• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

قیمت نفت به بالای40 دلار رسید

خوش بینی به ادامه «توافق کاهش تولید» و تمدید آن از سوی اوپک پلاس، قیمت نفت را تا 40.53 دلار هم بالا برد.

قیمت نفت به بالای40 دلار رسید
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت و نفت برنت برای نخستین بار از ماه مارس تا کنون به علت تقویت خوش بینی تولیدکنندگان بزرگ نفت، کاهش تولید خود را تمدید خواهند کرد، به بالای 40 دلار در هر بشکه رسید.

هر بشکه نفت برنت با 69 سنت افزایش 40.26 دلار فروخته شد. نفت برنت تا 40.53 دلار، بالاترین رقم از 6 مارس هم افزایش یافته بود. نفت برنت روز گذشته افزایش 3.3 درصدی را تجربه کرده بود.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 1.09 دلار افزایش 37.90 دلار معامله شد.این نوع نفت نیز بالاترین رقم از 6 ماه را ثبت کرد و به 38.18 دلار در هر بشکه رسید. رشد قیمتی که دیروز ثبت کرد برابر با 3.9 درصد بود.

هر دو شاخص نفتی به شدن در هفته های اخیر از کمترین ماه آوریل فاصله گرفته‌اند که بیشتر به علت ادامه بهبود روند اقتصادی در چین است در عین حال، کشورهای دیگر نیز به کندی در حال بازگشایی پس از قرنطینه گذاری برای محدود کردن شیوع کرونا هستند.

به گفته منابع آگاه، کشورهای عضو اوپک پلاس ممکن است کاهش تولید روزانه 9.7 میلیون بشکه را تا ماه جولای یا آگوست ادامه دهند.

آوتار ساندو، تحلیلگر بازار گفت: «تاجران انتظار دارند تولید کنندگان بزرگ نفت بر سر تمدید توافق کاهش تولید توافق کنند.»

موسسه امریکن پترولیوم اعلام کرد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 29 می 483 هزار  بشکه کاهش یابد اما ذخایر بنزین و مواد نفتی افزایش یافته است./ فارس

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار