• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
«فرهیختگان» بررسی کرد، همه اظهارات نادرست و متناقض رئیس سابق فدراسیون فوتبال در سال‌های اخیر

رد اعتبارنامه تاج

در شماره امروز روزنامه «فرهیختگان» به مرور برخی از اشتباهات بزرگ و اظهارات نادرست مهدی تاج از گذشته تاکنون می‌پردازیم.

رد اعتبارنامه تاج
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، مصاحبه‌های اخیر مهدی تاج درخصوص قرارداد ویلموتس و بازنگری در برخی اظهارات سابق رئیس فدراسیون فوتبال نشان می‌دهد تاج در بسیاری از این موارد به دلیل عدم‌آگاهی و بی‌اطلاعی از موضوعات با اظهارات نادرست خودش خبرساز می‌شود.  ماجرای ادعاهای غیرواقعی و اظهارات نادرست تاج اختصاص به قرارداد کی‌روش و ویلموتس ندارد، درحالی که برخی رسانه‌ها این‌گونه اظهارات را نشانه عدم‌صداقت رئیس سابق فدراسیون فوتبال تحلیل می‌کنند. برخی نیز معتقدند تاج در این سال‌ها به حد کافی نسبت به مقوله مدیریت فوتبال اشراف و آگاهی نداشته و اطلاعات نادرست دریافت شده از اطرافیان و مشاورانش را بدون تحقیق بیان می‌کرده است. در این شماره از روزنامه «فرهیختگان» به مرور برخی از اشتباهات بزرگ و اظهارات نادرست مهدی تاج از گذشته تاکنون می‌پردازیم.

  سهمیه ایران در لیگ قهرمانان

اوایل سال گذشته و زمانی که رسانه‌ها براساس گزارش‌ها و اخبار واصله از کاهش سهمیه تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا خبر می‌دادند، مهدی تاج در یک مصاحبه رسمی اعلام کرد سهمیه باشگاه‌های ایرانی 3+1 شده در حالی که به‌عنوان نایب‌رئیس AFC که در بسیاری از جلسات کنفدراسیون حضور داشته انتظار می‌رفت تاج در این خصوص اطلاعات دقیقی داشته باشد، اما گذشت زمان نشان داد رئیس وقت فدراسیون که به زبان انگلیسی آشنا نیست طبیعتا در جریان مذاکرات هم به‌خوبی قرار نگرفته و ادعای او خلاف واقع است. چندی بعد کنفدراسیون فوتبال رسما اعلام کرد سهمیه ایران کاهش یافته و باشگاه‌های ایرانی با سهمیه 2+2 در لیگ قهرمانان حضور خواهند داشت.

  تقابل نمایندگان ایران و عربستان

مورد دیگر به سال 1397 بازمی‌گشت، زمانی که مهدی تاج ادعا کرد مساله تقابل تیم‌های ایرانی و عربستانی در زمین بی‌طرف حل شده و نمایندگان دو کشور در خانه هم به میدان می‌روند. این‌بار هم ادعای نایب‌رئیس AFC غلط از آب درآمد و شرایط تغییری نکرد بلکه حتی حق میزبانی باشگاه‌های ایرانی در برابر سایر کشورها هم از دست رفت.

  طلب ایران از فیفا

ادعای طلب 10 میلیون دلاری فدراسیون از فیفا هم که از مشهورترین اظهارنظرهای غیرواقعی تاج بود درحالی که انتظار می‌رفت رئیس سابق فدراسیون حداقل در این خصوص اطلاعات دقیق‌تری داشته باشد اما بررسی‌ها نشان می‌داد موجودی فوتبال ایران در فیفا حداکثر حدود ۲ تا ۴ میلیون دلار بوده و اعلام عدد 10 میلیون دلار قطعا خلاف واقعیت است.

  ماشین لاکچری و قرارداد 8 میلیون دلاری ویلموتس

در ماجرای قرارداد و تعامل ویلموتس با فدراسیون حتی برخی موضوعات مرتبط با قرارداد کی‌روش همچنان به‌نظر می‌رسد تاج آگاهی و اطلاعات کافی از این موضوعات نداشته یا ش