• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
با وجود همه موضع‌گیری‌ها کفاشیان به فدراسیون فوتبال رفت

بازگشت رئیس خندان

قانون می‌گوید نایب‌رئیس اول بعد از رئیس قدرت می‌گیرد. این یعنی سرپرستی بهاروند منتفی خواهد شد و این جملات که کفاشیان دنبال سرپرستی نیست بیشتر به بازی با کلمات شبیه است. ظاهرا نامه‌نگاری‌ها با‌ AFC هم جواب نداده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد دوباره فدراسیون به رئیس خندان رسیده است!

بازگشت رئیس خندان
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، زمانی که مهدی محمدنبی تحت عنوان دبیرکل به فدراسیون فوتبال برگشت خبر دادیم که به‌زودی نوبت به بازگشت علی کفاشیان هم می‌رسد. نایب‌رئیس وقت فدراسیون که توسط کمیته اخلاق پنج سال از فعالیت محروم شده بود بعد از اینکه فهمید به‌زودی محرومیتش توسط استیناف کمتر می‌شود به اطرافیانش اعلام کرد که قصد بازگشت دارد آن هم در حالی که بحث بازنشسته بودنش نیز مطرح است. با این حال کاهش محرومیت به یک سال و گذشت این زمان باعث شد وی از بازگشت دوباره به محل کار تحت عنوان نایب‌رئیس اول فدراسیون خبر دهد و طبق اساسنامه وقتی خبری از رئیس نباشد قدرت به نایب‌رئیس می‌رسد و حالا کفاشیان در حالی که بهاروند سرپرست فدراسیون است خود را نفر اول می‌داند.

کفاشیان بعد از اینکه دیروز به فدراسیون رفت تا حضورش را رسمی کند، در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت دوره محرومیتش تمام شد و به فدراسیون فوتبال رفت و قصد دارد در جلسه هیات‌رئیسه هم شرکت کند. او تاکید کرد فعلا نایب‌رئیس است و در جلسه شرکت می‌کند تا تکلیف سرپرستی فدراسیون مشخص شود.

  ورود مجلس

پیش از این برخی نمایندگان مجلس تاکید کرده بودند که بازگشت کفاشیان به فوتبال، دارای جنبه کیفری است و نباید چنین اتفاقی روی می‌داد چراکه وی جزء مدیران بازنشسته است. احسان قاضی‌زاده‌هاشمی در این خصوص به فارس گفت: «درحال حاضر درحال ارزیابی این موضوع هستم و دوشنبه صبح در مورد این اتفاق موضع‌گیری رسمی خواهیم کرد و اقدام‌های لازم را شروع می‌کنیم. درحال حاضر شنیده‌ام که برخی در داخل فدراسیون، بازگشت ایشان را قبول نکرده‌اند و هنوز مشخص نیست شرایط چگونه است. مجلس درحال حاضر درگیر تشکیل کمیسیون‌های مختلف است و بعد از تشکیل کمیسیون‌ها به این مسائل ورود پیدا می‌کند.»

  حمله شدید دادکان

یکی از اتفاقات جالب و عجیب، موضع‌گیری صریح و کاملا تند محمد دادکان علیه کفاشیان بود. رئیس اسبق فدراسیون فوتبال درخصوص بازگشت وی گفت: «کار فوتبال ایران به جایی رسیده که برای مبارزه با آن باید قوه قضائیه ورود کند. می‌گویند یک مدیر که به دلیل تخلف محروم شده بود می‌خواهد دوباره به فوتبال برگردد. همان مدیری که برای شوخی و خنده به فوتبال آمده بود. یک نفر نیست از ایشان بپرسد حالا که می‌خواهی برگردی به فوتبال، بگو آن پول‌هایی که گفته بودند برداشته‌ای کجا رفته؟ آن پول‌ها را برگردان و بعد به فوتبال برگرد. ورزش تحول می‌خواهد و اگر اینجا درست شود و دوباره راستی و صداقت را شاهد باشیم، الگوی دیگر بخش‌های جامعه می‌شود.»

  عضو هیات‌رئیسه

جالب اینکه فریدون اصفهانیان یکی از اعضای هیات‌رئیسه اعلام کرد اصلا در جریان بازگشت کفاشیان نبوده و این بحث در هیات‌رئیسه هم مطرح نشده است! وی به مهر گفت: «ما مشکلی با کفاشیان نداریم. همه چیز مشخص است و آنچه قانون بوده، طی شده است. حضور کفاشیان با صلاحدید قانون بوده. مخالف و موافقی وجود ندارد. برای حضور کفاشیان در فدراسیون باید شرایطی وجود داشته باشد که حتما این شرایط بوده و ایشان هم بازگشته است! ما هیچ جلسه‌ای در این رابطه نداشتیم و اگر هم بوده بنده در آن جلسه حضور نداشتم.»

  بازگشت رئیس خندان

حالا این ابهام ایجاد شده که تکلیف بهاروند چه می‌شود. قانون می‌گوید نایب‌رئیس اول بعد از رئیس قدرت می‌گیرد. این یعنی سرپرستی بهاروند منتفی خواهد شد و این جملات که کفاشیان دنبال سرپرستی نیست بیشتر به بازی با کلمات شبیه است. ظاهرا نامه‌نگاری‌ها با‌ AFC هم جواب نداده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد دوباره فدراسیون به رئیس خندان رسیده است!

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار