• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سرمربی تیروکمان بانوان دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

قطعا سال آینده برای قهرمانی رقابت می‌کنیم

صددرصد ما برای قهرمانی و رسیدن به جایگاه نخست پا به رقابت‌ها می‌گذاریم. دانشگاه آزاد اسلامی در لیگ گذشته حضور موثری در بازی‌ها داشت و توانست اعتماد ورزشکاران برجسته این رشته را به خودش جلب کند،

قطعا سال آینده برای قهرمانی رقابت می‌کنیم
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، اولین رشته‌هایی که از وزارت ورزش و جوانان و کمیته مبارزه با کرونا در ورزش مجوز آغاز تمرینات و بازی‌هایشان را کسب کردند تنیس و پس از آن تیروکمان بود که به اعتقاد مسئولان جزء ورزش‌های کم‌ریسک قرار داشته و در اوضاع کرونایی می‌توانند با رعایت حداقل پروتکل‌های بهداشتی رقابت‌های خود را برگزار کنند.

البته درمورد ورزش تیروکمان با توجه به اینکه لیگ قبلی در آذرماه سال گذشته به پایان رسید و زمان حدودی شروع لیگ جدید هم مهرماه است، کرونا نتوانسته تاثیر چندانی بر عملکرد تیم‌ها و ورزشکارا‌ن‌شان بگذارد و عقب افتادن رقابت‌های انتخابی المپیک هم مزید بر علت شد تا ورزشکاران تیروکمان کمترین استرس را از بابت قرنطینه خانگی متحمل شوند.

برای صحبت درخصوص وضعیت ورزشکاران رشته تیروکمان و همچنین آگاهی از شرایط تیم دانشگاه آزاد اسلامی با صابر حسینی، سرمربی تیم تیروکمان بانوان دانشگاه آزاد اسلامی در لیگی که گذشت هم‌کلام شدیم که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید.

شما در لیگ گذشته موفق شدید عنوان نایب‌قهرمانی را از آن خودتان کنید. برای شروع لیگ جدید برنامه خاصی دارید؟

این موضوع به فدراسیون بستگی دارد و آنها باید مشخص کنند که از چه زمانی رقابت‌های فصل جدید آغاز می‌شود تا ما هم بتوانیم برنامه‌ریزی خودمان را انجام دهیم. البته مطابق سال‌های قبل باید در مهرماه لیگ استارت بخورد اما شرایط کرونایی ممکن است تغییراتی در برنامه‌ها ایجاد کند و البته در این بین با توجه به تغییراتی که در مدیریت تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق افتاده باید ببینیم که رویکرد چیست و آیا اصلا قرار است دانشگاه آزاد اسلامی در فصل بعدی تیروکمان بانوان تیمداری کند یا خیر.

یعنی ممکن است دیگر در تیروکمان بانوان تیم دانشگاه آزاد اسلامی حضور نداشته باشد؟

این بستگی به‌نظر دکتر لشگری دارد که کنترل امور را برعهده گرفته‌اند. البته از گوشه و کنار شنیده‌ام که تلویحا با حضور تیروکمان بانوان در فصل آتی موافقت کرده‌اند ولی هنوز به شکل رسمی خبری دریافت نکرده‌ام. البته با توجه به اینکه وضعیت کرونایی در جامعه حاضر است هنوز نتوانسته‌ام برای تبریک خدمت آقای لشگری بروم و از نزدیک با ایشان صحبت کنم.

پس ورزشکاران تیروکمان دانشگاه آزاد اسلامی این روزها تمرین هم ندارند.

اگر منظورتان تمرین در قالب تیم دانشگاه آزاد اسلامی است، خیر. با توجه به اینکه ورزشکاران قراردادشان با دانشگاه تا پایان فصل است، بعد از پایان لیگ نمی‌توانیم آنها را ملزم به تمرین کنیم. البته با مشخص شدن وضعیت تیم در فصل آتی و قرارداد با نفرات مدنظر قطعا آنها را در تمرینات می‌بینیم.

ظاهرا شما برای شروع تمرینات مشکل حادی ندارید و می‌توانید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خیلی ساده کار خود را آغاز کنید.

چون ورزش تیروکمان در فضای باز برگزار می‌شود و رشته‌ای انفرادی به‌حساب می‌آید که در آن ورزشکاران در باکس‌های خود قرار می‌گیرند و هیچ ارتباطی بین ورزشکاران وجود ندارد، خیلی زود مجوز تمرینات برای این رشته صادر شد. ضمن اینکه ریسک کرونا در فضای باز خیلی پایین است و این را متخصصان پزشکی تایید کرده‌اند و همین موضوع باعث شده که کار برای تیروکمان‌بازها راحت‌تر باشد.

شما با بازیکنان‌تان در دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط هستید؟

بله، ما در تهران یک باشگاه داریم و از این طریق و همچنین در فدراسیون با ورزشکاران تیروکمان و نیز ملی‌پوشان‌مان در ارتباط هستم. آنها خیلی سفت و سخت تمرین می‌کنند تا در سالی که به المپیک منتهی می‌شود بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند.

در بین ورزشکارانی که شانس کسب سهمیه المپیک دارند ورزشکاری از دانشگاه آزاد اسلامی هم حضور دارد؟

ما در شروع کار نتوانستیم بازیکنان ملی‌پوش جذب دانشگاه آزاد اسلامی کنیم و با ورزشکاران ب به رقابت‌ها پا گذاشتیم اما در این مدت دو بازیکن ما با نام‌های مبینا فلاح و خانم قویدل به‌واسطه درخشش در ترکیب تیم  دانشگاه آزاد اسلامی توانستند نظر کادرفنی تیم ملی را به خود جلب کنند و ملی‌پوش شوند و باید دید آنها در اردوهای بعدی چه عملکردی از خود برجا می‌گذارند.

اگر فصل آتی دانشگاه آزاد اسلامی در تیروکمان بانوان تیم‌داری کند به فکر ارتقای جایگاه خود در جدول هستید؟

صددرصد ما برای قهرمانی و رسیدن به جایگاه نخست پا به رقابت‌ها می‌گذاریم. دانشگاه آزاد اسلامی در لیگ گذشته حضور موثری در بازی‌ها داشت و توانست اعتماد ورزشکاران برجسته این رشته را به خودش جلب کند، چراکه آنها همیشه دوست دارند در تیمی بازی کنند که شخصیت قهرمانی دارد و حالا آنها می‌توانند به دانشگاه آزاد اسلامی هم فکر کنند و دوست دارند در این تیم بازی کنند.

 * نویسنده: آرش محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار