• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
معاون اقتصادی استقلال در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

هرلحظه ممکن است حکم جلب سعادتمند صادر شود

رئیسی اجازه نمی‌دهد حق هواداران توسط گروهی خاص به تاراج برود/ مکاران استقلالی نیستند و می‌خواهند ریشه باشگاه را بزنند

در نامه ذکر شده بود که اگر مدیریت ظرف 5 روز بعد از احضار در دادگاه حاضر نشود حکم جلب وی صادر می‌شود که این فرصت 5 روزه امروز شنبه به پایان رسیده و امیدواریم بتوانیم با آمادگی و وثیقه‌های لازم در دادگاه شرکت کنیم که اتفاق خاصی نیفتد.

هرلحظه ممکن است حکم جلب سعادتمند صادر شود
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، انتشار یک آیه از قرآن کریم توسط معاون اقتصادی استقلال در فضای مجازی مبنی‌بر اینکه مکر مکاران به خودشان بر می‌گردد و بهانه‌ای شد تا به سراغ مهدی نوروزی رفته و در این خصوص و اینکه منظور وی از مکاران چه کسانی هستند با او به گفت‌وگو بپردازیم. هرچند از سوی دیگر در این شرایط حساس اقتصادی و بی‌پولی باشگاه استقلال که مدام از در و دیوار برای این باشگاه مشکلات می‌بارد، برخی اخبار حاشیه‌ای دیگر ازجمله امکان جلب احمد سعادتمند، مدیرعامل آبی‌ها باعث شده تا درخصوص این موارد نیز سوالاتی را از نوروزی بپرسیم. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با معاون اقتصادی باشگاه استقلال را در ادامه می‌خوانید.

ابتدا درباره آن استوری که در فضای مجازی منتشر کردید صحبت کنید. منظورتان از مکاران چه کسانی بودند؟

در این اوضاع و احوال خیلی‌ها حیله می‌کنند تا به مقاصد شوم خود برسند که ما هم به خدا پناه می‌بریم و می‌دانیم که خدا جواب خیلی از این افرادی را که احساس می‌کنند حیله‌گران ماهری هستند به درستی خواهد داد.

روی سخن‌تان با فرد خاصی است و می‌توانید منظورتان را بیان کنید؟

می‌توان از این آیه برداشت‌های متفاوتی داشت اما مهم این است که آن دوست ما که دنبال مکر و حیله است و به هر نحوی پیگیری می‌کند که اجازه ندهد باشگاه استقلال موفق باشد و در هر شرایط حساسی برای این باشگاه جریان ایجاد می‌کند قطعا مکر و حیله‌اش به خودش باز می‌گردد. کسی که عاشق استقلال باشد هیچ‌گاه بد تیم خود را نمی‌خواهد. باشگاه استقلال عاشق زیاد داشته و خیلی‌ها هزینه‌های زیادی هم برای تیم محبوب خود کرده‌اند و طلبکار هم زیاد است اما خیلی از آنها حاضر نبودند برای استقلال دردسر درست کنند چون شاید اگر با مدیری یا سیاستی مشکل داشتند و از سویی ضرر‌های مالی سنگینی را متحمل شدند، اما باز هم در آخر به عشق استقلال و اینکه هوادار بودند، خیلی جاها کوتاه آمدند و این استنباط را داشتند که یک روز وضع باشگاه خوب شده و بالاخره طلب آنها زنده می‌شود و دیگر لازم نیست در خانواده خود دعوا راه بیندازند. در خانواده شاید اعضای آن بر سر هم داد و فریاد کنند اما هیچ وقت نباید اجازه داد که این مشکلات باعث شود که ریشه و اساس خانواده از بین برود. حداقل توقع ما این است که اعضای خانواده اگرمشکلی دارند دور هم نشسته و مشکلات را حل کنند و اجازه ندهند که ضربه اساسی را بچه‌های ما که همان بازیکنان تیم هستند متحمل شوند. اگر هم که این مسائل را طرف رعایت نکند، پس دیگر جزء خانواده ما نیست و فردی است که مکر و حیله می‌کند که باشگاه را از ریشه نابود کند.

ممکن است منظورتان یک عضو هیات‌مدیره باشد؟

در هر صورت اسم بردن از اسامی بار حقوقی دارد و باید در دادگاه با ادله و اسناد و مدارک پاسخگو باشیم، هرچند دوستان هم بدشان نمی‌آید کار به این‌طور جاها کشیده شود. ما اینجا با هوادار درددل می‌کنیم بدون اینکه بخواهیم اسم شخصی را بیاوریم و هوادار به قدری فهیم است که مسائل را متوجه می‌شود. هوادار خودش می‌بیند که گروهی تمام شبانه‌روز در باشگاه تلاش می‌کند و دغدغه رفع مشکلات را دارد که البته این مهم جزء وظایف ماست و حالا که این مسئولیت را پذیرفته‌ایم تا انتها بدون منت به عشق استقلال با افتخار پای کار هستیم؛ اما موضوعی که مهم است اینکه جاهایی نیاز است که افکار عمومی بداند که ما با آنها کاملا روراست هستیم و اجازه نخواهیم داد که افرادی با رانت و لابی و یک‌سری مسائل بخواهند تیم را تهدید کنند یا ریشه باشگاه را بزنند. اینحا باشگاه ما نیست بلکه باشگاه میلیون‌ها هوادار و مردم است. امروز اگر اینجا خدمت می‌کنیم وظیفه داریم که به صاحبان اصلی آن یعنی همین مردم هم اطلاع‌رسانی کنیم.

اشاره به تهدید کردید. مگر تهدید هم شده‌اید؟

بله، هم تهدید کردند و هم موضوعات قضایی ایجاد کردند و خیلی مسائل دیگر پیش آمده که امیدواریم دستگاه قضایی این مسائل را پیگیری کند. ما به این دستگاه امید زیادی داریم و می‌دانیم که آقای رئیسی فوق‌العاده انسان فهیم و مدبر و سالمی هستند که در این موضوعات به وقتش ورود کرده و حق میلیون‌ها هواداری که تضییع شده را قطعا با پیگیری‌هایشان خواهند گرفت و اجازه نمی‌دهند حق بیت‌المال و میلیون‌ها هوادار خدای ناکرده به دست گروه خاصی بخواهد به تاراج برود. درواقع حداقل این دلخوشی را داریم که دستگاه قضایی در این مقوله از حق باشگاه دفاع می‌کند.

قبول دارید که اگر اعضای هیات‌مدیره با هم همسو نباشند دود این اختلاف به چشم استقلال و هوادارانش خواهد رفت؟

امید داریم که اعضای هیات‌مدیره هم تلاش کنند تا در این موضوعات همراه سعادتمند باشند، هرچند در این شرایط به‌خاطر بحث کرونا هم اتفاقاتی رخ داد اما امیدواریم اعضای هیات‌مدیره هم در کنار باشگاه باشند. هرچند جلسات با حضور دوستان برگزار شده و موضوعات مطرح شده و آنها هم قول‌های همکاری داده‌اند که این مشکلات حل و فصل شود و امیدوارم که این اتفاق بیفتد و مشکلات حل شود.

بحث حکم جلب سعادتمند مدیرعامل استقلال هم مطرح شده بود. این موضوع به کجا رسید؟

شکایتی صورت گرفت که براساس آن نامه‌ای از طرف سیستم قضایی برای مدیریت باشگاه ارسال شد که البته آقای سعادتمند هم با توجه به اینکه این نامه‌ها روی سامانه ارسال می‌شود، خیلی دیر متوجه شدند و به محض اینکه روز پنجشنبه متوجه این امر شدند درحال فراهم کردن مقدمات هستند که در دادگاه حضور پیدا کنند. در نامه هم ذکر شده بود که اگر مدیریت ظرف 5 روز بعد از احضار در دادگاه حاضر نشود حکم جلب وی صادر می‌شود که این فرصت 5 روزه امروز شنبه به پایان رسیده و امیدواریم بتوانیم با آمادگی و وثیقه‌های لازم در دادگاه شرکت کنیم که اتفاق خاصی نیفتد.

 با این وضعیت هر لحظه امکان جلب مدیرعامل استقلال هست؟

طبیعتا وقتی فرصت 5 روزه به پایان رسیده از این لحظه به بعد امکان جلب ایشان وجود دارد.

با سختی زیادی طلب میلیچ و دیاباته را جور کردید و حالا خبر می‌رسد که باید حدود 14، 15 میلیارد هم برای شفر و بویان به سرعت مهیا کنید در غیر این صورت عواقب و جرایم سنگینی استقلال را تهدید خواهد کرد.

اگر به این میدان پا گذاشتیم همه مسائل را می‌دانستیم و شرایط این‌طور نبوده که مثلا فکر کنیم شرایط باشگاه گل و بلبل بوده و ساده و روتین کارهای مدیریتی‌مان را انجام می‌دهیم؛ این درک از شرایط سخت بدهی‌های گذشته را داشتیم و می‌دانستیم مدام موعد سررسیدها می‌رسد و خودمان را برای شرایط سخت‌تر از این هم آماده کرده و می‌دانیم که شکایت‌های بعدی سنگین‌تری در راه داریم و امیدواریم با درایت مدیریت این مشکلات را حل کنیم.

درخصوص 2 شکایت جدید جای نگرانی وجود دارد؟

درحال تلاش هستم. البته موضوع تامین منابع که خدا را شکر تا به امروز یک بخشی جور شده که یک طرف داستان است و از سوی دیگر بحث انتقال را داریم که این هم یک مبحث سخت و دشوار است کمااینکه درخصوص دیاباته با این گرفتاری‌ها مواجه شدیم که به هر سختی‌ای که بود این کار انجام شد. درواقع تامین مالی یک طرف، واریز و انتقال آن هم یک طرف که آن هم سختی خاص خود را دارد ولی تمام تلاشمان را می‌کنیم تا در این موضوع هم سربلند بیرون آمده و موفق باشیم و یک مقدار از نگرانی هواداران کم کنیم.

ناراحتی بازیکنان از این بابت که این پول که قرار است بابت مطالبات شفر و بویان پردخت شود، حق آنهاست و باید زودتر بخش دیگر از قرارداد خود را بگیرند، چقدر صحت دارد؟

بازیکنان در اولویت ما هستند و برای ما بازیکن خارجی و داخلی اصلا تفاوتی ندارد ضمن اینکه بازیکنان داخلی به قدری حجب و حیا دارند و بامعرفت هستند، نه جایی شکایت می‌کنند و نه اقدامی انجام می‌دهند و همه جوره با همه شرایط باشگاه می‌سازند. بازیکنان ما تا الان 50 درصد دریافتی داشته‌اند اما همیشه در همه شرایط سختی در کنار باشگاه بودند و استقلال را همراهی کرده‌اند و هیچ گلایه‌ای هم نکرده‌اند. از سوی دیگر ما هم تمام تلاش خود را می‌کنیم تا قبل از آغاز دوباره رقابت‌ها یک درصدی دیگر به آنها پرداخت کرده و از خجالت‌شان در بیاییم.

 *  نویسنده: محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار