• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
مهدی طغیانی، منتخب مردم اصفهان در مجلس:

هیات‌رئیسه فضای انسجام و آرامش را برای اخذ تصمیمات علمی و دقیق فراهم کند

طغیانی تاکید کرد: باید شرایطی فراهم شود تا این تفاوت‌نظرها و تفاوت نگاه‌ها در مجلس که فضا را بسیار مستعد واگرایی می‌کند، طرح و به‌صورت علمی مورد بررسی قرار گرفته و نهایتا جمع‌بندی دقیق و تصمیم نهایی در آرامش و طی فرآیندی تخصصی اخذ شود.

هیات‌رئیسه فضای انسجام و آرامش را برای اخذ تصمیمات علمی و دقیق فراهم کند
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، مهدی طغیانی اقتصاددان، عضو هیات‌علمی دانشگاه اصفهان و منتخب مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «فرهیختگان» گفت: «مهم‌ترین کاری که هیات‌رئیسه می‌تواند انجام دهد، حفظ انسجام مجلس برای پیگیری اولویت‌هاست. از آنجایی‌که نمایندگان مجلس هرکدام با اولویت‌های خاص، سازمان فکری خاص و نمایندگی مطالبات مردمی از مناطق مختلف در مجلس حضور دارند، باید شرایطی فراهم شود تا این تفاوت‌نظرها و تفاوت نگاه‌ها در مجلس که فضا را بسیار مستعد واگرایی می‌کند، طرح و به‌صورت علمی مورد بررسی قرار گرفته و نهایتا جمع‌بندی دقیق و تصمیم نهایی در آرامش و طی فرآیندی تخصصی اخذ شود. از این‌رو اولین و مهم‌ترین مسئولیت هیات‌رئیسه مجلس، فراهم آوردن چنین فضایی برای نمایندگان است. این هیات باید تلاش کند انسجام مجلس در همه زمینه‌ها حفظ‌شده و به این شکل مسیر عملکرد مناسب نمایندگان فراهم ‌آید.»

وی افزود: «وحدت و انسجام اولیه‌ای که فعلا وجود دارد باید حفظ شود هرچند دشوار است. این وظیفه ازجمله وظایف مهم هیات‌رئیسه مجلس است. این موضوع هم درخصوص هدف مصداق پیدا می‌کند و هم درخصوص نحوه رسیدن به هدف. برای مثال بنده گمان نمی‌کنم نماینده‌ای در مجلس باشد که بیکاری را مشکل و معضل مهم کشور نداند اما نحوه رفع این مشکل مهم و قابل‌توجه است. از این‌رو مهم‌ترین مسئولیت هیات‌رئیسه، ایجاد انسجام و همگرایی میان نمایندگان و ایجاد بستری برای اخذ تصمیمات علمی است.»

عضو هیات‌علمی دانشگاه اصفهان با ذکر اینکه مجلس باید در اولین گام نظارت‌های ویژه خود را درخصوص اجرای برخی قوانین آغاز کند، گفت: «بلافاصله بعد از تصویب اعتبارنامه‌ها این امکان فراهم می‌شود تا برخی اقدامات حیاتی و مهم در مدیریت اقتصادی کشور بررسی و پیگیری شود. برای مثال قانون مبارزه با پولشویی مدت‌هاست تصویب و ابلاغ شده اما به بیان خود رئیس‌کل بانک مرکزی، آن‌طور که مطلوب است در کشور اجرا نمی‌شود.در جریان اجرای این قانون باید مبدا و مقصد دقیق معاملات بزرگ مشخص شود ولی با وجود مشخص شدن رویه‌ها، هنوز به‌صورت مطلوب این فرآیند شکل نگرفته و اجرایی نشده است. لذا وظیفه اول مجلس رسیدگی به اجرای چنین قوانینی است.»

طغیانی با ذکر اینکه در حوزه تقنین، اقداماتی چون اصلاح نظام مالیاتی در اولویت کاری مجلس باید قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: «بحث نقدینگی در بازارهای مختلف معضل بزرگ امروز کشور است که حتما باید مجلس تدبیری برای آن بیندیشد و اجازه ندهد این چالش بیشتر از این عمیق شود.»
 

اخبار مرتبط:

فریدون عباسی:
قالیباف از اقدامات شتابزده و تصمیمات غیرتخصصی در مجلس جلوگیری کند (لینک)
 
رامین مهمانپرست:
مجلس باید طراح انقلاب اداری و ساختاری در کشور باشد (لینک)
 
میرتاج‌الدینی:
مردم از آقای قالیباف به‌عنوان یک مدیر جهادی و انقلابی انتظار تحول اقتصادی دارند (لینک)
 
محمد خوش‌چهره در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:
مجلس از کلی‌گویی و تصمیمات غیرشفاف اقتصادی فاصله بگیرد (لینک)
 
جوکار به «فرهیختگان» خبر داد:
قالیباف مجلس را از حاشیه به متن بازگرداند (لینک)
نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار