• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
دکتر ولایتی:

دهه کرامت فرصتی برای ترویج آموز‌ه‌های دینی است

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با اشاره به اینکه پاسداشت مناسبت‌های مذهبی فرصتی گران‌بها در راستای توجه به ظرفیت‌های دینی و فرهنگی است، گفت: اهل بیت ستون‌های اعتقادی ملت ایران هستند. بزرگداشت ایامی نظیر دهه کرامت نقش موثری در ترویج آموزه‌های دینی دارد.

دهه کرامت فرصتی برای ترویج آموز‌ه‌های دینی است
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از کمیته ارتباطات و فضای مجازی دهه کرامت،‌ علی‌اکبر ولایتی با بیان اینکه ایران اسلامی همواره رشد، تعالی و استقلال خود را مدیون آموزه‌های بلند اسلامی، تعالیم ارزشمند اهل بیت (ع) و داشته‌های فرهنگی و تمدنی می‌داند، اظهار کرد: از این نظر همواره با توکل به پروردگار و توسل به اهل بیت (ع) پیروزی‌ها و توفیقات فراوانی را به دست آورده است.

مشاور مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در امور بین الملل ادامه داد: در این میان پاسداشت مناسبت‌های مذهب و دینی فرصت گران‌بهایی است که می‌تواند زمینه‌ساز توجه هرچه بیشتر به ظرفیت های مهم و در اختیار فرهنگی و دینی در کشور را به دنبال داشته باشد و تا رشد معنوی و تعالی روحی را محقق کند.

وی تصریح کرد: اهل بیت (علیهم السلام) ستون‌های اعتقادی ملت بزرگ ایران هستند که ارادت، الگوبرداری و پیروی از آموزه‌های آنان را همواره سرلوحه خود قرار داده‌اند و وجود مبارک امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) و خدمتگزاری به آستان این بزرگواران، افتخار بی‌نظیری است که ملت ایران همواره قدردان این نعمت بزرگ و وصف ناشدنی در ام‌القرای اسلام و شیعه هستند.

ولایتی افزود: دهه کرامت با آغاز ولادت حضرت معصومه (س) و پایان آن با ولادت شمس الشموس علی ابن موسی الرضا (ع) نیز فرصت مغتنمی است تا با توسل به خاندان عصمت و طهارت، بیش از پیش در راستای معرفی فرهنگ بلند اهل بیت (علیهم السلام) گام برداشته و در جهت رشد و تعالی روحی و معنوی و توسعه فعالیت‌ها در این خصوص اقدام شود.

مشاور مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در امور بین الملل گفت: ایران اسلامی به وجود مبارک و آستان مقدس امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س ) مفتخر است و ضمن تقدیر از تلاش همه دست اندرکاران، بی‌تردید برگزاری برنامه‌های متنوع این دهه پر برکت می‌تواند نقش موثری در توجه هرچه بیشتر به آموزه‌های بلند دینی، اخلاقی و معنوی به ویژه در میان نسل جوان کشور ایفا می‌کند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار