• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
آنری در گفت‌وگو با اکیپ:

کانادا خاک خوبی برای فوتبال ندارد

وقتی در شرق کانادا جایی که من مربیگری می‌کنم نزدیک هفت ماه زمستان خیلی سرد وجود دارد و ورزش اول و آخر مردم اسکی و هاکی روی یخ است، نمی شود چندان به پیشرفت فوتبال امیدوار بود. کانادا خاک خوبی برای فوتبال ندارد و بذر آن جوانه نمی‌زند.

کانادا خاک خوبی برای فوتبال ندارد
0.00
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، تیری آنری، ستاره فوتبال فرانسه و سرمربی این روزهای تیم مونترال کانادا در گفت‎وگو با اکیپ فرانسه تصریح کرد در کانادا هواداران فوتبال در اقلیت هستند و امید زیادی به پیشرفت فوتبال در این کشور وجود ندارد. متن این گفت‎وگو را بخوانید.

      با توجه به تجربه اخیر مربیگری در کانادا چرا فکر می‌کنید جای خوبی برای پیشرفت نیست؟

این موضوع را می‌شود با آمریکا مقایسه کرد، جایی که بسکتبال بیشترین هوادار را دارد واقعا خانه مناسبی برای فوتبال نیست. در کشور کانادا نیز شبیه همین وضعیت مشاهده می‌شود و وقتی در شرق کانادا جایی که من مربیگری می‌کنم نزدیک هفت ماه زمستان خیلی سرد وجود دارد و ورزش اول و آخر مردم اسکی و هاکی روی یخ است، نمی‎شود چندان به پیشرفت فوتبال امیدوار بود. کانادا خاک خوبی برای فوتبال ندارد و بذر آن جوانه نمی‌زند.

     از لحاظ مالی آیا مشکلی با باشگاه مونترال داشته‌اید؟

این یک مشکل درون‌سازمانی بود که به‎سرعت حل شد. مشکل از سوی آنها نبود بلکه یک بی‌نظمی مالی هر دو طرف قرارداد را دچار مشکل کرده بود.
  

    کمی به گذشته برگردیم، اگر قرار باشد دوباره فوتبال باشگاهی را از سر بگیرید، چه تیم‌هایی انتخاب شما هستند؟

تجربه خوبی با آرسنال داشته‎ام و خاطرات خوب خود را در لباس این تیم هرگز فراموش نخواهم کرد. برای من آرسنال خانه است و همیشه خود را عضوی از خانواده بزرگ و دوست‌داشتنی آن می‎دانم. انتقال من به بارسلونا انتخاب درستی بود و از این انتقال پشیمان نیستم. حتی بازی در یوونتوس یک اتفاق دوست‎داشتنی بود که آن را نیز فراموش نخواهم کرد. اگر قرار باشد فقط یک تیم را انتخاب کنم باز هم به نام آرسنال اشاره خواهم کرد.

      از فوتبال فرانسه و تیم ملی چه خبر؟

با توجه به بحران پیش‎آمده بسیاری از پروژه‎ها لغو شدند. من قرار بود سفیر فوتبال فرانسه باشم، اما این اتفاق رخ نداد. به‌زودی قرار است مذاکراتی صورت بگیرد و هر کاری از دستم بربیاید برای فوتبال فرانسه انجام خواهم داد. فوتبال در فرانسه یک میهمان غریبه نیست و به نظر من لوشامپیونه باید اوج بگیرد و به آنچه استحقاقش را دارد، دست پیدا کند.

      اخیرا از خیریه شما بازرسی و از لحاظ مالی دردسرهایی ایجاد شده است.

نه، این درست نیست. اینها زاییده یک خبرنگار بیمار است که از او شکایت کرده‌ایم. هیچ مشکلی وجود نداشت و در اوج شفافیت به سازمان امور مالیاتی گزارش دادیم. این اتفاق باعث شد جدی‌تر از قبل به این موضوع بزرگ فکر کنم.

 *  مترجم:  بابک سرانی‌آذر
 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار