• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
وزارت خارجه ایران:

سخنان امام (ره) علیه نژادپرستی الهام بخش آزادیخواهان جهان است

وزارت امور خارجه ایران در سی و یکمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) اعلام کرد: سخنان امام (ره) علیه نژادپرستی هم اکنون الهام‌بخش آزادیخواهان در سرتاسر جهان است.

سخنان امام (ره) علیه نژادپرستی الهام بخش آزادیخواهان جهان است
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) و در سی و یکمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی در پیامی توئیتری با گرامیداشت یاد و خاطره ایشان اعلام کرد: «۳۱ سال قبل در چنین روزی، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی، از این جهان رحلت کردند. با توجه به آنکه میراث ایشان همچنان پابرجاست، سخنان ایشان علیه نژادپرستی هم اکنون الهام بخش آزادیخواهان در سرتاسر جهان است. به تعبیر امام، "تمامی رسالت انبیا نجات مردم از ظلم و تبعیض است".»

این وزارتخانه در این توئیت از هشتگ جهان علیه نژادپرستی استفاده کرده است.

 

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز امروز (چهارشنبه) و در سی و یکمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) با انتشار تصویری از امام راحل و همچنین رهبر معظم انقلاب در توئیتی نوشت: «میراث بی زوال پیر ما، چون بنیان مرصوصی است که شعاعش از زمان و مکان فراتر می‌رود. اندیشه او افقی نو به روی انسان عصر جدید گسترد و با رهایی ایران از چنگ قطب‌های جهانی، دنیایی نوآیین با نظمی نوین و الهام بخش بنیان نهاد؛ و این راه ادامه دارد...»

لازم به ذکر است، خشونت پلیس شهر مینیاپولیس علیه یک شهروند سیاه‌پوست غیرمسلح که به مرگ او منجر شد، موجی از اعتراض را در آمریکا به همراه داشت و در حال حاضر تظاهرات علیه نژادپرستی در این شهر و  ایالت‌های مختلف آمریکا ادامه دارد.(اینجا بخوانید)

برخی از کشورهای دیگر از جمله فرانسه، آلمان و هلند نیز در این چند روز شاهد برگزاری تظاهرات علیه نژادپرستی بودند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار