• تقویم روزنامه فرهیختگان ۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سید حسن نصرالله:

تحریم آخرین سلاح آمریکا است/ دلار توطئه آمریکایی علیه لبنان است

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر لزوم ادامه فعالیت دولت حسان دیاب خاطر نشان کرد موضوع دلار، یک توطئه آمریکایی علیه لبنان و ملت آن و لیر(واحد پول) و اقتصاد آن است و برخی این عملیات(توطئه) را مدیریت می کنند.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان سه‌‌شنبه در باره تحولات سیاسی اخیر در لبنان و منطقه و تحریم‌های آمریکا علیه سوریه سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله در ابتدا به درگذشت رمضان عبدالله شَلّح، دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین اشاره کرد و او را رهبری حکیم و بزرگ دانست که به مقاومت بسیار ایمان داشت و همه ویژگی‌های لازم برای فرماندهی را دارا بود.

سید حسن نصرالله گفت که شلح برای شخص وی یک برادر، دوست وفادار و عزیزی بود و اولویت همیشگی او جهاد و مقاومت برای فلسطین بود.

سید حسن نصرالله و شلح

دبیر کل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه رمضان شلح به تقریب مذاهب اسلامی اعتقاد داشت و از آن حمایت می‌کرد، اظهار داشت که دبیرکل جهاد اسلامی شدیداً به وحدت بین گروه‌های فلسطینی و هم‌پوشانی آن‌ها تمایل داشت.

سید حسن نصرالله گفت که مسئولیت‌ها و توجهات مرحوم شلح تنها به فلسطین و آرمان آن محدود نبود، بلکه تا امت اسلامی و ایجاد تقریب بین آن امتداد داشت. به گفته سید حسن نصرالله، دبیرکل سابق جهاد اسلامی توانست این جنبش را در مسیر پیشرفت و توسعه به پیش ببرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان به طرح اشغالی آمریکایی و اسرائیلی در کرانه باختری فلسطین اشاره کرد و گفت که محور مقاومت در فلسطین برای مقابله با این طرح اشغالی به شخصیتی چون شلح نیاز دارد.

سید حسن نصرالله شرایط مردم فلسطین در مقطع کنونی را مرحله خطرناکی دانست و گفت که