• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سازمان بهداشت جهانی:

قاره آمریکا به مرکز جدید شیوع ویروس کرونا تبدیل شده است

سازمان بهداشت جهانی در تازه‌ترین گزارش خود هشدار داده است که قاره آمریکا به یک مرکز جدید برای شیوع ویروس مرگبار کرونا تبدیل شده است.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از رویترز، در حالی که یک تحقیق و مطالعه انجام‌شده در ایالات متحده پیش‌بینی کرده است که تعداد مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در برزیل و سایر کشورهای آمریکای لاتین تا ماه اوت افزایش خواهد یافت، سازمان بهداشت جهانی روز سه‌شنبه اعلام کرده است که قاره آمریکا به مرکز جدیدی برای شیوع ویروس کرونا تبدیل شده است.

بر اساس این گزارش، کاریسا اتین مدیر بخش آمریکای سازمان بهداشت جهانی در این باره گفت: اکنون وقت آن نیست که کشورها تدابیر محدودکننده و قرنطینه‌ای را کاهش دهند.

کشورهای آمریکایی تاکنون ابتلای بیش از 2.4 میلیون نفر به ویروس کرونا را تأیید کرده‌اند. بیش از 143 هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: کشورهای آمریکای لاتین از نظر موارد ابتلای روزانه به ویروس کرونا، از اروپا و ایالات متحده پیشی گرفته‌اند. منطقه ما به مرکز جدید شیوع ویروس کرونا تبدیل شده است. هفته‌های سختی را پیشِ‌رو داریم و برزیل هنوز راهی طولانی برای پایان دادن به بحران شیوع ویروس کرونا دارد.

این مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی همچنین نسبت به خطر افزایش سریع موارد ابتلا به ویروس کرونا در پرو، شیلی، السالوادور و گواتمالا و نیکاراگوئه نیز هشدار داده است.

در حالی که نرخ روزانه مرگ‌ومیر بر اثر ویروس کرونا در برزیل به بالاترین سطح بین کشورهای جهان رسیده است، یک تحقیق دانشگاه واشنگتن هشدار می‌دهد که تعداد کل فوتی‌های ناشی از این ویروس در برزیل تا اوایل اوت احتمالاً با 5 برابر افزایش روبه‌رو خواهد شد و به 125 هزار نفر خواهد رسید.

مرگ 501 نفر دیگر در مکزیک بر اثر ابتلا به کرونا

مقام‌های بهداشت و درمان مکزیک اعلام کردند که 501 نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور در روز سه‌شنبه جان باخته‌اند که بالاترین میزان تلفات در طول یک روز به‌شمار می‌رود، از سوی دیگر تعداد موارد جدید ابتلا به این ویروس در مکزیک نیز به‌شدت رو به افزایش است.

تعداد کل موارد ابتلا به ویروس کرونا در مکزیک اکنون به بیش از 74560 نفر رسیده و 8134 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

تلفات کرونا در برزیل به بیش از 24500 نفر رسید

وزارت بهداشت برزیل اعلام کرده است که تعداد کل فوتی‌های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا تا روز سه‌شنبه به 24512 نفر رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 1039 نفر به تعداد قربانیان افزوده شده است.

تعداد کل مبتلایان به این ویروس در برزیل نیز با 16324 نفر افزایش به بیش از 391222 نفر رسیده است./ تسنیم

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار