• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
افشاگری ماهاتیر محمد؛

آمریکا جنگنده‌های اف 16 را به صورت ناقص می فروشد

نخست‌وزیر پیشین مالزی فاش کرد، آمریکا جنگنده‌های اف 16 را بدون کدهای اساسی و برنامه کامل به این کشور فروخته بوده و با تمام کشورهای جهان به جز رژیم اسرائیل با همین سیاست برخورد می‌کند.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، «ماهاتیر محمد» نخست وزیر پیشین مالزی در گفت وگویی با شبکه قطری «الجزیره» اعلام کرد، این کشور پس از دریافت جنگنده های اف ۱۶ آمریکایی دریافت که واشنگتن جنگنده های مذکور را بدون کدهای اساسی و برنامه کامل به مالزی فروخته و این کشور نمی تواند از تمام قابلیت های جنگنده های مذکور از جمله قابلیت هجومی آن استفاده کند.

وی افزود: برای ما مشخص شد که اگر می خواهیم از قابلیت هجومی این جنگنده ها استفاده کنیم باید به آمریکا بازگردیم تا کارشناسان آمریکایی آن را برنامه ریزی کنند و این به معنای هزینه اضافی برای جنگنده بود همانطور که استفاده از قابلیت هجومی آن به خواست آمریکایی ها مشروط می شد.

ماهاتیر محمد در ادامه گفت، بنابراین مالزی دریافت که تنها فایده جنگنده های اف ۱۶ استفاده از آنها در مانورهای نظامی است. آمریکا با تمام کشورهای جهان به جز رژیم اسرائیل با همین سیاست برخورد می کند.

«ماهاتیر محمد» که طولانی ترین دوره نخست وزیری در مالزی را بر عهده داشته پیش تر در گفت وگوی با همین شبکه قطری به توطئه ناموفق انگلیس در کشورش و دلیل تنفرش از این کشور پرداخت

ماهاتیر محمد از ۱۹۸۱ تا ۲۰۰۳ نخست وزیر مالزی بود و در سال ۲۰۱۸ بار دیگر عهده دار این سمت شد و به خاطر برخی مسایل سیاسی در مارس ۲۰۲۰ استعفا کرد./ فارس

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار