• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
کار سعادتمند به وثیقه نکشید، دیرکرد پرداخت طلب آریابرتر لغو شد

پیغام وزیر به مدیران استقلال: این غائله را تمام کنید

معاون وزیر ورزش در سخنانی گلایه‌آمیز به مسئولان باشگاه اعلام کرد طبق نظر سلطانی‌فر، این رفتارها و شکایت‌ها در شأن باشگاه پرطرفدار استقلال نیست و این مشکل هرچه سریع‌تر باید با تدبیر طرفین حل و فصل شود. اتفاقی که به‌نظر می‌رسد درنهایت رخ داده است.

پیغام وزیر به مدیران استقلال: این غائله را تمام کنید
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، جلسه مشترک بین مسئولان باشگاه استقلال و وزیر ورزش و جوانان بر سر حل اختلافات بین کارگزارهای سابق و فعلی این باشگاه شنبه شب برگزار شد و ظاهرا با ورود وزیر ورزش به ماجرا کار به مصالحه کشیده شد. البته شخص وزیر در این جلسه حضور نداشته و علی‌نژاد و معاونش کارها را پیش برده‌اند. ضمن اینکه شخص وزیر نیز در روزهای اخیر طی تماس با مدیران استقلال(سعادتمند و خلیل‌زاده) خواستار پایان دادن به این غائله شده‌داست.

دفاع 2 ساعته سعادتمند

بعد از حضور احمد سعادتمند به‌عنوان مدیر جدید استقلال، قرارداد با کارگزار قبلی به‌خاطر عدم اجرای تعهدات لغو و با یک کارگزار جدید قرارداد امضا شد که البته این موضوع با عواقب قضایی همراه بود و شرکت آریا برتر یعنی کارگزار سابق استقلال به‌واسطه فسخ یکجانبه قرارداد از سعادتمند به دادسرا شکایت کرد که بر همین اساس سعادتمند صبح دیروز در دادگاه فرهنگ و رسانه حاضر شد و حدود دو ساعت به دفاع از خود پرداخت و اتفاقا در صحبت‌هایش قاضی پرونده را هم متقاعد کرد تا درنهایت بدون کشیده شدن کار به وثیقه دادگاه را ترک کند.

راهکارهای مصالحه طرفین

خلیل‌زاده، رئیس هیات‌مدیره استقلال در گفت‌وگویی اعلام کرد به این دلیل که آریابرتر دو قرارداد با باشگاه استقلال به امضا رسانده بود، مقرر شد که مبلغ پرداختی قرض‌الحسنه به این کارگزار برگردانده شود و در این بین باشگاه یک ماه فرصت گرفت تا درخصوص این موارد اقدامات لازم را انجام بدهد اما طبق اطلاعات خبرنگار «فرهیختگان» فعلا مدت زمان مشخصی برای بازپرداخت طلب میلیاردی استقلالی‌ها به آریابرتر مشخص نشده و فقط مقرر شد تا استقلال قرض‌های آریابرتر را بازگرداند و هزینه‌های سرمایه‌گذاری شده توسط این کارگزار برند را نیز بعد از کارشناسی‌های انجام شده توسط سه کارشناس معتمد، پرداخت کند. نکته امیدوارکننده آنجایی است که آریابرتر جریمه دیرکرد روزانه 40 میلیون تومانی خود را که در قالب قراردادی به استقلال تحمیل کرده بود، نادیده گرفته و رضایت داد تا فقط اصل پولش را پس بگیرد. در این بین قرار است طی روزهای آینده طرفین در جلسات کارشناسی شرکت کرده تا میزان دقیق بازپرداخت باشگاه استقلال به آریابرتر مشخص شود.

مصالحه با ورود وزیر

درنهایت باید گفت خلیل‌زاده که آریابرتر را منتسب به وی میدانند، رضایت داده است که این مشکل حل شود و همین مساله می‌تواند در این اوضاع بی‌پولی باشگاه استقلال، بیشتر از هر موضوعی دیگری برای سعادتمند و همراهانش جای رضایت و امیدواری داشته باشد. البته می‌توان این‌طور هم برداشت کرد که ورود وزیر ورزش به‌عنوان ریئس مجمع باشگاه استقلال باعث شد این ماجرا فعلا ختم به خیر شود و کار به صدور حکم جلب مدیرعامل باشگاه نکشد وگرنه ممکن بود اختلافات علنی مدیران باشگاه کار را به جاهای باریک بکشاند! طبق اخبار دریافتی، در این جلسه معاون وزیر ورزش در سخنانی گلایه‌آمیز به مسئولان باشگاه اعلام کرد طبق نظر سلطانی‌فر، این رفتارها و شکایت‌ها در شأن باشگاه پرطرفدار استقلال نیست و این مشکل هرچه سریع‌تر باید با تدبیر طرفین حل و فصل شود. اتفاقی که به‌نظر می‌رسد درنهایت رخ داده است.

* نویسنده: محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار