• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
آخرین اخبار از تایید اعتبارنامه تاجگردون

اعتبارنامه تاجگردون در صحن علنی مجلس به رای گذاشته می‌شود؟

بحث‌هایی در پی تصویب اعتبارنامه منتخبان گچساران و صومعه‌سرا در شعب مربوطه در این باره مطرح شده که آیا تایید نهایی اعتبارنامه این افراد نیاز به رای‌گیری مجلس شورای اسلامی دارد یا نه.

اعتبارنامه تاجگردون در صحن علنی مجلس به رای گذاشته می‌شود؟
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، محمد علیپور،  سخنگوی شعبه ۱۲ مجلس خبر داد که جلسه امروز شعبه دوازدهم برای رای‌گیری در مورد اعتبارنامه آقای تاجگردون برگزار شد و اعتبارنامه ایشان با ۹ رای موافق و ۷ رای مخالف به تصویب رسید. به گفته وی بررسی اعتبارنامه منتخب گچساران در جلسه دیروز شعبه با حضور تاجگردون و معترضین صورت گرفت و نهایتا رای‌گیری در مورد آن به جلسه امروز شعبه موکول شد.

همچنین کمال علیپور سخنگوی شعبه ۱۰ عنوان کرد که با توجه به تصویب این اعتبارنامه‌ها در شعب مربوطه نیاز به رای‌گیری در صحن علنی مجلس شورای اسلامی وجود ندارد.

تکلیف تاجگردون در صحن علنی مشخص می‌‌شود

اما مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر خاطرنشان کرد: رای‌گیری، تکلیف تاجگردون را در مجلس یازدهم مشخص می‌کند.

متن توییت نماینده تهران در مجلس به شرح ذیل است:

شعبه 12 مجلس 9 به 7 اعتبارنامه تاجگردون را تائید کرد.

طبق مواد 29 تا 35 آئین‌نامه داخلی، مجلس در این باره تصمیم‌گیری می‌کند که این تصمیم قطعا به معنای شنیدن گزارش شعبه نیست و باید رای‌گیری شود.

اصل 93 قانون اساسی: «تصویب اعتبارنامه» 

اصل 85: نمایندگی قائم به شخص است و قابل واگذاری نیست.

تشخیص رای گیری برای اعتبارنامه تاجگردون با رئیس مجلس است

همچنین حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به آخرین خبر در باره اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب گچساران، گفت: با توجه به بررسی اعتبارنامه مزبور در شعبه ۱۲ رسیدگی، تصمیم گیری درباره این اعتبارنامه به صحن مجلس منوط شده است.

وی با اشاره به مواد ۲۷، ۲۸ و ۲۹ آیین نامه داخلی مجلس، گفت: اعتبارنامه آقای تاجگردون به صحن مجلس ارائه می‌شود تا تصمیم نهایی گرفته شود.

رئیس شعبه ۱۲ بررسی کننده اعتبارنامه منتخبان مجلس، تأکید کرد: بعد از مطرح شدن اعتبارنامه آقای تاجگردون در صحن مجلس، رئیس مجلس باید نظر دهد که آیا این اعتبارنامه باید به رأی گذاشته شود یا نه.

اعتبار نامه تاج گردون نیازی به رای گیری در صحن نخواهد داشت

اظهارات شریعتی و موسوی لارگانی در حالی مطرح می شود که حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی  نماینده مردم محلات در مجلس با اشاره به اعتراض نمایندگان به اعتبارنامه سه نفر از منتخبین گفت: در جلسه‌ای که هیأت رئیسه مجلس درباره این موضوع برگزار کرد، جمع‌بندی نهایی این شد که به دنبال تأیید اعتبارنامه‌های منتخبین فریدن،‌ صومعه‌سرا و گچساران در شعبه مربوطه، اعتبارنامه‌های این منتخبین در جلسه علنی مجلس تنها قرائت می‌شود و رأی‌گیری در مورد آنها انجام نخواهد شد.*

وی افزود: بر همین اساس به دنبال تأیید اعتبارنامه‌های این منتخبین در شعب 10 و 12 اعتبارنامه‌های این افراد در جلسه علنی مجلس تنها قرائت می‌شود و نیازی به رأی‌گیری نخواهد داشت.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار