• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

برپایی نماز جمعه 700 تا 800 شهر در جمعه پیش رو

معاون سازماندهی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، گفت: در جمعه گذشته در 578 شهر نماز جمعه برگزار شد و در جمعه پیش رو این تعداد به 700 تا 800 شهر می‌رسد و در ششم تیرماه امیدواریم ظرفیت کامل شود.

برپایی نماز جمعه 700 تا 800 شهر در جمعه پیش رو
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، صبح امروز مراسم معارفه مدیر جدید دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان ایلام با حضور امام جمعه شهرستان برگزار شد؛ در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین علی نوری معاون سازماندهی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، گفت: شبکه نورانی امامت جمعه با نزدیک به 900 پایگاه در حال فعالیت هست.

وی افزود: این شبکه در کشور از ثمره خون شهدا و نفس ملکوتی امام( ره) و هدایت‌های رهبر انقلاب به این نقطه رسیده است؛ این شبکه، در امتداد شبکه و اقدام ائمه ما در طول تاریخ پرورش یافته‌اند.

معاون سازماندهی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، گفت: نهاد امامت جمعه، نقشه عملی را تدارک دیده است، قرارگاه‌های ملی در حال تشکیل است و یکی از تاکیدات شورای سیاستگذاری فعالیت و عمل تشکیلاتی است.

همراهی نهاد دین با نهاد سلامت

وی ادامه داد: در ایام کرونا از جمله اولین نهادهایی بودیم که اطلاعیه و بیانیه دادیم و رسما همراهی نهاد دین را با نهاد سلامت اعلام کردیم، پس از آن مساجد و حرم‌ها طبق پروتکل‌های بهداشتی پیش رفت و در مجموع این شد که برای نهاد دین افتخار کسب شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین نوری تصریح کرد: در جمعه گذشته در 578 شهر نماز جمعه برگزار شد و در جمعه پیش رو این تعداد به 700 تا 800 شهر می‌رسد و در ششم تیرماه امیدواریم ظرفیت کامل شود اما در شهرهای قرمز کماکان ممنوعیت برگزاری حاکم است.

فرصتی بی‌سابقه برای تشییع

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار امام جمعه شهر ایلام، گفت: بعضی اوقات به شرایطی که قرار گرفته‌ایم توجه نداریم، در طول تاریخ تشییع فرصتی که در این برهه برای تشیع پیش آمده بی‌سابقه است.

وی افزود: این فرصت حتی در اختیار حضرت علی( ع) هم نبوده است، مردم برای دنیا امام علی( ع) را به منظور خلافت می‌خواستند و اجرای عدالتی از وی خواستار نبودند.

امام جمعه شهر ایلام، گفت: شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی افکار آزادگان دنیا را به خود متوجه کرد و دست رد بر سینه غرب و شرق زد.

ابلاغ فرهنگ و مفاهیم به سایرین

وی ادامه داد: جایگاهی که ما در آن هستیم بسیار حساس است چرا که در طول 14 قرن هم اکنون ما وارث فرهنگ تشیع هستیم؛ ما باید این فرهنگ و مفاهیم را به سایرین ابلاغ کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین کریمی تبار افرود: شرایطی که ما داریم در طول تاریخ بی‌سابقه است، مردم ما خیلی خوب هستند و به رغم تمام فشارها پای ولایت فقیه و امامت ایستاده‌اند.

وی تصریح کرد: جوانان ما تشنه ارتباط با خدا هستند و منتظرند کسی آنان را در مقابل شبیه خون ناجوان مردانه فرهنگی نجات دهد؛ پناهگاه آنان ما هستیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین کرمی‌تبار خاطر نشان کرد: نصرالله یگانه 27 سال در این جایگاه خدمت کردند و حقا که خدمتگزار خوبی بودند و در ادامه راه، حجت‌الاسلام صادق پیمایی مسیر ایشان را ادامه می‌دهند و برای این طلبه جوان آرزوی موفقیت و سربلندی را دارم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار