• تقویم روزنامه فرهیختگان ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
انتشار برای نخستین بار؛

پیش‌بینی جالب شهید بهشتی درباره آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۵۲

تصویری از نامه گزارشگر ساواک در خصوص پیش‌بینی شهید بهشتی درباره رهبر انقلاب را مشاهده می‌کنید.

پیش‌بینی جالب شهید بهشتی درباره آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۵۲
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، شهید سید محمد بهشتی و آیت الله خامنه‌ای در دوره مبارزه خود در نهضت انقلاب اسلامی علاوه بر ارتباط صمیمانه و دوستانه، تفکرات و اندیشه هایشان نیز به هم نزدیک شده بود. آن‌ها در طول نهضت امام خمینی (ره) در مشهد ارتباط بسیار خوبی با یکدیگر داشتند به قدری که این موضوع حتی مورد توجه ماموران امنیتی رژیم پهلوی قرار گرفته بود.

به تازگی تصویری از گزارش گزارشگر ساواک از ارتباط این دو عالم و پیش‌بینی جالب شهید بهشتی درباره رهبر انقلاب در سال ۵۲ برای اولین توسط صفحه مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شد.

در ادامه تصویر نامه گزارشی گزارشگر ساواک و پست منتشر شده توسط صفحه مرکز اسناد انقلاب را مشاهده می‌کنید:

" انتشار برای نخستین بار
پیش‌بینی جالب شهید بهشتی درباره آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۱۳۵۲.

رهبران نهضت اسلامی علاوه بر روابط دیرینه و صمیمی که با یکدیگر داشتند، ارتباط تشکیلاتی آن‌ها در دوران مبارزه بر نزدیکی اندیشه و افکار آن‌ها تأثیر بسزایی داشت. از جمله می‌توان به ارتباط شهید بهشتی با آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای در مشهد اشاره کرد که در طول دوران نهضت امام خمینی استمرار داشت، بطوری که این مسئله مورد توجه مأموران امنیتی رژیم پهلوی نیز قرار گرفت..

در یکی از این اسناد که متعلق به سال ۱۳۵۲ است گزارشگر ساواک با اشاره به سفر شهید بهشتی به مشهد در گزارشی درباره دیدگاه او نسبت به آیت‌الله خامنه‌ای می‌نویسد:

«یادشده ضمن تعریف و تمجید از [آیت‌الله]خامنه‌ای اظهار امیدواری نموده که در آینده [آیت‌الله]خامنه‌ای یکی از علماء موجه ملی و بانفوذ خواهد شد. ضمناً نامبرده روز ۵۲/۵/۱۶ با اتومبیل شخصی به اتفاق خانواده‌اش مشهد را به قصد تهران ترک کرده است..

نظریه شنبه - دکتر سید محمد بهشتی در مشهد با سیدعلی خامنه‌ای رابطه بسیار نزدیک داشت و از افکار او بسیار تمجید و تحسین می‌کرد.» "

پیش‌بینی جالب شهید بهشتی درباره آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۵۲

پیش‌بینی جالب شهید بهشتی درباره آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۵۲

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار