• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
یاری در گفت وگو با «فرهیختگان»

دریافت پاداش، کمترین حق دختران افتخارآفرین فوتسال است

با افتخار استقلالی‌ام اما فعلا شفاهی مذاکره کرده‌اند / : از حرف صوفی‌زاده شوکه‌ام، نباید ملی‌پوشان را آزار داد

تا زمانى که فدراسیون به ثبات نرسد، انتظار بی‌جایى است که ما به پاداش تیم ملى فوتسال بانوان فکر کنیم، زیرا مقامى در فدراسیون پاسخگو نخواهد بود. اى کاش آرامش و ثبات به فدراسیون برگردد تا بتوانیم جلسه مشترکى با کمیته بانوان و فوتسال برگزار کرده و با برنامه‌ریزى بهتر به شرایط آرمانى برگردیم.

دریافت پاداش، کمترین حق دختران افتخارآفرین فوتسال است
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، لیلا صوفى‎زاده، نایب‌رئیس بانوان فدراسیون فوتبال در جدیدترین اظهارات خود درخصوص ماجراى دنباله‌دار و فرسایشى پاداش‌هاى پرداخت‎نشده بانوان تیم ملى فوتسال پس از قهرمانى در رقابت‎هاى آسیایى و در پى اعتراض‎هاى مکرر کادر و بازیکنان تیم ملى نوک پیکان انتقاد را به‌سمت قهرمانان آسیا گرفت که واکنش‎هاى زیادى را بین اهالى فوتسال به‌دنبال داشت. وی برای توجیه پرداخت نشدن پاداش‎ها اعلام کرده که این نوع رفتار ملی‌پوشان در شرایطی است که آنها پیش از اجرای برنامه‌های هدفمند فدراسیون پیش‎بینی نمی‎کردند که در آسیا پنجم یا ششم هم شوند! حالا اعضای تیم بانوان بیشتر از قبل گله دارند؛ نه‌تنها پاداش نگرفته‌اند بلکه این کنایه‌ها را هم باید تحمل کنند. شهناز یاری، سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در همین رابطه گفت‌وگویی با «فرهیختگان» انجام داده که متن آن در ادامه می‌خوانید.

نظر شما درخصوص اظهارات صوفی‌زاده چیست؟

درحقیقت هنوز شوکه هستم و براى من باورش سخت است که این حرف‎ها را او زده ‌است. دوست دارم از نزدیک ببینمش تا باور کنم این صحبت‎ها از دهان او خارج شده است، چون در آخرین مصاحبه او به‌دنبال حق و حقوق بچه‎هاى تیم ملى بود و اى‎کاش این کلام منتسب به ایشان کذب بود.

اما واقعیت دارد و حتى على صانعى هم واکنش تندی نشان داده!

راستش من به‌عنوان سرمربى تیم ملى انتظار بیشترى از فدراسیون فوتبال و همچنین خانم صوفى‌زاده دارم. او همیشه دنبال مهیا کردن بهترین امکانات براى ما بود و اگر هنوز درخصوص موضعش ایستادگى مى‎کند از او گله‌مند خواهم شد، این دو سه روز تماس‌های زیادی برای موضع‎گیری داشتم اما ترجیح دادم سکوت کنم. دوست داشتم خانم صوفى‎زاده را ببینم تا توضیح بدهد که با وجود دو دوره قهرمانى در آسیا و تحمل سختى‎هاى بسیار و همت دسته‎جمعى چطور چنین نظرى داده است. کمترین کار در حق این بچه‌ها پرداخت پاداش‌ها بوده، حالا به‌جاى پرداخت، داریم با روح و روان آنها هم بازى مى‎کنیم. اصلا فرض بر اینکه فدراسیون مشکل دارد. چرا باید بازیکنان را آزار بدهیم؟

الان اوضاع روحی اعضای تیم چگونه است؟

ببینید من باید تیمم را جمع کنم اما این خبر باعث شده همه ما به هم بریزیم. بازیکنانم با من مکرر تماس مى‎گیرند و به‌دنبال احقاق حق خود هستند. در شرایطى که ما وضعیت نامعلومى داریم و تمرین نداریم، کاش این اتفاق نمى‎افتاد، با این حال تمام سعی‎ من این است که آرامش را در جمع بازیکنانم مجدد برقرار کنم.

 حال با توجه به این وضعیت چه اتفاقى خواهد افتاد؟

تا زمانى که فدراسیون به ثبات نرسد، انتظار بی‌جایى است که ما به پاداش تیم ملى فوتسال بانوان فکر کنیم، زیرا مقامى در فدراسیون پاسخگو نخواهد بود. اى‎کاش آرامش و ثبات به فدراسیون برگردد تا بتوانیم جلسه مشترکى با کمیته بانوان و فوتسال برگزار کرده و با برنامه‌ریزى بهتر به شرایط آرمانى برگردیم.

برنامه شما براى تیم ملى چیست؟

در مردادماه تیم ملى دو اردو خواهد داشت که مختص بازیکنان غیرملى و نفراتی است که یا در لیگ فرصت دیده شدن نداشتند یا شرایط حضور در اردوهای قبلی را. درهای تیم ملى براى بازیکنان همیشه باز است. به‎هرحال تصمیم براین است که با آنها کار را شروع کنیم. ما تازه متوجه شده‎ایم بازى‎هاى جام‏جهانى زنان در برزیل و آذرماه ٩٩ برگزار مى‎شود و باید هماهنگى لازم و شرایط ایده‎آل را فراهم کنیم تا به‎عنوان یکى از دو نماینده قاره کهن حضورى پررنگ در مسابقات جام‎جهانى داشته باشیم، به همین منظور درحال بازنگرى برنامه‏ها هستم تا با قدرت بتوانیم ظاهر شویم.

براى اینکه هیچ بازیکن مستعد و شایسته‌اى از تیم ملى جا نماند، چه کرده‎اید؟

ما قبل از تعطیلى لیگ و جریانات کرونا خیلى از بازی‎هاى لیگ را می‎دیدیم اما واقعیت امر این است که اگر بخواهیم همه را رصد کنیم، نیاز به ابزار و نیروى انسانى و همچنین تدارکات خوب لازم است و صادقانه باید بگویم که براى مسابقات پیش‏‎رو این اتفاق نمى‎افتد اما مثل سالیان قبل که در تیم ملى جوانان مشغول بودم و قهرمان کافا شدیم، این قول را مى‎دهم که در مناطق مختلف استعدادیابى خواهیم کرد و بازیکنانى را از سراسر کشور جمع مى‏کنیم. اگر طبق برنامه جلو برویم، شرایط خوبى خواهیم داشت اما نیاز به کسب تجربه بین‎المللى داریم که به‎شدت مشغول برنامه‏ریزى براى بازیکنان هستیم تا به خواسته‎هایمان برسیم.

شنیدیم باشگاه استقلال بعد از اعلام رسمى تیمدارى در فوتسال کشور با شما هم براى بخش بانوان مذاکره کرده. صحت دارد؟

درحقیقت حضور تیم‎هاى پرسپولیس و استقلال شور و هیجان و توجه بیشتر از قبل را به‌همراه دارد، به‎علاوه ما در تهران بازیکنان زیادی داریم که مجبورند براى بازى به شهرستان‎ها بروند؛ این اتفاق خوبى است که آنها در شهر خود بازى کنند. مسئولان باشگاه استقلال هم با من به‎صورت شفاهى صحبت کردند تا ببینیم در ادامه چه اتفاقى خواهد افتاد.

به‌نظر می‌رسد رنگ موردعلاقه سرمربى تیم ملى فوتسال بانوان آبى است!

بله، من از کودکى استقلال را دوست داشتم و با افتخار استقلالى هستم.

کلام پایانى؟

ضمن تبریک با تاخیر روز دختر به همه دختران سرزمینم خصوصا ورزشکاران، فوتبالیست‎ها و فوتسالیست‌ها، بهترین‌ها را برای همه مردم آرزو دارم. امیدوارم موفقیت تیم کشورم را در جام‌جهانى ببینم و بتوانیم با قهرمانى به میهن برگردیم. این امر دور از دسترس نیست، چه با من و چه بدون من.

 * نویسنده :  وحید سلیمانی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار