• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
همتی:

برای مهار تورم باید رابطه دولت و بانک مرکزی اصلاح شود

رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان "برای مهار تورم چاره‌ای جز اصلاح روابط دولت و بانک مرکزی نداریم"، گفت: در چند سال گذشته علت رشد نقدینگی رابطه دولت و بانک مرکزی بود که باید این روند اصلاح شود.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک مرکزی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 13 خرداد) قوه مقننه، با ارائه گزارشی از عملکرد بانک مرکزی به نمایندگان، گفت: مشکلاتی که در چند روز گذشته درباره نرخ ارز به وجود آمد به‌دلیل این بود که مشکلاتی در راه بازگشت ارز به کشور وجود داشت و به‌تدریج این مشکل در حال حل‌شدن است.

وی با بیان اینکه "علی‌رغم وجود مشکلات در سال گذشته حدود 43 میلیارد دلار واردات داشتیم"، ادامه داد: ذخایر ارزی بانک مرکزی در حد کفایت است اما با فشارهایی که آمریکا وارد می‌کند حتی در کشورهای دوست نیز امکان دسترسی به این ذخایر را نداریم که در حال مذاکره با کشورهایی هستیم که ذخایر ایران در آنجا قرار دارد.

رئیس‌کل بانک مرکزی تصریح کرد: سال گذشته 4/5 میلیارد دلار واردات دارو علی‌رغم تولید دارو از سوی داروسازان کشورمان صورت گرفت.

همتی با تأکید بر اینکه " نرخ ارز برای ما کلیدی است"، افزود: سایر سیستم‌ها باید با بانک مرکزی هماهنگ باشند.

رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه "برای مهار تورم چاره‌ای جز اصلاح روابط دولت و بانک مرکزی نداریم"، اظهار داشت:  در چند سال گذشته علت رشد نقدینگی رابطه دولت و بانک مرکزی بوده که باید این روند اصلاح شود./ تسنیم

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار