• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
ممنوعیت جذب بازیکن خارجی برای سرخابی‌ها موقت است

علی‌نژاد: درباره شکایت ویلموتس هول نباشید!

وزارت ورزش در جزئیات قرارداد ویلموتس، اشخاص و فدراسیون‌های دیگر ورود نمی‌کند. خود فدراسیون فوتبال باید پاسخگو باشد. ادعای ویلموتس تا به نتیجه نرسد، نمی‌تواند مورد قضاوت قرار گیرد. چرا در این‌خصوص هول هستید؟ یک مربی ادعایی کرده است و باید منتظر بررسی ادعای او شد.

علی‌نژاد: درباره شکایت ویلموتس هول نباشید!
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در مراسم سالگرد افتتاح موزه ملی ورزش درباره اینکه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس حق جذب بازیکن خارجی ندارند، گفت: «به‌واسطه ساماندهی بحث مالی این دو باشگاه و جلوگیری از حواشی باشگاه‌هایی که مالکیت آنها با وزارت ورزش است، این تصمیم گرفته شده. البته این تصمیم موقت است و اگر اجازه داده شود، با نظارت کامل وزارت ورزش به‌عنوان مالک این دو باشگاه این کار انجام خواهد شد تا تبعاتی نیز نداشته باشد. این موضوع فرصت خوبی برای استفاده از بازیکنان خوب داخلی توسط باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس است. البته درباره مربیان خارجی این ممنوعیت وجود ندارد.»

معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره خصوصی‌سازی این دو باشگاه تصریح کرد: «سه‌شنبه جلسه‌ای در این خصوص خواهیم داشت، اما عده‌ای از واگذاری در شهریور صحبت کردند. این را بگویم که ابتدا باید پنج‌درصد از سهام این باشگاه‌ها در بورس ارائه شود. از طرفی نقل‌وانتقالات در شهریورماه است. در تلاشیم تا زیرساخت‌ها را برای خصوصی‌سازی فراهم کنیم و امیدواریم در زمان اعلام‌شده انجام شود. بحث شفاف کردن بدهی‌ها، مطالبات و فرآیندهای تخصصی برای ورود به بورس است که با کارشناسان و مشاوران کار انجام می‌شود.»

علی‌نژاد در بحث دلالی و احتمال نقش مدیران در پرونده جذب بازیکنان خارجی اظهار کرد: «حق انتخاب معمولا با افرادی دیگر است و مربیان و کمیته فنی در این‌مورد تصمیم می‌گیرند و مدیرعامل قرارداد را امضا می‌کند. تاکید ما بر عدم جذب بازیکنان خارجی موقت است و اگر فضا باز شود، حتما نظارت بیشتری خواهیم داشت. هدف ما این است که حداقل به حواشی فوتبال دامن نزنیم. دنبال پاک کردن صورت‌مساله نیستیم، ولی برای ساماندهی گاهی لازم است تصمیم موقت گرفته شود.»

وی درباره غرامت 130 میلیارد تومانی قرارداد ویلموتس گفت: «فدراسیون فوتبال وقتی قرارداد بسته، باید موضوعات را پیگیری کند. همکاران در فدراسیون وکلایی گرفتند و باید در این خصوص از فدراسیون فوتبال بپرسید. وزارت ورزش در جزئیات قرارداد ویلموتس، اشخاص و فدراسیون‌های دیگر ورود نمی‌کند. خود فدراسیون فوتبال باید پاسخگو باشد. ادعای ویلموتس تا به نتیجه نرسد، نمی‌تواند مورد قضاوت قرار گیرد. چرا در این‌خصوص هول هستید؟ یک مربی ادعایی کرده است و باید منتظر بررسی ادعای او شد. شفر یک میلیون و 700 هزار یورو ادعا کرد، ولی 500 هزار یورو گرفت. فدراسیون فوتبال و هر فدراسیونی بازنده شود، باید خودش پرداخت کند.»

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در واکنش به استعفای کامران منزوی از عضویت در هیات‌مدیره باشگاه استقلال و انتخاب اعضای هیات‌مدیره سرخابی‌ها گفت: «تکلیف استعفای منزوی و دو عضو هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس تا چند روز دیگر مشخص می‌شود. در روزهای آینده خبرهای خوبی می‌شنوید.»

علی‌نژاد درمورد اینکه در اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال این فدراسیون نهاد عمومی غیردولتی است و باید از بودجه کمکی دولت بهره‌مند شود، اظهار داشت: «به فدراسیون فوتبال کمک شده و در سال 99 هم کمک می‌شود. فدراسیون فوتبال نهاد عمومی غیردولتی است، ولی ما کمک کردیم. فیفا اگر قبول نکرد که این فدراسیون نهاد عمومی غیردولتی است، باید مذاکره کنیم. همچنین باید اواسط مهرماه انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار شود.»

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار