• تقویم روزنامه فرهیختگان ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

ماجرای ساخت‌وساز ۴ هزار متری «نهاد ریاست جمهوری» در جماران چه بود؟

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه حضور در خبرگزاری میزان در مورد «ساخت‌وساز» پرحاشیه یک ملک در جماران توضیحاتی را ارائه کرد.

ماجرای ساخت‌وساز ۴ هزار متری «نهاد ریاست جمهوری» در جماران چه بود؟
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، چند روزی است که خبری مبنی بر ساخت بنایی با متراژ ۴ هزار متر به عنوان ملک و ساختمان شخصی رئیس جمهور در منطقه جماران، در فضای مجازی مطرح می‌شود؛ خبری که با واکنش روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری همراه بود.

در بخشی از این واکنش، روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری عنوان می‌کند «ملک مذکور از جمله املاک قدیمی متعلق به نهاد ریاست جمهوری است و به هیچ وجه مالکیت شخصی ندارد و در سال‌های گذشته نیز از سوی نهاد ریاست جمهوری مورد استفاده قرار گرفته است».

همچنین در بخش دیگر این اطلاعیه آمده که «ساخت این ملک با هماهنگی کامل با شهرداری تهران انجام شده و موضوع تخلف و ساخت خارج از روابط نیز کاملاً فاقد حقیقت است».

علی اعطا عضو هییت رییسه و سخنگوى شورای اسلامی شهر تهران ظهر امروز در حاشیه حضور در تحریریه خبرگزاری میزان در پاسخ به سوالی درباره تخریب بنای طبقه غیرمجاز نهاد ریاست جمهوری گفت: با توجه به اینکه در همین رابطه نامه‌ای اعتراضی از طرف اهالی محله جماران تنظیم و برای شهردار فرستاده شد که تصویر آن نیز به شورا ارسال شد، تعدادی از همکاران ما در شورا پیگیر موضوع شدند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: این موضوع برخلاف برخی اظهارنظر‌های غلط، شخصی نبود بلکه مربوط به نهاد ریاست جمهوری بود، اما با این حال وقتی مدیریت شهری بنا را بر اجرای قانون قرار داده، طبعاً باید قانون را برای همه اشخاص به طور یکسان اجرا کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران به سوال دیگری مبنی بر اینکه در جوابیه نهاد ریاست جمهوری به هماهنگی کامل شهرداری تهران اشاره شده است و آیا او این مساله را تکذیب می‌کند، پاسخ داد و گفت: از این هماهنگی اطلاعی ندارم. پروانه‌ای که صادر شده است، مربوط به ۲۹ خرداد ماه بوده. ممکن است شهرداری این اجازه را داده باشد که بدون پروانه ساخت و ساز به جریان بیفتد. با این حال در حدی که من مطلع هستم، اگر این ملک در ابتدا پروانه گرفته بود، یک طبقه کمتر از آنچه در حال احداث داشت، می‌توانست بسازد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: به هرحال شهرداری یک دستگاه اجرایی است و شورا به عنوان ناظر بر شهرداری از این مساله مطلع شد که عده‌ای از شهروندان ساکن در این محله نسبت به این موضوع معترض هستند، دو نفر از همکاران ما از موضع پیگیری مطالبات مردمی این مساله را بررسی و پیگیری کردند.

*مشروح گپ‌وگفت ۹۰ دقیقه‌ای «سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران» با خبرنگاران گروه جامعه خبرگزاری میزان، در روز‌های آینده منتشر خواهد شد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها