• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

 ضعف نظارتی و نبود ساختار منسجم؛ چالشی بزرگ در مجلس دهم

اسحاقی در خصوص مشکلات مجلس دهم اظهار کرد: ضعف نظارتی و عدم وجود ساختار و چشم انداز مشخص از عناصر چشمگیر، مشکلات مجلس پیشین بود. همچنین علاوه بر نبود نظارت قوی، عدم انسجام میان نمایندگان یکی دیگر از چالش های مجلس دهم می باشد.

 ضعف نظارتی و نبود ساختار منسجم؛ چالشی بزرگ در مجلس دهم
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، برنامه تلویزیونی «جلسه غیر علنی» شب گذشته با دعوت از سلمان اسحاقی، نماینده جوان منتخب مردم قائنات و زیرکوه به بررسی دیدگاه و عقاید این نماینده جوان پرداخت.

اسحاقی که متولد سال 1360 است، تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد حقوق بین الملل به پایان رسانده است و ضمن فعالیت در سپاه دارای سبقه کاری در سازمان انرژی اتمی نیز می باشد.

به گفته وی تفکر ورود به سیاست از طریق راهیابی به مجلس نادرست است چراکه هر هر فرد برای کاندید نماینده مجلس شدن، وعده عدم نگاه سیاسی به حوزه انتخاباتی خود و رویکردی مبنی بر خدمت رسانی به مردم با استفاده از تمام جریان ها و پتانسیل های کشور در جهت توسعه و آبادانی را می دهد. لذا لازمه نمایندگی مجلس، داشتن نگاهی ملی و فراملی در جهت پیگیری منافع مردم است.

اسحاقی در خصوص مشکلات مجلس دهم اظهار کرد: ضعف نظارتی و عدم وجود ساختار و چشم انداز مشخص از عناصر چشمگیر، مشکلات مجلس پیشین بود. همچنین علاوه بر نبود نظارت قوی، عدم انسجام میان نمایندگان یکی دیگر از چالش های مجلس دهم می باشد.

وی در برنامه جلسه غیرعلنی با بیان مخالفت خود نسبت به طرح برجام تصریح کرد: داشتن نگاه دولتی به برجام منجر به سختی نظارت بر آن شد چراکه وجود این دیدگاه به برجام سبب شد تا مجلس، قوه قضائیه و سایر سازمان ها و ارگان های دولتی نتوانند در روند بررسی و مشارکت این طرح دخیل باشند. در حالی که با نگاهی ملی به برجام، بهره مندی از کارشناسان خبره فنی و حقوقی و مشارکت قوای سه گانه، امروز می توانستیم شاهد اقتدار بیشتر  عقبه برجام در صحنه بین الملل باشیم. همچنین باید بستر به گونه ای فراهم میشد که برجام به جای یک توافقنامه به عنوان یک قانون، قابلیت مطرح و اجرا  را داشت.

مهمان برنامه جلسه غیرعلنی موضوع شفافیت آراء نمایندگان مجلس را عنصری اقتداربخش برای نمایندگان دانست و افزود:  نمایندگان برای نظارت بر حسن اجرای قوانین و اهداف خود نیازمند شفافیت آراء می باشند. از سوی دیگر لابی گری به منظور چشم پوشی از حق و پنهان سازی شفافیت آراء خیانت به مردم است که امیدواریم موضوع شفافیت آراء به قانون تبدیل شود.

وی در خصوص روند تصویب بودجه سال 99 در مجلس اظهار کرد : بر اساس اصل 85 قانون اساسی نمایندگان قادر خواهند بود طبق شرایطی، بخشی از وظایف خود را به کمیسیون ها محول کنند. لذا با توجه به بحران بیماری کرونا و فرموده رهبر معظم انقلاب، کمیسیون تلفیق به عنوان پارلمان کوچک از پتانسیل قانون کشور به نحو احسن استفاده کرد و با مشورت از شورای نگهبان روند تصویب بودجه را پیش برد.

اسحاقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قرار بود قانون اخذ مالیات از خانه های خالی در سال 94 به شکل یک سامانه یکپارچه اجرا شود، گفت: به دلیل ضعف مجلس دهم در بخش نظارت بر حسن اجرای قوانین، این قانون به درستی اجرا نشد که لازم است پیشبرد این قانون، سرلوحه کار مجلس یازدهم باشد.

وی در پایان در خصوص اهداف خود خاطرنشان کرد: جهش تولید، نگاه به محصولات استراتژیک، اجرای قانون منابع طبیعی از مهم ترین برنامه و اهداف است. همچنین اصلاح قوانین در بخش منابع طبیعی اقدامی لازم در جهت ممانعت از هدررفت سرمایه های طبیعی و ملی است. از سوی دیگر لازمه امنیت ملی، استقرار جمعیت در مرزها است که این امر تنها با حذف و یا اصلاح قوانین دست و پاگیر سرمایه گذاری در  مناطق مرزی ایران همراه است.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار