• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
تکذیب حرف‌های هیات‌مدیره پرسپولیس درباره توافق از سوی مربی کروات

برانکو حکم فیفا به‌علاوه 5‌ درصد جریمه را می‌خواهد!

برانکو از شنیدن این موضوع که مسئولان باشگاه می‌خواهند با کمی تخفیف پول او را به حسابش واریز کنند، شگفت زده شده و اعلام کرده است هیچ توافقی در کار نبوده و قرار نیست به کسی تخفیف بدهد.

برانکو حکم فیفا به‌علاوه 5‌ درصد جریمه را می‌خواهد!
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، مساله برانکو و پرسپولیس به یکی از پیچیده‌ترین موارد این روزهای فوتبال کشور تبدیل شده و هواداران سرخ نمی‌دانند که باید کدام حرف را باور کنند و تنها لحظه‌شماری می‌کنند تا پروفسور بتواند هرچه زودتر حق‌الزحمه‌اش را بابت ساخت یکی از رویایی‌ترین پرسپولیس‌های تاریخ دریافت کند. در این بین سیاست یک‌بام و دو‌هوای باشگاه پرسپولیس در قبال سرمربی اسبق و موفق تیم‌شان بدجوری توی ذوق می‌زند و سردرگمی زیادی را برای هواداران این تیم ایجاد کرده است. مسئولان باشگاه از یک‌سو دم از پرداخت بدهی‌شان به این مربی کروات می‌گویند و از سوی دیگر اعتراض خود به رای صادر شده در فیفا را اعلام می‌کنند تا از زور تعجب همه انگشت‌به‌دهان بمانند.

رغبتی از کدام توافق حرف می‌زند؟

با اینکه طبق اعلام کمیته حقوقی باشگاه پرسپولیس، اعتراض آنها به رای صادره فیفا درخصوص پرونده برانکو و دستیارانش به فیفا ارسال شده است، اما علی رغبتی یکی از اعضای هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با «فرهیختگان» از قدم‌های موثر باشگاه برای توافق با این مربی موفق صحبت کرد.

هرچند همیشه بلافاصله بعد از طرح این موارد، وکیل برانکو خیلی سفت‌وسخت اقدام به تکذیب خبر توافق و مذاکره کرد، اما باز هم شاهد این هستیم که پرسپولیسی‌ها بی‌توجه به این تکذیبیه‌ها کار خودشان را می‌کنند و برای ایجاد محبوبیت در میان هواداران طوری وانمود می‌کنند که در آستانه توافقی بزرگ با فردی هستند که چند مدیر در انجام آن ناتوان بودند.

اینکه رغبتی از انجام کدام کار بزرگ و براساس چه مذاکره‌ای حرف می‌زند، موضوعی است که شاید هیچ‌کس به اندازه خودش و البته همکارانش در باشگاه پرسپولیس نمی‌تواند در مورد آن صحبت کند.

دلخوری از اظهارات آقای عینک‌آفتابی

یکی از مواردی که این روزها عجیب جلب توجه می‌کند، مصاحبه‌های متعددی است که معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس با خبرنگاران انجام می‌دهد و در آن از باز بودن راه‌های توافق و تلاش‌های باشگاه برای انجام این کار مهم می‌گوید.

طبق شنیده‌های «فرهیختگان» این موضوع به گوش برانکو ایوانکوویچ رسیده و او از این اتفاق ابراز ناراحتی کرده است. براساس شنیده‌ها او بابت صحبت‌هایی که توسط مهدی خواجه‌وند، مطرح شده به نزدیکانش گفته است که نمی‌داند مدیران باشگاه از کدام توافق صحبت می‌کنند چون اصلا توافقی در کار نیست و چیزی که مشخص است حکم فیفا باید اجرا شود. مربی کروات گفته اینکه یک فرد حقوقی با عینک‌آفتابی و شال‌گردن بیاید مقابل خبرنگاران قرار بگیرد و از توافق با او صحبت کند، بسیار عجیب است و ظاهرا اوضاع برعکس شده و آقایان به‌جای اینکه برای پرداخت حقوق او و همکارانش که همراه با کلی موفقیت برای پرسپولیس بوده، اقدام کنند مدام مقابل دوربین‌ها ژست می‌گیرند و حرف‌هایی می‌زنند که هیچ‌کدام از آنها واقعیت ندارد.

برانکو از شنیدن این موضوع که مسئولان باشگاه می‌خواهند با کمی تخفیف پول او را به حسابش واریز کنند، شگفت زده شده و اعلام کرده است هیچ توافقی در کار نبوده و قرار نیست به کسی تخفیف بدهد. ضمن اینکه با اعتراض جدیدی که آنها به رای فیفا داشته‌اند، علاوه‌بر مبلغی که فیفا تعیین کرده است، آنها باید 5‌درصد هم جریمه دیر‌کرد بپردازند که از همین حالا باید به فکر تهیه این مبلغ هم باشند!

 با 5‌درصد جریمه دیرکرد چه‌کار می‌توان کرد؟!

با یک حساب سرانگشتی می‌توان متوجه شد که سرخ‌ها بابت جریمه دیرکرد مبلغ قرارداد برانکو که بیش از یک میلیون یورو است باید مبلغی در حدود 50 هزار یورو بپردازند که با نرخ ارز این روزهای بازار رقمی در حدود یک‌میلیارد تومان می‌شود. پرسپولیسی‌ها می‌توانستند با هزینه کردن این پول در ورزشگاه شهید کاظمی تا مدت‌ها با خیال راحت زمین تمرینی خود را بیمه کنند و ضمن کاشت چمنی مطلوب، پیست دور زمین و همچنین برخی از امکانات لازم تمرینی را تهیه کنند، اما حالا باید این پول صرف یک بازی شود که نتیجه‌اش از پیش تعیین شده است و همه می‌دانند که این پرونده هم در فیفا تایید شده و زمان پرداخت این پول‌ها فرا می‌رسد.

 * نویسنده: آرش محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار