• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
ناظمی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

سپیدرود از این تعطیلی بیشتر از همه تیم‌ها متضرر شد/ استقلال چک یک هوادار را برای بلبلی داد و برگشت خورد

فدراسیون تهدید نکرد؛ با توصیه مالک باشگاه امضایم را پس گرفتم

تا قبل از شیوع ویروس‌کرونا از هر لحاظ شرایط بسیار خوبی داشتیم، هم از لحاظ آمادگی جسمانی و هم از لحاظ مسائل تاکتیکی بازیکنان با هم اخت شده بودند. متاسفانه این ویروس‌ و بیماری فوتبال را در همه‌جا ازجمله ایران تعطیل کرده و این موضوع مطمئنا بیشتر از هر تیمی به‌ضرر ما شد.

سپیدرود از این تعطیلی بیشتر از همه تیم‌ها متضرر شد/ استقلال چک یک هوادار را برای بلبلی داد و برگشت خورد
0.00

گزارش به «فرهیختگان آنلاین»، سپیدرود رشت از آن دسته تیم‌های ریشه‌دار و پرطرفدار فوتبال ایران است که سال گذشته به‌خاطر برخی سوء‌مدیریت‌ها و بی‌تدبیری‌ها با آن مربیان بزرگی که داشت سرانجام به لیگ دسته اول سقوط کرد. با این حال امسال این باشگاه از یک مدیر فوتبالی که خودش از چهره‌های شناخته‌شده فوتبال رشت است، بهره می‌برد تا بتواند دوباره به جایگاه اصلی‌اش بازگردد. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با افشین ناظمی را در ادامه می‌خوانید.

اوضاع سپیدرود این روزها چطور است؟

تا قبل از شیوع ویروس‌کرونا از هر لحاظ شرایط بسیار خوبی داشتیم، هم از لحاظ آمادگی جسمانی و هم از لحاظ مسائل تاکتیکی بازیکنان با هم اخت شده بودند. متاسفانه این ویروس‌ و بیماری فوتبال را در همه‌جا ازجمله ایران تعطیل کرده و این موضوع مطمئنا بیشتر از هر تیمی به‌ضرر ما شد، چون دوباره بعد از شروع رقابت‌ها تا بخواهیم تمرینات‌مان را آغاز کرده و به آن آمادگی جسمانی که سه ماه پیش داشتیم برسیم، کارمان بسیار سخت است. البته فعلا هم تمرینات تعطیل است و منتظریم مجوز ازسرگیری تمرینات صادر شود تا ببینیم برای آماده‌سازی چه مراحلی را باید مجددا طی کنیم.

به‌عنوان مدیرعامل سپیدرود از تعطیلی لیگ استقبال می‌کردید یا اینکه دوباره رقابت‌ها بخواهد از سر گرفته شود؟

به‌نظر من اگر لیگ را تعطیل می‌کردند بهتر بود چون با این فاصله‌ای که افتاد انسجام تیم‌ها از بین رفته و مدت زیادی بازیکنان تمرین نکردند هرچند به‌صورت انفرادی تمرین داشتند، اما نمی‌توان تمرینات انفرادی را ملاک قرار داد چون ما آن امکانات تیم‌های اروپایی را نداریم که به بازیکنان برنامه بدهیم و بخواهیم آنها را آنلاین رصد کنیم، در هر صورت امیدوارم که اتفاقات خوبی در ادامه بیفتد.

سپیدرود با خداداد عزیزی و علی کریمی به توفیق نرسید و به لیگ دسته اول سقوط کرد. فکر نمی‌کنید کار کردن با مربیان کارآمد به‌جای اسم و رسم‌دارها به‌نفع سپیدرود باشد؟

بالاخره هر مربی سبک خاص و روش خودش را دارد، همه این اسامی را که نام بردید برای ما قابل احترام هستند، اما شناخت نادر دست‌نشان نسبت به شهر رشت و تیم سپیدرود با توجه به اینکه سال‌های گذشته نیز در این شهر کار کرده، مطمئنا می‌تواند به ما کمک کند. سپیدرود بیش از نیم‌قرن در فوتبال ایران سابقه دارد و امیدوارم بتوانیم با کسب نتایجی در شأن مردم رشت، به‌زودی دوباره به سطح اول فوتبال برگردیم هرچند امسال برنامه‌ریزی‌مان به این شکل است که در لیگ دسته اول جایگاه خوبی به‌دست بیاوریم و ان‌شاءالله برای فصل آینده و با تدابیری درست و برنامه‌ریزی خوب بتوانیم به لیگ برتر صعود کنیم.

موضوع چک 100 میلیونی باشگاه استقلال که برای رضایتنامه محمد بلبلی صادر شده بود به کجا رسید. گویا این چک برگشت خورد و پاس نشد؟

این چک پاس نشد و در همین راستا چند روز پیش نیز با سعادتمند، مدیرعامل استقلال صحبت کردم و امیدوارم به یک سرانجام برسیم و این مشکل هم حل شود.

بحث شکایت که مطرح نیست؟

خیر، ما آن موقع رضایت داده بودیم. اتفاقا چکی که داده بودند برای یکی از هواداران بود که متاسفانه این چک پاس نشد.

به‌عنوان فردی که نامه قرایی، رئیس هیات فوتبال استان کرمان، درباره اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال را امضا کرده بودید، در این خصوص چه نظری دارید؟

حقیقت این است که بعدا مالک باشگاه از من خواست تا امضایم را پس بگیرم تا در کار فدراسیون دخالت نکنیم. قبلا در این زمینه مشورت نکرده بودم اما بعدا در هیات‌مدیره از من خواستند امضایم را پس بگیرم.

این‌طور مطرح شده بود که فدراسیون برخی از باشگاه‌ها را تهدید کرده است تا امضای خود را پس بگیرند؟

خیر، این‌چنین نیست و کسی هم با ما تماس نگرفت فقط با توصیه مالک باشگاه و اعضای هیات‌مدیره، امضایم را پس گرفتم.

 * نویسنده : محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق،روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها