• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
«فرهیختگان» بررسی کرد؛ درخواست نجومی رسن به پرسپولیس چقدر صحت دارد؟

500 هزار دلار معقول است اما بشار پیشنهاد مالی نداد

یکی از اخباری که در رسانه‌ها دست به دست می‌چرخید موضوع درخواست 500 هزاردلاری این بازیکن عراقی برای تمدید یکساله قراردادش با پرسپولیس است که این مبلغ را بسیار عجیب و غریب توصیف کرده‌اند.

500 هزار دلار معقول است اما بشار پیشنهاد مالی نداد
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، اعضای تیم پرسپولیس این روزها فارغ از همه هیاهوها در ورزشگاه شهید کاظمی دورهم جمع می‌شوند و تمرینات خود را برای حضوری دوباره در لیگ برتر برگزار می‌کنند تا بتوانند برای تاریخ‌سازی در لیگ ایران به امید چهارمین قهرمانی متوالی قدم به میدان بگذارند. سرخ‌ها هم با اینکه در ظاهر آرام و بی‌سروصدا کار خود را دنبال می‌کنند اما در دل این مجموعه موارد بسیار زیادی دیده می‌شود که به آتش زیر خاکستر شبیه است و اگر شعله‌ور شود شاید جمع کردن آن برای یحیی گل‌محمدی به کاری بسیار سخت تبدیل شود. یکی از مواردی که برای کادرفنی و مدیران پرسپولیس در هفته‌های گذشته دردسرساز شده بود موضوع طلب بشار رسن از پرسپولیس و عدم بازگشتش به ایران جهت شرکت در تمرینات این تیم بود که درنهایت با تهیه بخشی از طلب این بازیکن و رایزنی مدیر برنامه‌هایش با او و البته رایزنی سفارت ایران در عراق، این بازیکن توانست به‌صورت زمینی از مرز ایران عبور کرده و از طریق یک پرواز داخلی خودش را به تهران رساند اما حالا مباحثی درخصوص آینده او در پرسپولیس و موضوع تمدید قراردادش مطرح می‌شود که می‌تواند برای یحیی دردسرساز شده و چند دستگی را در تیم ایجاد کند.

  در جلسه رسن با مدیران باشگاه چه گذشت؟

بعد از ورود رسن به تهران، او به همراه مدیر برنامه‌اش راهی باشگاه پرسپولیس شد تا با دریافت بخشی از مطالباتش خودش را برای تست کرونا و حضور در تمرینات آماده کند. هر چند در این نشست باز هم مسئولان باشگاه به آن وعده‌ای که داده بودند عمل نکردند و مبلغی که قولش را به رسن داده بودند تا او را به تهران بکشانند را پرداخت نکردند تا او با نارضایتی باشگاه را ترک کند.

بعد از این جلسه اخباری منتشر شد که باشگاه پرسپولیس به این ملی‌پوش عراقی‌اش پیشنهاد تمدید قرارداد داده و او نیز درخواست سنگین و عجیب و غریبی از سرخ‌ها برای تمدید قرارداد داشته است اما شنیده‌های ما از باشگاه پرسپولیس این است که در این جلسه بحثی برای تمدید قرارداد رسن پیش نیامد و تمام صحبت‌ها حول‌وحوش نحوه پرداخت مطالبات این بازیکن عراقی بود و تنها در پایان جلسه رسول‌پناه به مدیربرنامه‌های این بازیکن اعلام کرد که برای تمدید قرارداد پیشنهاد این بازیکن را گرفته تا در آینده‌ای نزدیک درخصوص آن بحث و گفت‌وگو صورت بپذیرد.

  شایعه درخواست 500 هزار دلاری

یکی از اخباری که در رسانه‌ها دست به دست می‌چرخید موضوع درخواست 500 هزاردلاری این بازیکن عراقی برای تمدید یکساله قراردادش با پرسپولیس است که این مبلغ را بسیار عجیب و غریب توصیف کرده‌اند.

در این خصوص پیگیری‌های خبرنگار «فرهیختگان» نشان می‌دهد که موضوع تمدید قراردادی با رسن مطرح نشده که او بخواهد مبلغی را به باشگاه پیشنهاد کند و این صحبت از پایه و اساس کذب است اما موضوع دیگر اینکه اگر رسن طلب مبلغ 500 هزار دلار از پرسپولیس کرده باشد، پیشنهاد عجیب و غریبی است؟

بشار در این فصل قراردادی با مبلغ 420 هزار دلار با سرخ‌ها به امضا رساند و موضوع جالب این است که در قرارداد این بازیکن هیچ بند و آپشنی وجود ندارد و حتی برای قهرمانی لیگ برتر هم پولی به این مبلغ اضافه نمی‌شود. طبق عرف هر بازیکنی که می‌خواهد با تیمی تمدید قرارداد کند حدود 20 تا 25 درصد به مبلغ قرارداد قبلی‌اش اضافه می‌کند و این مقدار اضافه کردن کاملا معقول و منطقی است که هم باشگاه از آن رضایت دارد و هم بازیکن.

هرچند در برخی موارد بازیکنانی هستند که به‌خاطر درخشش‌شان در بازی‌های باشگاهی و ملی مشتریان زیادی پیدا می‌کنند و اگر این بازیکن تحت قرارداد باشگاهی نباشد می‌تواند برای قرارداد جدید حتی تا چند برابر قرارداد قبلی مبلغ را بالا ببرد.

حالا اگر بشار رسن به پرسپولیس پیشنهاد 500 هزار دلاری بدهد یعنی بسیار منصفانه و معقول پای میز مذاکره نشسته است و تنها 20 درصد به قرارداد فصل قبل خود اضافه کرده است و راه باشگاه برای تمدید قراردادش بسیار هموار خواهد شد و اینکه تبدیل این مبلغ به پول رایج کشور چقدر می‌شود هم مشکل تمام تیم‌های ایرانی است و ربطی به بالا بودن پیشنهاد این بازیکن ندارد.

  پنجشنبه موعد پرداخت مابقی طلب رسن

طبق قرار قبلی مدیران باشگاه باید روز پنجشنبه هفته جاری هافبک عراقی خود را به باشگاه دعوت کنند تا علاوه‌بر پرداخت مابقی طلب رسن، موضوع تمدید قراردادش را با حضور افشین پیروانی در باشگاه دنبال کنند. اما به‌نظر می‌آید این اتفاق رخ نمی‌دهد و باز هم باید شاهد بدقولی باشگاه نسبت به این بازیکن باشیم. چراکه فردا تعطیل رسمی است و پنجشنبه هم روز نیمه‌تعطیل و مابین دو تعطیلی قرار دارد و بعید به‌نظر می‌رسد در این زمان سرخ‌ها توانایی تبدیل پول به ارز و پرداخت آن به رسن را داشته باشند.

  ناآمادگی بشار اسم رمز حاشیه‌سازان؟!

یکی از مواردی که در این روزها درخصوص رسن شنیده می‌شود موضوع ناآمادگی این ملی‌پوش عراقی بعد از بازگشت به ایران و ناراحتی یحیی از این بازیکن است. حتی از قول سرمربی سرخ‌ها نقل قول شده که هربار بشار آماده را به عراق فرستادیم، در بازگشت بازیکنی ناآماده را تحویل گرفته‌ایم.

این موضوع به گوش بشار رسن رسیده و او را به‌شدت ناراحت کرده است. رسن در این خصوص با سرمربی تیمش به‌صورت خصوصی صحبت کرده و متوجه شده که این حرف‌ها شایعه است و به رسن اعلام کرده که او در شروع تمریناتش از لحاظ بدنی شبیه اکثر بازیکنان پرسپولیس در شروع تمرینات‌شان بعد از قرنطینه بوده ولی به دلیل غیبت سه هفته‌ای در تمرینات گروهی حدود 20 درصد از سایر بازیکنان عقب است.

البته یحیی‌ به هافبک تیمش اعلام کرده که او حتی بعد از مصدومیت‌ها هم توانسته خیلی زود خودش را به شرایط ایده‌آل برساند و این بار هم می‌تواند تا شروع بازی‌ها خودش را آماده حضور در ترکیب اصلی کند.

 * نویسنده: آرش محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار