که می‌خواهند انجام دهند. متن گفت‌وگوی سان با دیوید بکهام را بخوانید.

 شما اخیرا درمورد وقایع پیش‌آمده در آمریکا اظهارنظر کرده‌اید که البته کمی مبهم بود.

به‌نظر من ابهامی در آن وجود نداشت. من به‌صراحت اعلام کردم که با نژادپرستی مشکل دارم و از کسانی که در مقابل آن سکوت می‌کنند، متنفرم. به کسی کنایه نزده بودم و منظور خاصی نداشتم و به‌طور کلی از یک عقیده قلبی حرف زدم. متاسفانه نژادپرستی در دنیای امروز ما ریشه دوانده و به این راحتی از بین نخواهد رفت. فوتبال آن را خلق نکرده که بخواهد خودش به‌تنهایی آن را از بین ببرد، اما مثل خیلی از سلاح‌های فرهنگی می‌تواند بسیار مفید و سودمند باشد.

 به‌نظر شما واکنش مردم آمریکا به اتفاقی که صورت‌گرفته منطقی است؟

این بستگی دارد به تعریف شما از منطق و اینکه آیا کاری که با آن فرد بیگناه کرده بودند، منطقی بود؟ در هیچ‌جای دنیا تخریب و شورش کار درستی نیست، اما باید بدانید مردم بسیار خشمگین هستند و نمی‌توانند ساکت بمانند. مثل یک آتش زیر خاکستر که حالا دارد زبانه می‌گیرد، آنها خشمگینند و کسی باید پاسخ‌شان را بدهد، نه اینکه آنها را آماده‌باش یا عده‌ای شورشی خطاب کنند. حاکمیت در آمریکا باید به مردم احترام بگذارد، همان‌طور که در همه‌جای دنیا این اتفاق باید بیفتد.

 از برنامه‌هایتان بگویید، قرار است در آینده مربیگری کنید؟

با توجه به بحران پیش‌آمده برنامه روشنی در ذهن ندارم و بیشتر به خانواده‌ام فکر می‌کنم. تلاش می‌کنم دوره‌های پیشرفته مربیگری در یوفا را با موفقیت پشت‌سر بگذارم، برای من اولویت فعالیت در فوتبال انگلیس است، اما اصراری ندارم. اگر اتحادیه فوتبال بریتانیا از من بخواهد با تمام قدرت درخدمت آنها خواهم بود.

     آیا این صحت دارد که با بوفون سرمایه‌گذاری مشترک داشته‌اید؟

او دوست صمیمی من است و از طریق یک مدیر برنامه مشترک سرگرم یک‌سری کارهای تجاری هستیم. شرط مهم من و همچنین خود بوفون این است که بخش مهمی از سود حاصل از سرمایه گذاری‌ها به امور عام‌المنفعه اختصاص پیدا کند.

*  مترجم:  بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار