• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
صادق زیباکلام:

خاتمی هم نامزد و تأیید صلاحیت شود بازهم اصلاح‌طلبان پیروز انتخابات نخواهند شد

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: مردم به اصلاح‌طلبان اقبالی نشان نمی‌دهند؛ یعنی فرض کنیم که خود آقای خاتمی نامزد شود و تأیید صلاحیت هم شود بازهم اصلاح‌طلبان پیروز انتخابات نخواهند شد

خاتمی هم نامزد و تأیید صلاحیت شود بازهم اصلاح‌طلبان پیروز انتخابات نخواهند شد
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، صادق زیباکلام، تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: «عملکرد آقای روحانی و دولتش مردم را از انتخابات دلسرد کرد و این واقعیتی است که نمی‌شود انکار کرد. واقعا دولت به خصوص از سال96 تا کنون چه حرفی برای گفتن داشته است؟ کدام سیاست داخلی و سیاست خارجی در جریان بوده است؟ چه زمانی به خواسته‌های مردم گوش داده شده است؟».

او ادامه داد: «اصلاح‌طلبان در به وجودآمدن چنین فضایی بی‌تقصیر نیستند. بزرگ‌ترین تقصیر اصلاح‌طلبان آن بود که بعد از روی کار آمدن دولت با جدیت از روحانی و عملکردش انتقاد نکردند. شاید اصلاح‌طلبان بتوانند بگویند که در سال92 چاره‌ای جز حمایت از روحانی نداشتیم اما حمایت بی‌دریغ آنها در تمام این‌سال‌ها توجیه‌پذیر نیست. آنها روحانی را به حال خود رها کردند و با چنین رویکردی با اعتماد عمومی بازی کردند و در نهایت هیچ مسئولیتی در قبال عملکرد ضعیف دولت بر عهده نگرفتند. شخص آقای خاتمی حتی یک‌بار موضع جدی دربرابر دولت نگرفت و در برابر مطالبات مردم سکوت کرد. اصلاح‌طلبان مردم را بازیچه فرض کردند که پای صندوق بکشانند و بعد از آن خود را کنار بکشند».

 زیباکلام درباره جایگاه فعلی رهبران اصلاحات و به خصوص محمد خاتمی اظهار کرد: «چه خاتمی و چه دیگر رهبران اصلاح‌طلب همه جایگاه و شأنیت خود را از دست داده‌اند. آقای خاتمی همواره یک‌سری کلمات قشنگ و جذاب بر زبان می‌آورد که در عالم واقع نتیجه خاصی ندارد. او یک بار نیامد و تکلیف خود را با مبانی مهمی چون دموکراسی روشن کند. اینکه مدام گفته شود باید به رأی مردم احترام گذاشت، فعالیت سیاسی محسوب نمی‌شود. متأسفانه او هیچگاه نخواست که منعکس‌کننده خواسته‌های مردم باشد».

این استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران درباره شانس اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری1400 هم گفت: «اصلاح‌طلبان باخته‌اند و همه‌جوره هم باخته‌اند زیرا نتوانستند به درستی عمل کنند و مردم را از خود ناامید کرده‌اند. در چنین شرایطی دیگر فرقی نمی‌کند که اسحاق جهانگیری، محسن هاشمی، محمدرضا عارف یا حتی شخص محمد خاتمی نامزد آنها در ریاست‌جمهوری باشد و در هر صورت مردم به اصلاح‌طلبان اقبالی نشان نمی‌دهند؛ یعنی فرض کنیم که خود آقای خاتمی نامزد شود و تأیید صلاحیت هم شود بازهم اصلاح‌طلبان پیروز انتخابات نخواهند شد»./ فردانیوز

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار