• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
خضریان در صحن علنی مجلس:

مدارس لاکچری در مناطق بالانشین شهرها رشد پیدا کرده / وزیر آموزش و پرورش به عدالت آموزشی توجهی ندارد

نماینده مردم تهران در مجلس خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: شما نه به عدالت آموزشی توجهی می‌کند و نه به شفافیت و نه به تشکیلات‌سازی در برخی مدارس لاکچری.

مدارس لاکچری در مناطق بالانشین شهرها رشد پیدا کرده / وزیر آموزش و پرورش به عدالت آموزشی توجهی ندارد
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه 25 خرداد) در جلسه علنی و بعد از گزارش وزیر آموزش و پرورش به نمایندگان اظهار داشت: حقوق شهروندی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شاید بتوان در مصادیق مختلف جستجو کرد که قطعا آموزش و پرورش رایگان و با کیفیت و رسیدن به دانشگاه یکی از آنهاست که قانون اساسی بر آن صحه گذاشته و در اصول مختلف در برقراری عدالت اجتماعی تأکید کرده است.

وی افزود: در اصول مختلف قانون اساسی به صراحت عنوان شده که دولت موظف است همه امکانات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای آموزش رایگان به کار ببندد و همه اقوام از حقوق مسلم برای این آموزش برخوردار هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: ما شاهد رشد قارچ گونه مدارس مختلف لاکچری در مناطق بالانشین شهرها هستیم که هدف اولیه راه اندازی آن گذر از پیک جمعیتی عنوان شده بود اما از آن هدف دور شده‌ایم و نمی‌توان انتظار داشت که بخشی از جامعه که پولدارتر هستند از آموزش با کیفیت‌تری برخوردار باشند و بخشی از جامعه که درآمد کمتری دارند آموزش بی‌کیفیتی داشته باشند.

خضریان گفت: درصد قبولی افرادی که از مدارس خاص و به ویژه غیر دولتی و لاکچری آموزش دیده‌اند در دانشگاه‌های برتر حائز رتبه‌های بالا شده‌اند که باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: رتبه‌های برتر این آزمونها در رشته‌های برتر دانشگاه‌های سراسری چند سال اخیر که همگی فارغ‌التحصیل مدارس غیرانتفاعی و پولی بودند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه از لحاظ مدیریتی و تشکیلاتی در مدارس لاکچری اتفاقات خاصی در حال رخ دادن است، افزود: ارتباط مسئولان سابق و فعلی نظام آموزش و پرورش ما در این مدارس مانع از آن شده که مردم بتوانند حتی در مورد انتقاد از دریافت نرخ‌های بالا و رشد بی‌قانون و روزافزون شهریه‌های در آموزش و پرورش صدایشان را به جایی برسانند، و گر بخواهند اعتراضی کنند باید این اعتراض را به افرادی کنند که در همان مسئولیت‌ها حضور دارند. 

خضریان گفت: در حوزه تشکیلات‌سازی و فکری در آموزش و پرورش اتفاقات عجیب رخ داده است که در مدارس لاکچری و غیرانتفاعی است چرا که برخی تفکرات و جریانات انحرافی از جمله انجمن حجتیه در آموزش و پرورش ما با وجود داشتن مدارس غیرانتفاعی در حال تشکیلات‌سازی هستند. 

وی در پایان خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: شما نه به عدالت آموزشی توجهی می‌کند و نه به شفافیت و نه به تشکیلات‌سازی در برخی مدارس لاکچری./ فارس

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار