• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
آسنسیو در گفت‌وگو با مارکا:

مادرید دیر به یاد ستارگانش می‌افتد

او در بهترین زمان به من میدان داد، به او حق می‌دهم که تا این زمان اجازه ورود مرا به زمین نمی‌داد. البته مادرید دیر به یاد ستارگانش می‌افتد

مادرید دیر به یاد ستارگانش می‌افتد
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، مارکو آسنسیو، بازیکن گلزن تیم فوتبال رئال‌مادرید اسپانیا پس از درخشش در بازی برابر والنسیا از مقامات باشگاه خود انتقاد کرد. متن گفت‌وگوی آس با این بازیکن را بخوانید.

      بازی بسیار حساس این هفته با پیروزی قاطعانه شما به پایان رسید.

بله، همین‌طور است. البته یک گل نگران‌کننده دریافت کردیم که به لطف بازدید ویدئویی مردود اعلام شد، این مساله در روحیه حریف تاثیر داشت و ما از همان غفلت استفاده کردیم. رئال‌مادرید تیم برتر میدان بود و خیلی بهتر از آنها بودیم و مزد زحمات خود را نیز گرفتیم.

      بعد از نزدیک به یک سال دوری از میادین، بازگشت باشکوهی داشتی.

بسیار خوشحالم؛ برای رقم زدن چنین اتفاقی لحظه‌شماری می‌کردم. دو اتفاق مهم رخ داد، اول اینکه بازی کردم و دوم؛ گل زدم، برای هر دو اتفاق مدیون اعتماد زیدان هستم، او در بهترین زمان به من میدان داد، به او حق می‌دهم که تا این زمان اجازه ورود مرا به زمین نمی‌داد. البته مادرید دیر به یاد ستارگانش می‌افتد؛ خوشحال می‌شدم اگر پیش از این با من رفتار بهتری داشتند.

      این یعنی اختلاف قدیمی با زیدان شایعه بوده یا حل شده است؟

واقعا اختلافی در کار نبود، این را رسانه‌ها ساختند و خودشان هم باور کردند. زیدان یک مربی حرفه‌ای است و از اینکه شاگرد او هستم، افتخار می‌کنم. برای یک مربی حرفه‌ای فقط تیم اهمیت دارد و من دلیلی نمی‌دیدم که از او بخواهم مصلحت من را به تیم ترجیح بدهد.

      به‌محض ورود به زمین خوش درخشیدی. فکرش را می‌کردی؟

فوق‌العاده بود. باور نمی‌کردم که این اتفاق رخ بدهد. برنامه‌ریزی کرده بودم که در این بازی به شرط ورود به میدان تمام موارد تمرین‌شده را به‌درستی اجرا کنم و به‌طور مطلق در خدمت تیم باشم. به گلزنی فکر نمی‌کردم اما وقتی این اتفاق افتاد متوجه شدم که امشب شب من است.

      نقش کریم بنزما را برای خود خطرناک می‌بینی و آیا در رقابت با تو می‌تواند بازیکن ثابت میدان باشد؟

من بازیکن رئال‌مادرید هستم، پرسیدن چنین مساله‌ای از بازیکنان این تیم درست نیست، ما حرفه‌ای هستیم و هیچ‌یک از بازیکنان رقیب دیگری نیست، او هم‌تیمی من است و از درخشش او غرق لذت و افتخار می‌شوم، این را دروغ نمی‌گویم. از طرفی ما هم‌پست یکدیگر نیستیم، قرار نیست کسی جای دیگری را تنگ کند. شاید بتوانم با او یک زوج خطرناک برای رقبا بسازم اما قرار نیست رقابت داشته باشم، این را خود کریم هم می‌داند و زیدان به روحیه ما اشراف کامل دارد.

      قرار است مادرید جای بارسلونا را در صدر جدول بگیرد؟

بارسلونا می‌داند که تا پایان فصل، دست‌بردار نیستیم. ممکن است در این هفته صعود کنیم و سپس سقوط، مهم این است که تا آخرین ثانیه باقی‌مانده از لالیگا تمام تلاش خود را خواهیم کرد. رئال‌مادرید هدفی جز قهرمانی در لالیگا ندارد و باید در این فصل به قهرمانی برسیم، هواداران رئال‌مادرید حق دارند از ما مطالبه یک قهرمانی داشته باشند.

 *  مترجم:  بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار