• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
معاون جدید استقلال در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

می‌توان لیگ را با رعایت کامل پروتکل‌ها ادامه داد

من تصور می‌کنم بتوانیم در یک محیط استاندارد و یک محیط بهداشتی خوب همانند آنچه در لیگ‌های دیگر هم وجود دارد، لیگ برتر خودمان را ادامه دهیم منتها مشروط بر اینکه به پروتکل‌ها به‌معنای واقعی کلمه عمل کنیم و هیچ مماشات و هیچ کوتاهی در این زمینه نداشته باشیم.

می‌توان لیگ را با رعایت کامل پروتکل‌ها ادامه داد
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، تیم فوتبال استقلال سرانجام معاون ورزشی خود را شناخت و پس از اینکه مدت‌ها این سمت به‌صورت مشترک با سرپرستی تیم در اختیار سعید رمضانی بود، معاونت ورزشی به یک مدیر سایپایی رسید؛ هرچند او اعتقاد دارد که همیشه استقلالی بوده و در‌حال حاضر نیز همه تلاشش را برای موفقیت این تیم به‌کار می‌بندد. احمد مددی که چند روزی می‌شود حکم معاونت خود را از سعادتمند گرفته است، با «فرهیختگان» درخصوص آخرین وضعیت این باشگاه و سایر مسائل مرتبط به گفت‌وگو پرداخت که متن آن را در ادامه می‌خوانید.

به‌عنوان یک مدیر فوتبالی چقدر موافق یا مخالف ادامه رقابت‌های لیگ هستید؟

در این زمینه کارشناسان فوتبال و اهالی فن اظهارنظرهای خود را گفته‌اند و شاهد کارشناسی‌های مخالف و موافق بوده‌ایم، اما من به یک جمله اکتفا می‌کنم که اگر متولیان امر، این پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا را به‌صورت شایسته و بایسته که باید‌ها در آن بسیار تاکید شده را رعایت کنند، من تصور می‌کنم بتوانیم در یک محیط استاندارد و یک محیط بهداشتی خوب همانند آنچه در لیگ‌های دیگر هم وجود دارد، لیگ برتر خودمان را ادامه دهیم منتها مشروط بر اینکه به پروتکل‌ها به‌معنای واقعی کلمه عمل کنیم و هیچ مماشات و هیچ کوتاهی در این زمینه نداشته باشیم.

در این خصوص برخی اهالی فوتبال اعتقاد دارند که این پروتکل‌ها بعضا انجام شدنی نیست.

متولیانی که پروتکل‌ها را نوشته‌اند به قصد انجام نوشته‌اند، اگر قرار باشد چیزی روی کاغذ بیاید و انجام نشود خیلی خطرناک است به‌خصوص اینکه این ویروس به‌قول وزیر بهداشت شتر‌ گاو پلنگ است و هم گاز می‌گیرد و هم لگد می‌زند و شوخی با هیچ‌کس ندارد و نه فقیر و غنی می‌شناسد و نه ورزشکار و غیرورزشکار. به‌نظرم باید به بند بند و نکته به نکته پروتکل بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر عمل کرد؛ در غیر این صورت اگر کرونا را شل بگیریم، از این ویروس سفت می‌خوریم.

فضای استقلال چطور است؟ شما جایگزین افرادی در این سمت شده‌اید که در این چند سال از چهره‌های جنجالی باشگاه محسوب می‌شوند. چقدر تلاش می‌کنید تا در این باشگاه موفق باشید؟

کلا انسانی هستم که حاشیه را دوست ندارم و دوست دارم بیشتر کار کنم تا حرف بزنم. به استقلال هم با همین نیت آمده‌ام البته با رخصت از پیشکسوتان و بزرگان استقلال آمده‌ام تا به این باشگاه مردمی و باریشه 75 ساله کمک کنم و امیدوارم با کمک همه عزیزان و مدیران باشگاه و با حمایت‌های آنها بتوانیم این کار بزرگ را انجام دهیم. اتفاقا اقدامات خوبی از زمان مدیریت سعادتمند، انجام شده که این اقدامات ادامه هم دارد.

اما برخی مشکلات این تیم با‌وجود تلاش‌های سعادتمند همچنان پابرجاست.

درست است. استقلال مشکلات زیادی دارد اما امیدواریم با عنایت خداوند و کمک همه خانواده این باشگاه و تدابیری که اندیشیده شده، بتوانیم بر این مشکلات فائق بیاییم.

برخی پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس اعتقاد دارند که هر سمتی در این 2 باشگاه باید به آنها برسد. چقدر با این دیدگاه موافقید و اصولا این نگاه درست است؟

به نگاه این عزیزان احترام می‌گذارم. بالاخره این هم یک نگاه قابل احترام است، اما من اعتقاد دارم چیزی که استقلال را جلو می‌برد مدیریت مدبرانه و استراتژیک‌محور است. استقلال در این سال‌ها از سوءمدیریت خیلی ضربه خورده و الان این میراث صدمه دیده به مدیریت جدید رسیده است و ما به‌عنوان مدیران جدید تلاش می‌کنیم تا مشکلات و چالش‌ها را به حداقل برسانیم تا این تیم باریشه و مردمی که از حیث هوادار در آسیا و حتی جهان زبانزد است با آرامش کارش را پیش ببرد و نگاه‌مان در این قضیه نگاه بلند‌مدت است و نیازمند دعای خیر همه هواداران هستیم.

برخی‌ها نیز به انتصاب‌های صورت گرفته در استقلال ایراد گرفته و این‌طور مطرح کردند که این تیم به یک تیم معمولی تبدیل شده است.

باشگاه استقلال یک باشگاه بزرگ با سلایق مختلف است و ما هم در یک جامعه آزاد حق اظهارنظر داریم و هرکسی می‌تواند اظهارنظر کرده و نظرش هم محترم است، اما آن چیزی که من می‌توانم بگویم این است که سعادتمند در گذشته مدیر موفقی بوده و در مدت کم حضورش در باشگاه استقلال، منشأ خدمت و اثر بوده است؛ بنده هم در مدت 20 سالی که در ورزش بودم به‌ویژه در هر دو باشگاه سایپا و پیکان عملکردم مشخص است و فکر نمی‌کنم کسی که 20 سال در سطح اول ورزش بوده و در همه این سال‌ها ثابت کرده می‌تواند مدیریت را به‌خوبی به‌نمایش بگذارد، آدم معمولی باشد. اما با همه این احوال هر منتقدی حق دارد اظهارنظر کند.

در این چند روز دوباره قضیه انتقادهای شما در زمانی که در سایپا بودید به علی دایی، سرمربی وقت این باشگاه در رسانه‌ها برجسته شده است.

برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم هرجا هستند موفق و موید باشند.

مدیرعامل باشگاه اعلام کرده بود هنوز مجیدی لیستی برای فصل آینده به وی نداده است. این امر هنوز هم اتفاق نیفتاده؟

در هر صورت 9 هفته تا پایان رقابت‌ها باقی‌مانده و استقلال هم یک بازی عقب‌افتاده دارد؛ تا این لحظه هیچ لیستی ارائه نشده ضمن اینکه منطقی هم نیست که الان لیستی اعلام شود چون آرامش تیم به‌هم می‌ریزد.

حرف شما درست است اما شاید برخی اقدامات از نظر جلوگیری از حواشی در این مقطع از فصل پیشگیرانه باشد.

درست است، اما برخی حواشی که اشاره می‌کنید متاسفانه از سوی برخی رسانه‌ها انجام می‌شود، اما در واقعیت هیچ اتفاقی نیفتاده است. می‌دانم که مجیدی متمرکز روی 10 بازی آینده استقلال است و برایش مهم است که تیم در بازی‌های پیش روی داخلی و آسیایی به بهترین شکل ممکن جلو رفته و بهترین نتایج را بگیرد. از این حیث واقعا هیچ خبر خاصی نیست.

پس شما درصدد هستید تا اقدام برای تمدید‌ قراردادها را آغاز کنید؟

صددرصد ما این آمادگی را داریم.

البته به‌شرط اعلام لیست فرهاد!

قاعدتا همین است. بالاخره سرمربی باید لیست را اعلام کند تا وارد مذاکره با بازیکنان شویم.

با مجیدی ملاقات یا تماس تلفنی در این مدت نداشته‌اید؟

برای ایشان آرزوی موفقیت کردم. دیداری هنوز نداشتیم چون اجرای پروتکل‌های بهداشتی فعلا کار را برای هرگونه دیدار و ملاقات سخت کرده است. با وجود اینکه در سایپا تست کرونا دادم در استقلال هم باید تست بدهم تا تازه بتوانم در تمرینات حاضر شوم. ما موضوع را خیلی جدی گرفته‌ایم. کرونا را باید جدی گرفت اگر آن را شوخی بگیرید با شما جدی برخورد می‌کند.

* نویسنده: محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار