• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
فریدون عباسی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

قالیباف از اقدامات شتابزده و تصمیمات غیرتخصصی در مجلس جلوگیری کند

منتخب مردم کازرون با بیان اینکه باید کار عالمانه و تخصصی انجام داد، گفت: «همه نمایندگان بنای تلاش برای حل مشکلات کشور را دارند، اما نباید در این زمینه عجله کرد و این تعجیل باعث اخذ تصمیمات غیرعلمی شود. از این‌رو مسئولیت آقای قالیباف در این زمینه سنگین است.»

قالیباف از اقدامات شتابزده و تصمیمات غیرتخصصی در مجلس جلوگیری کند
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، فریدون عباسی، منتخب مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «فرهیختگان» توضیحاتی را درخصوص نحوه اداره مجلس مطرح و پیشنهاداتی را ارائه کرد.

وی با بیان اینکه پس از برگزاری انتخابات هیات‌رئیسه در گفت‌وگوهایی بناشده پیشنهادات خود را تقدیم هیات‌رئیسه و ریاست مجلس کند، گفت: «همزمان با اینکه بنا نداریم در امور مربوط به هیات‌رئیسه دخالت کنیم، می‌توانیم موضوع را این‌گونه مطرح کنیم که در شرایط فعلی حتما باید بنایی برای مدیریت عالمانه و تخصصی مجلس ازسوی هیات‌رئیسه وجود داشته باشد و تمام تلاش این تیم به‌سمت این باشد که تک‌تک تصمیم‌ها و اقدامات با یک پشتوانه علمی و نه سیاسی صورت پذیرد. باید تلاش شود رسوم سابق حاکم‌بر مجلس که بیشتر مناسبات سیاسی و بعضا قومی و قبیله‌ای تعیین‌کننده امور بود، به کناری رفته و تخصص‌محوری جایگزین شود. از این‌رو انتظار است مراکزی چون مرکز پژوهش‌ها به‌صورت جدی تقویت شوند و برخی ساختارهای مجلس نیز مورد اصلاح قرار بگیرند.»

وی با بیان اینکه ریاست و اعضای هیات‌رئیسه مجلس باید درمقابل چالش‌هایی چون فشار به مجلس بایستند، گفت: «خیلی اوقات گفته می‌شود فلان استان روی یک کمیسیون نظر خاصی دارد، یا فلان گروه سیاسی موضوع خاصی را موردتاکید قرار داده و بر آن اصرار می‌کند و از مجلس هم می‌خواهد با همان سیاست رفتار کند. اینها اتفاقات ناپسندی است که بعضا در گذشته وجود داشته و امروز باید منسوخ شوند و شایسته‌گرایی و تخصص‌محوری جایگزین اینها شوند، به‌گونه‌ای‌که در همین یک‌سال تغییر محسوس باشد و زمینه برای تعیین وزرای مناسب در دولت بعد فراهم آید.»

عباسی همچنین با تاکید بر اینکه نباید به‌گونه‌ای رفتار کرد که از مجلس تازه‌تاسیس انتظارات بزرگ و غیرواقعی در جامعه ایجاد شود، گفت: «باید فضایی ایجاد شود تا نمایندگان بدون فشار و جوسازی فکر کنند و از نظر مراکز پژوهشی و اتاق فکرهای تخصصی بهره ببرند و براساس یک جمع‌بندی عالمانه به تصمیم برسند. باتوجه به همین مساله من معتقدم دسترسی‌های مجلس به چنین اتاق‌فکرهایی باید تقویت شود. ازجمله این اتاق‌فکرها هم، طرحی است که ما در استان فارس و برخی استان‌های همجوار آغاز کرده‌ایم که براساس آن، دغدغه‌ها و نیازمندی‌های مردم در مناطق مختلف کشور به‌صورت تخصصی و بومی احصا شده و معین می‌شود. در این طرح آمده که بعد از جمع‌بندی نیازمندی‌ها و راه‌حل‌های هرکدام در هر منطقه، اتاق فکرها به مرکز پژوهش‌ها و کمیسیون‌های تخصصی مجلس متصل شده و طی یک روال سازمان‌یافته جمع‌بندی‌ها وارد مجلس می‌شود.»

وی با بیان اینکه باید کار عالمانه و تخصصی انجام داد، گفت: «همه نمایندگان بنای تلاش برای حل مشکلات کشور را دارند، اما نباید در این زمینه عجله کرد و این تعجیل باعث اخذ تصمیمات غیرعلمی شود. از این‌رو مسئولیت آقای قالیباف در این زمینه سنگین است.»

وی با اشاره به یک خاطره از پرواز با محمدباقر قالیباف گفت: «به‌عنوان استعاره باید به خاطره‌ای اشاره کنم. در یک پرواز شاهد بودم آقای قالیباف با آرامش و البته باصلابت هواپیما را از زمین بلند کردند. در طول سفر با آرامش پرواز را مدیریت کردند و مسافرها را به مقصد رساندند و حالا هم باید به‌مثابه همان اتفاق عمل کرده و با تصمیمات متقن مجلس را راهبری کنند. معتقدم نباید شتابان عمل کرد.»

اخبار مرتبط:

 

مهدی طغیانی، منتخب مردم اصفهان در مجلس:
هیات‌رئیسه فضای انسجام و آرامش را برای اخذ تصمیمات علمی و دقیق فراهم کند (لینک)
 
میرتاج‌الدینی:
مردم از آقای قالیباف به‌عنوان یک مدیر جهادی و انقلابی انتظار تحول اقتصادی دارند (لینک)
 
محمد خوش‌چهره در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:
مجلس از کلی‌گویی و تصمیمات غیرشفاف اقتصادی فاصله بگیرد (لینک)
 
جوکار به «فرهیختگان» خبر داد:
قالیباف مجلس را از حاشیه به متن بازگرداند (لینک)

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار