• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
کنفرانس خبری وزرای خارجه ایران و روسیه

ظریف: به‌ همکاری با آژانس ادامه می‌دهیم/ لاوروف: مخالف تحریم‌های آمریکا علیه ایران هستیم

ظریف درباره نشست شورای حکام گفت: ما به توافق هسته‌ای (برجام) پایبند بوده‌ایم و به همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه خواهیم داد.

ظریف: به‌ همکاری با آژانس ادامه می‌دهیم/ لاوروف: مخالف تحریم‌های آمریکا علیه ایران هستیم
0.00

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به مسکو سفر کرده است در کنفرانس خبری پس از مذاکرات امروز خود با سرگئی لاوروف همتای روس خود گفت: به‌زودی دیداری سه‌جانبه با روسیه و ترکیه درباره روند آستانه برگزار خواهد شد.

وزیر خارجه روسیه نیز در این باره گفت: نشست بعدی درباره روند آستانه در تهران برگزار خواهد شد.

وی افزود: یک کنفرانس ویدئویی میان رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه پیش از برگزاری نشست تهران درباره روند آستانه برگزار خواهد شد.

لاوروف درباره لفاظی‌های اخیر آمریکا گفت: این‌که واشنگتن کشورهای دنیا را به‌دلیل تعامل با ایران تهدید می‌کند در تضاد با قوانین بین‌المللی است.

وی تأکید کرد: درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو و بر ضرورت حفظ برجام تأکید کردیم.

وزیر خارجه روسیه گفت: گزارش آژانس درباره ایران به رسانه‌ها درز پیدا کرده و این موضوع مکرراً تکرار شده و این پذیرفتنی نیست.

لاوروف با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تأکید کرد: روسیه تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران را قانونی نمی‌داند و هر اقدامی برای خنثی کردن آن انجام خواهیم داد.

در ادامه کنفرانس خبری ظریف درباره نشست شورای حکام گفت: ما به توافق هسته‌ای (برجام) پایبند بوده‌ایم و به همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه خواهیم داد.

وزیر امور خارجه ایران ادامه داد: ایالات متحده از زمان خروج از برجام از تمام ابزارها برای تحت فشار قرار دادن ایران استفاده کرده و این امر موضوعی غیرقابل‌قبول است.

ظریف درباره نشست شورای حکام که دستور کار اصلی آن ایران بود گفت: بسیار باعث تأسف است دبیرخانه ملل متحد و دبیرخانه آژانس به‌جای اینکه در جهت حفظ برجام عمل کنند، در جهت منویات آمریکا و اسرائیل برای نابودی برجام عمل می‌کنند. اجازه نمی‌دهیم ایران موضوع بررسی‌هایی شود که اسناد آن ادعاهای جاسوسی است. اجازه نخواهیم داد آژانس ابزاری شود برای سوءاستفاده کسانی که می‌خواهند برجام را نابود کنند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار