• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

پامپئو: بولتون خائن و دروغگو است

وزیر خارجهٔ آمریکا در واکنش به کتاب جان بولتن، مشاور ارشد پیشین کاخ سفید، وی را «خائن» و اظهاراتش را «دروغ» خواند.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، مایک پامپئو وزیر خارجهٔ دولت دونالد ترامپ گفت:‌ «جان بولتون دارد دروغ‌پراکنی می‌کند؛‌ اظهاراتش دروغ‌ و کذب محض است.» وی افزود:‌ «هم غم‌انگیز و هم خطرناک است که آخرین کار علنی جان بولتون (ایفای) نقش خائنی است که اعتماد مقدسِ مردم آمریکا را پایمال کرده و این‌چنین به این کشور لطمه زده است.»

کتاب جان بولتون با عنوان «اتاقی که در آن روی داد؛ خاطراتی از کاخ سفید» به رویدادهای پشت‌پردهٔ دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهوری ایالات متحده می‌پردازد، کتابی که دولت کنونی این کشور تلاش دارد انتشار آن را متوقف کند.

پامپئو گفت که هنوز کتاب جان بولتون را نخوانده است. بر اساس چکیده‌هایی که نشریات از این کتاب منتشر کرده‌اند بولتون در آن نوشته است که پشت سر رئیس جمهور بدگویی می‌کند.

به‌نوشتهٔ نیویورک تایمز جان بولتون جایی در کتابش نوشته است که هنگام دیدار تاریخی ترامپ و کیم جونگ اون، رهبر کرهٔ شمالی در سنگاپور، پامپئو یادداشتی به بولتون داده که در آن نوشته بوده ترامپ دارد « دروغ می‌گوید»، و همچنین گفته است که سیاست ترامپ دربارهٔ کُرهٔ شمالی «امکان موفقیتش صفر» است.

جان بولتون به‌خاطر موضع تندوتیزش دربارهٔ کُرهٔ شمالی شناخته شده است. او ماه سپتامبر گذشته، پس از دومین دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون، از سمت خود کنار رفت.

کتاب «اتاقی که در آن روی داد؛ خاطراتی از کاخ سفید» طبق برنامه‌ها بناست 4 روز دیگر یعنی 23 ژوئن در ایالات متحده توزیع شود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار