• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
آذری در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

مصدومیت بد موقعی بود، خیلی آماده بودم

بعد از 4 سال دوباره رباطم پاره شد ولی ربطی به تمرینات نداشت/وقتی استرا تیم را رها کرد، توقع داشتم بازی کنم / تیم شفر را حفظ می‌کردند، مدعی قهرمانی آسیا می‌شد

این یک اتفاق است و قطعا با قدرت برمی‌گردم اما بیشتر ناراحتی من این بود که در یک تایمی این اتفاق افتاد که خیلی سرحال بودم و بازیکنان و کادرفنی به این موضوع اذعان داشتند و به‌قدری آماده بودم که همه از عملکردم در تمرینات تعریف و تمجید می‌کردند. از لحاظ روحی و بدنی خیلی خوب بودم

مصدومیت بد موقعی بود، خیلی آماده بودم
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، رضا آذری در جریان دیدار دوستانه استقلال با هوادار رباط پاره کرد تا این اتفاق تلخ را برای دومین بار تجربه کند. آذری از آن دسته بازیکنان ساکت و بی‌حاشیه استقلال است اما این مصدومیت ثابت کرد که ازجمله بازیکنان محبوب در جمع بازیکنان این تیم هم به‌شمار می‌رود. قرار است آذری امروز تحت عمل جراحی قرار بگیرد و قبل از عمل به سراغ این بازیکن رفتیم و دقایقی با او همکلام شدیم. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با آذری را در ادامه می‌خوانید.

حتما خبر داری بازیکنان استقلال در تمرین با یک بنر به‌یاد تو حاضر شدند.

بله، خیلی خوشحال شدم؛ دست‌شان درد نکند.

بعد از این مصدومیت مشخص شد که ازجمله بازیکنان محبوب استقلال هستی. همبازیانت برایت کم نگذاشتند و از تو حمایت کردند.

لطف و بزرگی‌شان را نشان دادند. در هر صورت مدتی در کنارهم مثل یک خانواده هستیم و در تمرینات و اردوها حضور داریم. ان‌شاءالله یک روز لطف آنها را جبران کنم.

چطور شد این اتفاق برایت افتاد؟

در بازی تدارکاتی مقابل تیم هوادار در دقیقه 35 توپی بین من و دو بازیکن حریف افتاد و در حالی که دنبال توپ بودم و با نوک پا آن را جلو می‌انداختم تا توپ را از آن منطقه دربیاورم، یکی از بازیکنان هوادار از پشت پایم را زد و متاسفانه این اتفاق افتاد. البته یک مقدار در آن صحنه عصبی بودم و وقتی زانویم صدا داد خودم متوجه شدم که رباطم پاره شد.

پس تازه درد رابط پاره کرده‌ها ازجمله داریوش شجاعیان را می‌فهمی؟

چهار سال پیش آن یکی زانویم هم از همین ناحیه آسیب دیده بود و وقتی چند روز پیش دوباره این اتفاق برایم افتاد، خودم فهمیدم که خبر بدی در راه است و احتمالا دوباره رباط پاره کرده‌ام.

در این برهه زمانی که می‌خواهی امروز عمل جراحی کنی، چه سرنوشتی را برای خودت متصور هستی؟

این یک اتفاق است و قطعا با قدرت برمی‌گردم اما بیشتر ناراحتی من این بود که در یک تایمی این اتفاق افتاد که خیلی سرحال بودم و بازیکنان و کادرفنی به این موضوع اذعان داشتند و به‌قدری آماده بودم که همه از عملکردم در تمرینات تعریف و تمجید می‌کردند. از لحاظ روحی و بدنی خیلی خوب بودم و منتظر بودم تا بازی‌ها شروع شود و بتوانم خودم را نشان بدهم و وقتی این اتفاق افتاد یک مقدار ناراحتی‌ام بر سر این موضوع است. در هر صورت این اتفاق بد می‌تواند برای هر فوتبالیست حرفه‌ای بیفتد و باید با آن کنار آمد.

باشگاه استقلال هم در بیانیه‌ای اعلام کرد که هزینه‌های عمل و درمانت را تقبل کرده است. البته این وظیفه ذاتی یک باشگاه است و امر عجیبی نیست.

درست است اما باز هم دست‌شان درد نکند. در همین مدت کوتاه پزشکان تیم پیگیر کارهایم بودند و بعضی بازیکنان هم مدام پیگیری می‌کردند که زود عمل کنم و زودتر به فوتبال برگردم.

در حال حاضر چه حسی داری؟

پارگی رباط به شکلی است که کسی که رباط پاره می‌کند اگر زود عمل کند از لحاظ فکری و روحی برایش بسیار بهتر است. شاید باور نکنید فکر و خیال پارگی رباط بیشتر آدم را اذیت می‌کند. خود من در این دو سه روز بیشتر اذیت شدم تا بعد از عمل چون تجربه یک عمل دیگر را داشتم، خودم هم دوست داشتم تا زودتر عمل کنم. قبل از عمل یک مقدار شرایط سخت است چون بعد از عمل دیگر مراحل نقاهت و ریکاوری است و می‌شود یک جور با آن کنار آمد.

صحبت‌هایی مطرح بود مبنی‌بر اینکه با توجه به دوری بازیکنان از تمرینات، این‌طور مصدومیت‌ها بعد از بازگشت چند ماهه به شرایط تمرینی شاید امر عجیب و دور از ذهنی نباشد. این مباحث چقدر به‌هم ارتباط دارد؟

ما دو روز پشت‌ سرهم دو بازی تدارکاتی داشتیم اما چون مدت تمرینات برای ادامه رقابت‌ها کمی کوتاه بود و حدود سه هفته است که کار را آغاز کردیم؛ به‌خاطر همین موضوع کادرفنی مجبور بود فشار بیاورد تا بدن بازیکنان آماده شود. با این حال این مصدومیت به‌خاطر نحوه تمرینات یا امکانات نبود و فقط بدشانسی باعث شد تا رباطم پاره شود.

کمی هم درباره شرایط استقلال صحبت کن. گویا مجیدی اعتقاد خاصی به تو دارد.

آقا‌فرهاد لطف دارد. پارسال که او سرمربی شد من مصدوم بودم با این حال قبل از مصدومیتم و طی پنج، 6 هفته‌ای که در تمرینات بودم آقا‌فرهاد همیشه به من لطف داشتند و از من حمایت می‌کردند و در چند اردوی تیم ملی امید هم کنار او بودم. در این برهه زمانی نیز شرایط خوبی را در استقلال داشتم و سرمربی از عملکردم خیلی راضی بود که به همین واسطه‌انگیزه دوباره‌ای درونم به‌وجود آمد و می‌خواستم خودم را بیشتر نشان بدهم که متاسفانه این اتفاق برایم رخ داد.

زمان استراماچونی یکی از بازیکنان پرحاشیه تیم بودی، مثلا او ایتالیا بود و تو را به‌خاطر برخی مسائل حاشیه‌ای از اردوی تیم کنار گذاشت.

همه می‌دانند او چه مربی قوی و بزرگی بود. در دورانی که سرمربی استقلال بود هیچ بی‌انضباطی نداشتم و خودش هم همیشه به من می‌گفت پسر ساکتی هستی که بی‌سروصدا تمرینت را می‌کنی و می‌روی اما در آن زمانی که این اتفاق برایم افتاد خود استرا استقلال را رها کرده و به ایتالیا رفته بود. در آن زمان من خیلی خوب تمرین می‌کردم و توقع داشتم در ترکیب تیم باشم و استرا هم در ایران نبود. در ادامه یک مقدار ناراحتی پیش آمد که خودم مقصرش بودم و آن اتفاقاتی که به آن اشاره کردید پیش آمد. در هر صورت گذشته‌ها گذشته و خیلی نباید درباره آن صحبت کرد.

با 2 بار پارگی رباط برای بازگشت دلسرد نمی‌شوی؟

فوتبال حرفه‌ای این چیزها را هم دارد. سعی می‌کنم عمل کنم و زود هم برگردم.

هدف نهایی‌ات در فوتبال حرفه‌ای چیست؟

بیشتر دوست دارم شرایطی پیش بیاید که بتوانم ابتدا یک جایگاه خوب برای خودم در استقلال دست‌وپا کنم و تا آن زمان باید ببینم چه شرایطی پیش می‌آید.

به لژیونر شدن فکر نمی‌کنی؟

بیشتر خودم دوست دارم بمانم تا جایگاه خوبی در استقلال به‌دست بیاورم و کمتر به خارج از کشور فکر می‌کنم. در مجموع هدف خاص خودم را در استقلال دنبال می‌کنم، اما به‌شرایط بستگی دارد. حالا ببینیم چه پیش می‌آید.

به‌عنوان بحث آخر در این سال‌های اخیر چه بلایی سر استقلال آمده که از قهرمانی عاجز شده است. این موضوع مدیریتی است یا فنی؟

به‌نظرم این اتفاق صددرصد به مسائل مدیریتی ربط دارد. به‌طور مثال اگر تیمی که در اختیار شفر بود برای فصل دوم حضور این سرمربی هم حفظ می‌شد و بازیکنانش را نگه می‌داشتند، صددرصد مدعی قهرمانی آسیا می‌شد. مشکلات این چند ساله استقلال که این تیم را از قهرمانی دور کرده مدیریتی است. در این 10سال حدود 10 سرمربی عوض کرده‌ایم و همین تغییرات باعث می‌شود که تیم ثبات نداشته باشد و موجبات تضعیف استقلال را فراهم می‌آورد. اینکه چند سال بازیکنان در کنارهم بمانند و هماهنگ شوند در این سال‌ها در استقلال رخ نداده و مدام سرمربی و بازیکنان این تیم جابه‌جا شده و رفتند و آمدند.

پس تضعیف استقلال در این چند سال زیر سر مدیران بوده؟

بله، درست است هرچند سعادتمند در این مدتی که آمده زحمات زیادی را متقبل شده است و نسبت به مدیران قبلی عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و امکانات‌مان بهتر شده و بازیکنان از لحاظ روحی و فکری آماده‌تر هستند. امیدوارم این روند را ادامه بدهند و همراه با استقلال موفق باشند. از سوی دیگر فتحی را هم از لحاظ اخلاقی و انسانی خیلی دوست داشتم، اما شرایطی به‌وجود می‌آید که اجازه نمی‌دهند استقلال روند روبه رشد خودش را ادامه بدهد.

  * نویسنده: محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار