• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

سندرز: مردم دارند می‌فهمند که ترامپ یک دروغگوی بالفطره و شیاد است

برنی سندرز سناتور ارشد آمریکایی در واکنش به استقبال سرد از تجمع انتخاباتی دونالد ترامپ در شهر «تالسا» اعلام کرد: «مردم دارند متوجه می‌شوند که او یک دروغگوی بالفطره و شیاد است».

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، در حالی که کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ با حمله به رسانه‌ها و حزب دموکرات در حال توجیه استقبال سرد حامیانش از تجمع انتخاباتی در شهر تالسا هستند، از نظر یک چهره شناخته شده کنگره دلیل این استقبال سرد فهم مردم این کشور درباره دروغگویی و شیادی ترامپ است.

در حالی که حضور کم تعداد حامیان رئیس‌جمهور آمریکا در تجمع انتخاباتی او در شهر تالسا ایالت اوکلاهما همچنان خبرساز است، «برنی سندرز» نماینده ایالت ورمونت در مجلس سنای ایالات متحده و نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ درباره این موضوع اظهارنظر کرد.

سندرز در توییت نوشت: «ترامپ شب بدی در تالسا داشت. تعداد بسیار کمی (در تجمع انتخاباتی او) شرکت کردند. حتی حامیان او هم می‌دانند که کووید-۱۹ (ویروس کرونا) واقعی و خطرناک است و نباید در یک تجمع در مکانی بسته پخش شود».

این عضو ارشد کنگره آمریکا افزود: «مهمتر اینکه، شاید مردم دارند می‌فهمند که او (ترامپ) یک دروغگوی بالفطره و شیاد است. بیایید به مبارزه‌مان ادامه دهیم».

پیشتر رسانه‌های آمریکایی در گزارش‌ها درباره تجمع انتخاباتی ترامپ در تالسا که به رغم نگرانی‌‌ها درباره احتمال تشدید شیوع ویروس کرونا برگزار شد، از استقبال سرد مردم و وجود صندلی‌های خالی در این تجمع خبر دادند.

دونالد ترامپ و همچنین کارزار انتخاباتی او در بیانیه‌های جداگانه در توجیه استقبال سرد از تجمع انتخاباتی تالسا تلاش کردند  دموکرات‌ها، جنجال‌های رسانه‌ها درباره همه‌گیری کرونا و همچنین تظاهرا