• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گواردیولا در گفت‌وگو با گاردین:

لیو گزینه خوبی است

سرمربــــی تیم فــوتبال باشـــگاه منچستـــرسیتـــی انگلیـــس در مصاحبه با بخش ورزشی گاردین تصریح کرد: «انتخاب خــوانما لیو به‌عنوان دستیار بهترین اتفاق بود و او گزینه خوبــی است.»

لیو گزینه خوبی است
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، سرمربــــی تیم فــوتبال باشـــگاه منچستـــرسیتـــی انگلیـــس در مصاحبه با بخش ورزشی گاردین تصریح کرد: «انتخاب خــوانما لیو به‌عنوان دستیار بهترین اتفاق بود و او گزینه خوبــی است.» متن این گفت‌وگو را بخوانید.

      مدت زیادی طول کشید تا دستیار شما مشخص شود، آیا اکنون رضایت کامل دارید؟

بله، قبول دارم و البته در باشگاه بزرگی مثل منچسترسیتی انتخاب دستیار مربی کار ساده‌ای نیست. مدتی با ژابی آلونسو مذاکره می‌کردیم و اگر قبول می‎کرد، برای من یک افتخار بود، اما بعد از آن سراغ وینسنت‌کمپانی رفتیم. او نیز توسط کارشناسان زبده باشگاه رد شد و البته من مشکلی با او نداشتم. اما وقتی متوجه شدم که امکان دارد خوانما لیو به ما ملحق شود، بسیار خوشحال شدم.

    شما سابقه همکاری با او را دارید.

همین‌طور است. او از دید من یک مرد سختکوش و بسیار عالم به فوتبال است، ما در کنار هم یک مغز واحد برای دستور دادن تشکیل می‌دهیم.

      وضعیت منچسترسیتی در چه حالی است؟

شرایط تمرین خوب است و مشکلی دیده نمی‎شود. نزدیک به ۱۰ روز به بازی مهم ما مقابل برنلی باقی مانده و ما به‌شدت مشغول تمرین هستیم.

      آیا تست کرونای مثبت در میان بازیکنان و اعضای کادر تیم وجود داشته است؟

تا این لحظه هیچ گزارش مثبتی در کار نبوده و تنها چندمورد مشکوک وجود داشت که پس از مراجعه به بیمارستان تست آنها کاملا منفی بود. از این بابت هیچ نگرانی‌ای در کار نیست و با رعایت پروتکل‌ها به‎سوی یک آغاز باشکوه در لیگ برتر می‎رویم.

      شرایط در جدول را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

 حاضر هستم قهرمانی لیورپول را تبریک بگویم اما از دید من مهم این است که تمام بازی‌های باقی‌مانده را با پیروزی پشت‌سر بگذاریم، اگر این اتفاق بیفتد قهرمانی خواهیم داشت. باید مراقب رقبایی مثل لسترسیتی و چلسی باشیم. یک لغزش ساده می‌تواند کار را برای ما دشوار کند.

      شایعه دریافت پیشنهاد از تیم ملی انگلیس تا چه حد صحت دارد؟

این موضوع هر چندماه یک‌بار بر سر زبان‌ها می‌افتد، البته که دروغ نیست ولی آنها دو سال پیش با من مذاکره کردند و ما به نتیجه نرسیدیم؛ همین. شرایط آنها بسیار فشرده و خاص بود و علت اصلی عدم‌همکاری من توجهی بود که باید به خانواده خود داشته باشم.

   آیا قرار نیست هرگز به بارسلونا برگردید؟

با کلمه هرگز مشکل دارم، کسی از آینده باخبر نیست، اما فعلا می‎دانم که خبری نیست و من در منچسترسیتی شرایط خوبی دارم و از آرامش حاکم بر زندگی خود راضی هستم.

  * مترجم:  بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار