• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
فتوای آیت‌الله حائری در مخالفت با اشغالگران در عراق

امضاء یا تمدید هرگونه توافق‌نامه امنیتی با آمریکا حرام است

مرجع تقلید شیعیان با تأکید براینکه حضور اشغالگران در عراق تحت عناوین اقتصادی و نظامی مطلقاً حرام است، گفت: امضاء یا تمدید هرگونه توافقنامه امنیتی با اشغالگران حرام است.

امضاء یا تمدید هرگونه توافق‌نامه امنیتی با آمریکا حرام است
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، آیت‌الله سید‌کاظم حائری مرجع تقلید شیعیان ضمن تجلیل از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابو‌مهدی المهندس در واکنش به گفت‌وگوهای کنونی بین دولت عراق و آمریکایی‌ها اظهار داشت: امضا یا تمدید هرگونه توافقنامه امنیتی با اشغالگران حرام و همچنین امضاء یا تمدید هرگونه توافقنامه امنیتی با اشغالگران مطلقاً حرام است.

وی افزود: اگر مسئولان عراقی به وظیفه‌شان در مقابله با اشغالگران عمل نکنند وظیفه مردم عراق است که آنان را اخراج کنند.

مرجع تقلید شیعیان در بیانیه‌ای اعلام کرد:

اولا: امضاء یا تمدید هرگونه توافقنامه امنیتی با اشغالگران حرام است، زیرا اشغالگران برای کشور ما جز کشتار، ویرانی، خواری و ذلت و زبونی چیز دیگری نمی‌خواهند و شواهد آن نیز بیشتر از آن است که شمارش شود وداعش یکی از بدی‌های اشغالگری است.

دوم: حضور اشغالگران در عراق تحت عناوین اقتصادی و نظامی و امثال آن مطلقاً حرام است.

سوم: اگر مسئولان به وظیفه‌شان در مقابله با اشغالگران عمل نکنند موضع حقیقی با ملت غیور عراق خواهد بود که چیزی جز عقب‌نشینی اشغالگر و اخراج همراه با تحقیر آن را از سرزمین ما نمی‌خواهد همان کاری که ملت عراق با ساخته اشغالگران یعنی داعش انجام داد.

در پایان از خدای سبحان و تعالی می‌خواهیم رزمندگان شجاع ما را به آنچه مایه رضایت اوست هدایت کند و آنان را دژی محکم برای دفاع از اسلام قرار دهد و از خداوند می‌خواهم به شهدای غیرتمندمان و در صدرشان دو فرمانده بزرگوار پیروز (شهید قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس) رحمت کند و آنان را چراغ راه رزمندگان درراه خداوند قرار دهد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار