• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
دیبالا در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان:

مقابل نژادپرستی در فوتبال سکوت نمی‌کنیم

ماجرای جورج فلوید شرم‌آور است و البته این اولین‌ یا آخرین‌بار نبوده، در فوتبال هم از این اتفاقات زیاد رخ می‌دهد؛ ماجرای کین در کالیاری یا اتفاق‌هایی که برای بالوتلی رخ داد. نمی‌شود این وضعیت را تحمل کرد. به‌عنوان یک بازیکن باید بگویم که مقابل نژادپرستی دیگر سکوت نخواهم کرد.

مقابل نژادپرستی در فوتبال سکوت نمی‌کنیم
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، ستاره ۲۶ساله آرژانتینی و مهره کلیدی تیم فوتبال یوونتوس ایتالیا در مصاحبه با یک خبرگزاری آمریکایی اعلام کرد که رفتارهای نژادپرستانه در فوتبال اروپا کم نیست و به‌عنوان یک بازیکن مقابل نژادپرستی دیگر سکوت نمی‌کند. متن گفت‌وگوی سی‌ان‌ان با دیبالا را بخوانید.

از یوونتوس آغاز کنیم، جایی که به نظر می‌رسد کمی نگران ماندن تو هستند!

بله، همین‌طور است. این رفتار صحیح نیست وقتی همه‌چیز خوب بود، آنها به یاد من نبودند و حتی خواستند من را به پاری‌سن‌ژرمن بفروشند، یک‌بار هم به من گفتند به پیشنهاد منچستریونایتد یا تاتنهام فکرکنم؛ این عادلانه نبود و واقعا ماه‌های بسیار بدی را سپری کردم. بعدها که اوضاع بهتر شد، آنها نگران رفتن من شدند، این رفتار حرفه‌ای نبود.

آیا قرار است قرارداد خود را تمدید کنی؟

اکنون چیزی مشخص نیست، یک سال و نیم از قرارداد من باقی مانده و من می‌دانم که باشگاه به‌خاطر کرونا دچار مشکلات زیاد مالی شده است. من در شرایط خوبی به سر می‌برم و حس خوبی دارم. با اتمسفر باشگاه مشکلی ندارم، همین‌طور با رئیس و کادر باشگاه از وقتی که مربی عوض شد همه‌چیز در تیم به‌خوبی پیش می‌رود. اکنون باید بگویم این بستگی به یوونتوس دارد و آنها باید تصمیم بگیرند.

درمورد بارسلونا چه فکری می‌کنی؟

حقیقت این است که یک باشگاه عالی در کلاس جهانی است و وقتی مسی را دارد، کمتر مهاجمی به درخشش در آن تیم فکر می‌کند. به‌هرحال اگر روزی پیشنهاد رسمی به من برسد حتما به آن توجه خواهم کرد. من در یوونتوس احساس آرامش دارم.

درمورد مساله شوم نژادپرستی با توجه به ماجرای جورج فلوید چه نظری داری؟

شرم‌آور است و البته این اولین‌ یا آخرین‌بار نبوده، در فوتبال هم از این اتفاقات زیاد رخ می‌دهد؛ ماجرای کین در کالیاری یا اتفاق‌هایی که برای بالوتلی رخ داد. نمی‌شود این وضعیت را تحمل کرد. به‌عنوان یک بازیکن باید بگویم که مقابل نژادپرستی دیگر سکوت نخواهم کرد.

بیماری کرونا در چه مرحله‌ای است؟

بیشتر از زمانی که انتظار داشتم به ویروس کرونا مبتلا بودم، اما اکنون احساس خیلی بهتری دارم. صددرصد آماده نیستم، اما کاملا خوب هستم. خیلی پیشرفت کرده‌ام. به تمرینات بازگشته‌ایم و فوتبال درحال بازگشت است. به‌زودی کاری را که دوست داریم، انجام داده و از آن لذت خواهیم برد.

  * مترجم:  بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار