• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سرمربی تنیس‌روی‌میز بانوان دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»: با تعطیلی لیگ موافق بودیم

قهرمانـی ما اتفاقـی در حـد معجـزه می‌خواهـد

تنیس‌روی‌میز همچنان درانتظار دریافت پروتکل‌های بهداشتی ازسوی وزارت ورزش‌وجوانان است تا بتواند اقدامات لازم را جهت شروع تمرینات و آغاز رقابت‌های باقی‌مانده انجام دهد و این احتمال می‌رود که طی روزهای آتی این ورزش نیز استارت تمرینات را بزند. در این خصوص با فاطمه کیوانی، سرمربی تنیس روزمیز بانوان دانشگاه آزاد اسلامی دقایقی همکلام شدیم که ماحصل آن را در زیر می‌خوانید.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، با موافقت ستاد مبارزه با کرونا در ورزش و همچنین اعلام وزارت ورزش‌وجوانان، فدراسیون‌های مختلف برای شروع تمرینات تیم‌های تحت‌نظر خود اقدام کرده‌اند و ورزش‌هایی که پروتکل بهداشتی‌شان آماده و ابلاغ شده است، تمرینات خود را آغاز کرده‌اند. در این بین تنیس‌روی‌میز همچنان درانتظار دریافت پروتکل‌های بهداشتی ازسوی وزارت ورزش‌وجوانان است تا بتواند اقدامات لازم را جهت شروع تمرینات و آغاز رقابت‌های باقی‌مانده انجام دهد و این احتمال می‌رود که طی روزهای آتی این ورزش نیز استارت تمرینات را بزند. در این خصوص با فاطمه کیوانی، سرمربی تنیس روزمیز بانوان دانشگاه آزاد اسلامی دقایقی همکلام شدیم که ماحصل آن را در زیر می‌خوانید.

از روزهای قرنطینه‌تان و بازیکنان تیم‌تان بگویید.

باید بگویم شخص بنده تقریبا قرنطینه نبودم و با توجه به‌سمتی که در فدراسیون تنیس‌روی‌میز دارم تا اواسط فروردین به‌صورت یک‌روز درمیان در محل کارم حاضر می‌شدم و بعد از آن‌هم هر روز در فدراسیون حضور داشتم. درخصوص ورزشکاران هم باید بگویم تقریبا هر روز با آنها در تماس هستم و تمرینات محدودی را که درزمینه بدنسازی، سایه‌زنی و سرویس‌زنی وجود دارد از طریق فضای مجازی و گروهی که ساخته‌ایم با آنها مرور می‌کنیم. همه بازیکنان در این روزها تمرین داشته‌اند اما نمی‌توان گفت که این تمرینات کافی بوده، چراکه برخی حتی میز پینگ‌پنگ هم نداشتند و خیلی شکل‌وشمایل تمرینات حرفه‌ای نبود.

پس درشروع تمرینات کار سختی برای آماده‌سازی بازیکنان دارید؟

قطعا همین‌طور است و ما منتظریم تمرینات هرچه زودتر آغاز شود و بتوانیم میزان آمادگی بازیکنان را بسنجیم. این را می‌دانیم که همه بازیکنان به یک میزان افت کرده‌اند و البته مسائل روحی‌وروانی هم در این بین وجود دارد که بازیکنان به‌خاطر ترس از این ویروس و قرنطینه‌بودن، تحت‌الشعاع قرار گرفته و باید در این زمینه روی آنها کار شود.

 مشخص شده از چه زمانی قرار است لیگ استارت بخورد؟

آن‌طور که شنیده می‌شود از تیرماه قرار است پلی‌آف لیگ تنیس‌روی‌میز آغاز شود و وزارت ورزش‌وجوانان با این موضوع موافقت ضمنی داشته است، اما این اتفاق مشکلی برای ما ایجاد می‌کند و آن‌هم تداخل رقابت‌ها با امتحانات ترم بازیکنان دانشجو است. با توجه به اینکه ما چند بازیکن در این رنج سنی داریم، باید برای این اتفاق فکری بکنیم.

قطعا بازیکنان شما هم قبل از شروع تمرینات تست کرونا را پشت‌سر می‌گذارند.

حتما در پروتکل بهداشتی که آماده می‌شود این موضوع هم لحاظ شده، البته انجام این تست برای بازیکنان استرس‌زا خواهد بود؛ اما فکر می‌کنم درنهایت هفته آینده این تست‌ها انجام می‌شود و با خیالی راحت تمرینات خود را ازسر می‌گیریم.

اما ظاهرا قرار است برخی از امکاناتی که تا پیش از این ازسوی فدراسیون به شما داده می‌شد، حذف شود.

بله، ما تا پیش از این در خوابگاهی که فدراسیون در اختیارمان می‌گذاشت اردو می‌زدیم و دلیلش هم این بود که این خوابگاه بالای سالن تمرین و مسابقات قرار داشت، اما از این به بعد باید در خوابگاه دانشگاه آزاد اسلامی حضور پیدا کنیم که با توجه به تعداد کم بازیکنان ما، مشکلی وجود ندارد.

از پلی‌آف لیگ بگویید و اینکه وضعیت تیم شما چگونه است.

چهار تیم برتر مشخص شده‌اند و فکر می‌کنم از همین حالا تقریبا نتایج مشخص است؛ چراکه فاصله امتیازی ما با تیم صدر جدول که شهرداری بابک است، بسیار زیاد است و ازطرفی تیم سوم هم با ما که در رتبه دوم قرار داریم، فاصله زیادی دارد. این‌طور که من استنباط می‌کنم باید به نایب‌قهرمانی رضایت دهیم که البته با توجه به‌شروع دیرهنگام ما در ابتدای فصل و همچنین یارگیری خیلی خوب تیم صدرنشین، نتیجه بدی نگرفته‌ایم و ما حتی برای رتبه سومی نقشه کشیده بودیم که خدا را شکر فراتر از انتظار نتیجه گرفتیم.

یعنی نیم‌نگاهی هم به قهرمانی ندارید. پس بهتر نبود با این شرایط اعلام نتیجه و لیگ را تعطیل می‌کردند؟

تیم‌های سوم و چهارم با این کار موافقت نکردند و این اعتقاد را داشتند که ممکن است جای این دو تیم با هم عوض شود. البته ما هم قطعا به قهرمانی فکر می‌کنیم اما واقعیت این است که شکست دادن 6 بر صفر شهرداری بابک فقط اتفاقی شبیه معجزه می‌خواهد که البته شاید هم رخ دهد.

 * نویسنده :  آرش محمدی،  روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار