• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

شیر زرد من؛ حاج قاسم

از این پسر بختیاریِ عشایری که داغ قاسم سلیمانی در سوز صدایش حس می‌شود تا آن پیرزنی که در خیابان‌ها برای حاج قاسم مویه می‌کرد و خاک بر سر می‌ریخت و پسر سیل‌زده‌ای که بعد از شهادت فرمانده سپاه قدس به پدرش می‌گفت: " بابا حاج قاسم زنده است که به دادمان برسد؟"، برایشان نه دموکرات‌خواه مهم است و نه جمهوری‌خواه و نه اینکه کدامشان رئیس‌جمهور شود.

شیر زرد من؛ حاج قاسم
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، محسن تاجیک‌نژاد خبرنگار «فرهیختگان» نوشت:

امروز دوم تیر است و تا ۱۳ آبان، یعنی روز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ۱۳۴ روز دیگر باقی‌مانده. سال گذشته همین روزها کارشناسان حوزه آمریکا احتمال رای‌آوری ترامپ را خیلی بالا می‌دانستند اما امروز کمی اوضاع متفاوت شده. کرونا و جنبش ضد نژادپرستی بدجور توی کاسه ‌رئیس‌جمهور فعلی آمریکا گذاشته. از سی‌ان‌ان که رابطه‌اش با ترامپ کارد و پنیر است تا فاکس‌نیور که او را رئیس‌جمهور محبوب خود می‌داند، نظرسنجی‌هایشان می‌گوید رای جو بایدن بیشتر است. خودِ ترامپ هم یکی دو بار از رای‌ نیاوردنش گفته. قطعا نمی‌توان به این نظرسنجی‌ها اعتنا کرد اما منطقا می‌شود گفت احتمال بالای رای‌آوری ترامپ در سال گذشته، حالا امروز با یک چالش جدی مواجه شده.

در داخل هستند کسانی که دل داده‌اند به انتخابات آمریکا. نذر و نیاز می‌کنند تا کاندیدای دموکرات‌ها رای بیاورد تا شاید در جسد برجام دوباره روحی بدمد و از این انسدادی که در آن هستند خارج شوند. من هم به مانند این افراد تمایل دارم ترامپ بار و بندیلش را جمع کند و از کاخ سفید برود اما نه برای آنکه رفقای دموکراتِ دوستان در آمریکا بر مسند امور بنشینند و فتح بابی برای مذاکره شود. دلایل من کمی متفاوت است.

‌‌حقیقتش سخت است قاتل حاج قاسم را ببینی که راست راست در دنیا راه می‌رود و در جایگاه یک رئیس‌جمهور حکمرانی می‌کند. حالا نه اینکه غیر ترامپ‌شان (بخوانید دموکرات‌هایشان) آدم‌های جنتلمنی باشند. نه! آن‌ها هم نه از تحریم، ولو تحریم دارویی دست می‌‌کِشند و نه از کشتار زن و کودک فلسطینی و یمنی و عراقی و ایرانی ابایی دارند. دقیقا مثل ترامپ. اوضاع را مناسب ببینند از هیچ راهی برای ضربه زدن فرونمی‌گذارند. اما حساب این یکی از بقیه جداست.

از این پسر بختیاریِ عشایری که داغ قاسم سلیمانی در سوز صدایش حس می‌شود تا آن پیرزنی که در خیابان‌ها برای حاج قاسم مویه می‌کرد و خاک بر سر می‌ریخت و پسر سیل‌زده‌ای که بعد از شهادت فرمانده سپاه قدس به پدرش می‌گفت: " بابا حاج قاسم زنده است که به دادمان برسد؟"، برایشان نه دموکرات‌خواه مهم است و نه جمهوری‌خواه و نه اینکه کدامشان رئیس‌جمهور شود. احتمالا هم سر از روش و تاکتیک و استراتژی هر کدام درنمی‌آورند اما داغی دیده‌اند که به همین راحتی‌ها سرد نمی‌شود. خانواده‌ای که عزیزترین فرزندش را یک قمارباز از آن‌ها گرفته، ابتدایی‌ترین خواسته‌اش آن است که قاتل جلوی چشمشان رژه نرود. انتقام و قصاص هم جای خود. خون حاج قاسم و نفرین یک امت حتما بدون جواب نمی‌ماند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار