• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
امری در گفت‌وگو با گاردین:

آرسنال اهمیت نمی‌داد، حس تنهایی داشتم

در آرسنال احساس تنهایی می‌کردم و می‌دانستم هیچ حامی‌ای وجود ندارد. تنها بودم و آنها از تنهایی من نهایت سوءاستفاده را کردند.

آرسنال اهمیت نمی‌داد، حس تنهایی داشتم
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، سرمربی پیشین تیم فوتبال باشگاه آرسنال انگلیس در گفــــت‌وگــــو با مجموعه رسانه‌ای گاردین، با اشاره به مشکلات زمان مربیگری خود مدعی شد آرسنال از او مراقبت نمی‌کرد، حامی او نبود و به مسائل روحی و روانی‌اش اهمیت نمی‌داد و در آن روزها به‌شدت احساس تنهایی می‌کرد. متن مصاحبه گاردین با امری را در ادامه می‌خوانید:

  به نظر شما مسئول اصلی ناکامی‌های آرسنال چه کسی بوده است؟

اگر دوست دارید جواب بدهم، این را با صدای بلند می‌گویم، اما موضوع این است که یک تیم همیشه یک تیم است و اگر موفق می‌شود یا شکست می‌خورد، همه تیم زیر بار مسئولیت هستند نه فقط یک‌نفر. مشکل اصلی در اردوی باکو به‌وجود آمد و شاید زخم‌های روی‌هم انباشته در آن اردو فوران کرد و سر آن باز شد. من وارد هتل شدم و گفتم 130میلیون پوند هزینه بازیکنان جدید شده، ۸ نفر آنها آمده‌اند و ۱۰ نفر آنها نیستند، آیا این درست است؟ درباره اوزیل سوال کردم و گفتم این بازیکن چرا نباید در تمرین‌ها باشد؟ مگر خون او نسبت‌به بقیه رنگین‌تر است؟ اما با من برخورد شد و به من اخطار دادند و قرار شد دیگر درمورد او بدون هماهنگی نظر ندهم. چرا باید چنین می‌شد؟

    معتقدید آرسنال از شما پشتیبانی نمی‌کرد. به‌طور شفاف بگویید انتظار چه‌کاری داشتید؟

انتظار منطقی و طبیعی داشتم. درواقع تصور می‌کردم باشگاه باید از مربی خود حمایت کند، اما این حمایت زیر نقطه صفر بود. این ماجرا به‌جایی رسید که آرزو می‌کردم اصولا کاری به کار من نداشته باشند و برای من دردسر درست نکنند، چه برسد به اینکه حمایت کنند.

    می‌توان حدس زد که شما با سیستم فوتبال انگلیس مشکل داشتید و در اسپانیا موفق‌تر عمل کرده‌اید؟

شاید این‌طور باشد، اما وقتی می‌گویید سیستم فوتبال انگلیس، خیلی دوست دارم بدانم منظورتان چیست. فوتبال انگلیس سیستم خاصی که آن را به‌شدت از سایر فوتبال‌ها متمایز کند، ندارد، جز آنکه مشخص شود منظورتان فوتبال بازیکنان است. اما اگر منظور شما نوع مدیریت و مافیای اداره لیگ‌برتر انگلیس باشد، من اسم این را یک سیستم نمی‌گذارم که مجبور باشیم با آن سازگار شویم. وقتی کاری غیراخلاقی صورت می‌گیرد، دیگر مهم نیست در کجای دنیا باشد. اسم آن کار غیراخلاقی است و من با چنین فرآیندی مواجه شده بودم. در آرسنال احساس تنهایی می‌کردم و می‌دانستم هیچ حامی‌ای وجود ندارد. تنها بودم و آنها از تنهایی من نهایت سوءاستفاده را کردند.

      باکو اگر برای شما یک اردو بوده، به‌هرحال محل برگزاری فینال بود و این‌طور نبود که ازقبل برای شما دسیسه چیده شود!

بله، همین‌طور است، اما از دو هفته قبل طبق قراردادی با آذربایجان به آنجا رفتیم و قرار شد آنجا اردوی خوبی داشته باشیم، اما شرایط طوری بود که گویا به تعطیلات رفته‌ایم و این اصلا درست نبود. من تلاش می‌کردم سختگیری‌هایی در کار باشد، اما بازیکن‌ها از دور به من می‌خندیدند و گویا همه از چیزی خبر داشتند جز خود من.

آینده سرمربی موفق اسپانیایی چه می‌شود؟

باتوجه به شرایط پیش‌آمده، برنامه محکم و مشخص‌شده‌ای درپیش ندارم، اما احتمال دارد با فدراسیون فوتبال اسپانیا قرارداد همکاری به‌عنوان مشاور منعقد شود و البته مذاکره با دو باشگاه خوب اسپانیایی درجریان است که عجله‌ای برای نهایی شدن آنها ندارم.

* نویسنده:  ترجم:  بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار