• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
پویول در گفت‌وگو با آس اسپانیا:

بارسلونا هیچ‌وقت ۱۱ گل از مادرید نخورده است

اولین چیزی که به ذهن می‌رسد این است که تاکید کنند بارسلونا هیچ‌وقت ۱۱ گل از مادرید نخورده است. چنین اتفاقی غیرممکن است و هواداران رئال مادرید همین را به خوبی می‌دانند.

بارسلونا هیچ‌وقت ۱۱ گل از مادرید نخورده است
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، اسطوره فوتبال بارسلونا به بهانه سالگرد بازی تاریخی و عجیب منجر به پیروزی ۱۱ بر یک رئال‌مادرید مقابل بارسلونا به سوالات آس اسپانیا پاسخ داد. متن این گفت‌وگو را بخوانید.

      از همین بازی آغاز کنیم؛ چطور اتفاق افتاد؟

اولین چیزی که به ذهن می‌رسد این است که تاکید کنند بارسلونا هیچ‌وقت ۱۱ گل از مادرید نخورده است. چنین اتفاقی غیرممکن است و هواداران رئال‎مادرید همین را به‎خوبی می‌دانند. تیم‌ها در گذشته خود ریشه دارند و نمی‌توان فراموش کرد روزگاری را که ژنرال فرانکو، خود را مالک رئال‌مادرید و البته مالک کل فوتبال اسپانیا می‌دانست. در آن شرایط رئال‌مادرید مقابل ما قرار گرفت و به بارسلونای آن روز دستور داده شده بود تا شکست بخورد. این یک بازی فوتبال نبود برای همین است که می‌گویم محال است بارسلونا ۱۱ گل از رئال‎مادرید دریافت کند.

      به‌هرحال آنچه در تاریخ باقی می‌ماند، تابلوی نتایج است!

بله، همین‌طور است. اتفاقا چیزی هم که در اختیار شما باقی مانده، همان یک عکس است از تابلوی نتایج که نشان می‌دهد مادرید ۱۱ بر یک به پیروزی رسیده است. این اصلا جذاب نیست و برای من هیچ اهمیتی ندارد. موضوع این است که آن عکس اشاره دارد به یک بازی سیاسی، نه یک بازی فوتبال.

      درمورد خود پویول بپرسیم؛ آیا این روزها برای آینده خود برنامه مشخصی دارد؟

تلاش می‌کنم با همه وجود در خدمت تیم باشم و سفیر خوبی برای لالیگا. فدراسیون فوتبال اسپانیا با من یک قرارداد مهم منعقد کرده و خود را ملزم به اجرای مفاد آن می‌دانم. استعدادیابی اتفاق مهمی است که در چند سال آینده به این مهم خواهم پرداخت.

      به‌طور ویژه به مربیگری فکر نمی‌کنید؟

نه، واقعا در دستورکار من نیست و تاکنون به‌صورت جدی به آن فکر نکرده‌ام. دوست دارم بگویم کسی از آینده باخبر نیست، اما دست‌کم در این مورد اطمینان دارم که سراغش نخواهم رفت.

      آیا بارسلونا در ادامه فصل هراسی از به خطر افتادن جایگاه خود دارد؟

بعید می‌دانم؛ به نظر من قهرمانی در لالیگا قطعی است، اما باید همه‌چیز را جدی بگیریم و هیچ حریفی را دست‌کم نگیریم. به عقیده من بازی‌های باقی‌مانده سرنوشت‌ساز است. ما در یک برهه تاریخی هستیم، هواداران بارسلونا بی‌صبرانه منتظر بازگشت فوتبال به زندگی خود هستند، بنابراین ما محکوم به پیروزی در همه بازی‌های باقی‌مانده خواهیم بود.

* مترجم: بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار