• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
فرانچسکو توتی در گفت‌وگو با لیبرو:

تا یک قدمی مادرید رفتم، اما بدعهدی نکردم

در 10 سال گذشته حداقل دو بار از سوی باشگاه رئال‌مادرید تحت‌فشار قرار گرفتم. البته آنها کار غیرقانونی نمی‌کردند، اما تلاش بی‌وقفه آنها برای مذاکره با من یا مدیربرنامه‌‌های من واقعا آزاردهنده بود.

تا یک قدمی مادرید رفتم، اما بدعهدی نکردم
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، فرانچسکو توتی، اسطوره فوتبال ایتالیا و البته جهان در مصاحبه افشاگرانه با نشریه لیبرو مدعی شد در 10 سال گذشته حداقل دو بار تا مرز عقد قرارداد با تیم فوتبال رئال‌مادرید پیشرفته، اما بدعهدی نکرده و تصمیم گرفته همچنان یک آ.اس رمی بماند. متن گفت‌وگوی توتی با لیبرو را در ادامه می‌خوانید.

      اولین سوال را از شرایط این روز‌های شما آغاز می‌کنیم.

اوضاع خوب است و البته نگران هموطنان خود و البته همه مردم جهان هستم. امیدوارم این مشکل هرچه زودتر حل بشود و مردم به زندگی عادی بازگردند. این یک اتفاق تاریخی است و ما در دل یک حادثه بزرگ تاریخی هستیم. این را درک می‌کنم، اما صبر انسان محدود است و مشکلات بسیار زیادی در جهان به این دلیل ایجاد شده است. امیدوارم بشر با محیط‌زیست آشتی کند و این اتفاق درس خوبی برای همه ما باشد تا بهتر زندگی کنیم و به جهان احترام بگذاریم. در ایتالیا مشکلات زیادی ایجاد شد، بسیاری از هموطنان ما جان باختند. برای همه بازماندگان آرزوی آرامش دارم.

      همیشه به رم متعهد بوده‌اید و جزء معدود ستاره‌‌هایی هستید که رنگ لباس خود را تغییر ندادند.

بله، این برای من یک افتخار بزرگ است و دوست ندارم این مساله کمرنگ شود. من بابت این موضوع از لحاظ مالی خیلی ضرر کردم، اما از لحاظ اعتباری بسیار سود کردم. وقتی از اعتبار صحبت می‌کنم منظورم مردم است. من در کنار خود، مردم را دارم و این بزرگ‌ترین گنجی است که نصیب یک بازیکن فوتبال می‌شود. در 10 سال گذشته حداقل دو بار از سوی باشگاه رئال‌مادرید تحت‌فشار قرار گرفتم. البته آنها کار غیرقانونی نمی‌کردند، اما تلاش بی‌وقفه آنها برای مذاکره با من یا مدیربرنامه‌‌های من واقعا آزاردهنده بود. من در هر دومورد تا مرز عقد قرارداد پیش رفتم. مبالغی که آنها می‌گفتند بسیار وسوسه‌انگیز بود و من می‌توانستم یک تحول جدی در زندگی مادی خود ایجاد کنم، اما با این کار به مردم پشت می‌کردم، بنابراین ترجیح دادم همان فرانچسکو توتی که در قلب مردم قرار گرفته، بمانم و از یک زندگی بسیار مرفه دور بشوم. همه‌چیز پول نیست و من با ماندن در رم حتی شهرت را هم از دست دادم. من در بسیاری از فصل‌‌ها در ترکیب تیم تنها بودم و اگر در کنار من ستارگان دیگری حضور داشتند، من هم می‌توانستم آقای گل باشم یا پشت‌سر هم جایزه بهترین بازیکن سال را بگیرم. اما این اتفاق‌‌ها رخ نداد و توتی یک اسم تنها بود در لباس رم.

      غیر از مادرید از باشگاه‌‌های دیگر هم پیشنهاد   داشتید؟

در این حد خیر، اما در طول بازیگری خود یک‌بار از بارسلونا پیشنهاد داشتم و البته چندبار از چند باشگاه انگلیسی پیشنهاد رسمی دریافت کردم. در سال‌‌های آخر از باشگاه‌‌های چینی و چند باشگاه آمریکایی نیز پیشنهاد داشتم که برای من هرگز جذابیت نداشت.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار