• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سخنگوی وزارت بهداشت:

5 استان در وضعیت هشدار قرار دارند/ یک چهارم مبتلایان جدید کرونا خوزستانی هستند

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: استان خوزستان ۲۵ درصد موارد روزانه ابتلا به کرونا در کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

5 استان در وضعیت هشدار قرار دارند/ یک چهارم مبتلایان جدید کرونا خوزستانی هستند
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: موارد غربالگری و اخد نمونه‌های آزمایشی و آزمایشات منجر شد که بیش از ۷۰۱ هزار و ۶۴۰ تست مولکولی کرونا در کشور انجام شود و تاکنون ۱۲۲ هزار و ۴۹۲ بیمار مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده است.

جهانپور ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۵۷ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۹۵ هزار و ۶۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. ۲۷۱۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۵۳۴ مورد از ۲ هزار و ۲۹۴ مورد تشخیص داده شده ظرف ۲۴ ساعت از نمونه‌های ارجاعی از بیمارستان‌ها و مابقی از مسیر خانه‌های بهداشت و مراکز جامع سلامت شناسایی شده اند.

او ادامه داد: استان خوزستان ۲۵ درصد یا یک چهارم موارد روزانه ابتلا به کرونا در کشور را به خود اختصاص می‌دهد و باید منتظر بمانیم تا آثار محدودیت‌ها و رعایت‌های نکات بهداشتی را در روزهای آتی مشاهده کنیم.

خوزستان همچنان در وضعیت قرمز است

جهانپور با بیان اینکه خوزستان همچنان در وضعیت قرمز است، گفت: استان‌های لرستان، خراسان شمالی، کرمان به ویژه در مناطق جنوبی و جیرفت، سیستان و بلوچستان به ویژه در مناطق جنوبی و کرمانشاه در وضعیت هشدار قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در این استان‌ها و در سراسر کشور مردم باید نکات بهداشت فردی را رعایت کنند و رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری و عدم ترددهای غیر ضروری هیچ تفاوتی با روزهای گذشته نکرده است.

جهانپور گفت: ما در ماه صبر و سلام و صیام هستیم و امیدواریم صبری که در ماه رمضان آن را تمرین کردیم، در روزها و هفته‌های آتی ادامه داشته باشد و با رعایت نکات بهداشتی فردی و عمومی بتوانیم راه را پیش ببریم.

  سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: انتظار اینکه کرونا در کشور در کوتاه مدت حذف شود، دور از ذهن است و هیچ کس در دنیا نباید چنین انتظاری داشته باشد، اما با رعایت بهداشت و توصیه‌ها می‌توان مسیر مهار و کنترل کرونا را طی کرد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار